Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

lenne egy házaspár,és egy 15 éves gyereke,akik járnak heti 2-szer jehova tanúihoz( a gyülekezetbe)

de a fiatal ellenkezne és nem akarna jönni?

szülők,ti mit csinálnátok ha többszörös szólításra,vagy kiabálásra sem mennének el veletek?vagy ráhagynátok, vagy bármit megtennétek azért hogy elmenjen veletek?

és ha pl.bezárná magát a szobájába kulccsal, úgy hogy semmilyen szavatok sem veszi rá hogy kijöjjön?


2017. nov. 25. 13:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
15 éves. Hozott egy saját döntést. Kérdés, hogy van e annyira intelligens a házaspár, hogy ezt elfogadja, vagy mindenáron meg akarnak felelni az adott gyülekezetnek.
2017. nov. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell erőltetni. Lehet, hogy később magától is csatlakozna - de ha ráerőltetik, akkor biztos nem fog.
2017. nov. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

A hit nem olyasmi, amit rá szabad eröltetni bárkire is. Vagy magától vallja az adott hitet vagy nem. Ráerölteti, hogy csak ott legyen az összejövetelen csúnya képmutatás. Krisztus sem eröltetett semmit az emberekre, akik követték Őt, mind önként tették.


Egyébként ez esetben a házaspár szúrhatott el valamit nagyon, mert többnyire egy 15 éves nem szokott ekkora hisztit csapni, ha templomba (vagy királyságterembe gondolom) kéne mennie. Tehát ne a gyermekbe, hanem magukba keressék a hibát.

2017. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ezt így, nehéz megválaszolni. Ehhez ismerni kellene az előzményeket, és a körülményeket.


DE, személy szerint mondom, hogy erőltetni nem szabad, inkább ész érvekkel, illetve példamutatással kell elől járni a szülőknek.

A másik oldalról pedig, a 15 éves gyermek még fiatalkorú, s ha ebben nem is, de más családi kötelezettségekben, engedelmességgel szófogadással tartozik a szüleinek.

Ennél fogva Én mondom, hogy mind a két oldalról van mit tenni, hogy a családi béke megmaradjon.

Egy kamaszt ebben a korban a legnehezebb kezelni a szülőknek.

Egy részt mert tökéletlenek vagyunk, aztán a világban zajló kedvezőtlen események is körbe vesznek minket, és nem utolsó sorban a kamasz ki van téve a vele egykorúak nyomásának.


Persze hangsúlyozom, nem ismerjük a teljes részletét a család életének, a szülő-gyermek viszonynak, stb.

Mind a két oldalról jó lenne, ha Biblia alapján, megbeszélnék ezeket. A gyermek pedig tanulja meg, hogy a szülei felelősek Isten előtt az életéért, amíg olyan korú nem lesz, hogy felelősségre vonható

2017. nov. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

egyébként én vagyok az említetett 15 éves, és már elegem van ebből a szektából,és szerintem se normális,hogy ilyen erőszakosan ragaszkodni kell ehez szarhoz.

de nem tudom mit csináljak.

Egy párszor volt már vita de mindig elmentem velük, mert utána anyám elkezd sírni hogy miért vagyok ennyire "szívtelen".

Ja és egy párszor megmondták hogy megdöglök majd a végítéletkor.

(mert a tanúknál azt tanítják aki

nem lép közéjük az majd meghal, a szerintük nemsokára eljövő armageddonkor.)

2017. nov. 25. 15:47
 6/17 A kérdező kommentje:

coccomaci most olvastam a válaszod.

egyébként pedig nem vagyok rossz gyerek,hogy megkeserítsem a szüleim életét.

De azt nem tudom megérteni hogy miért ezen a vallámy

2017. nov. 25. 15:59
 7/17 A kérdező kommentje:
*hogy miért ezen a valláson keresztül kérné isten őket számon.mert ebben a vallásban nem hiszek.
2017. nov. 25. 16:01
 8/17 anonim ***** válasza:
Oltozz valami piszkosul alternativul, mint egy punk emos, fesd ki magad total feketevel ... nem fogjak akarni, hogy mennyjel veluk.
2017. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Sajnállak kèrező. Sajnos vannak olyan hitek amik a farkába harapó kígyó elvèn lettek megalkotva ès lehetetlen kiszabadulni belőlük ha betartják a szabályait ès hisznek benne. Türelmesen kell èlned velük ès amikor felnőtt leszel, elvègezted a tanulmányaidat, akkor elköltözöl. Elfelejted ezt az egèszet. Tudod mivel jár ha lemondasz a vallásodról sajnos...
2017. nov. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, kezd el olvasni a jehovatanui.blog.hu oldalt. Majd legyél türelmes a szüleiddel, mikor rájössz az oldal segítségével, hogy mekkora csapdában vannak.
2017. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!