Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyulekezeterol kerdeznek,...

Hit gyulekezeterol kerdeznek, hogy milyen videok vannak fenn a neten?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy van "rangatozas". Most erre en kifejezetten kivancsi lennek. Mier rangatoznak? Kukdjetek mar rola legyszives egy videot, mert sehol sem talalok. Es milyen gyakran csinaljak ezt? Minden alkalommal?


Mi az a vidam vasarnap??



2017. dec. 22. 15:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
64%
Az ATV-n van minden vasárnap a Vidám vasárnap. Németh Sándor ott osztja az észt. Akiket állítólag megszáll a Szent Szellem, azok kapnak epilepsziás rohamot. Hogy ezt hogy éri el Németh, arra még nem sikerült rájönnöm.
2017. dec. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
58%

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc


De csak szólok,hogy erős idegzet kell hozzá,mert eléggé nyomasztó az egész.

2017. dec. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
74%
Nem mintha a pontozás megszállottja lennék,de le is írhatná akár az illető,hogy miért pontoz le. A videót nem én találtam ki és raktam össze,a kérdező videót kért,belinkeltem neki,gyakorlatilag a kérdésre válaszoltam,az a baj? Hadd tanuljak belőle,hogy legközelebb mit nem szabad.
2017. dec. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
46%

Na, akkor először a kérdés(ek)re válaszolnék.


Miért "rángatóznak"?

Bármilyen hihetetlen is - a sztereotípiák, a vallási szokások, hagyományok, és a megszokott liturgikus, szakrális misék, dogmák miatt - ezt a Szent Szellem végzi, mint a Szentháromság harmadik tagja, azaz isteni személyként. Nem "száll meg" senkit a Szent Szellem, mert Ő "úriember" (nyilván rossz kifejezés, de az érhetőség kedvéért), tiszteletben tartja a szabad akaratot. Tehát ez a Szent Szellem megnyilvánulása, amit ha tetszik, ha nem (bizonyos személyeknek), vállalva van, és ha hiszik, ha nem, ezt Isten végzi. A helyzet az, hogy sajnos vannak láthatatlan, gonosz szellemek (ún. démonok), amik elég érdekes megnyilvánulásokkal hagyják el az embereket. Hosszú lenne erről írni, de tömörítve ezt mondanám. De ugyan úgy meg lehetne kérdezni, hogy miért remeg az ember... Miért? Mert Isten dicsősége alatt van adott esetben, és lássuk be, a Világmindenség legfontosabb, legszentebb, leghatalmasabb, és leg-szerethetőbb személynél már a helyzetből adódóan nem lehet mindig fatuskóként állni. De ezt nem az emberi idézi elő, és nem félelemből van, hozzáteszem. De a nevetést is kérdezhetnénk. Ugyan ez a helyzet. Ugyanis az Isten Szelleme egyben az öröm Szelleme is, és úgy betölti az embert, hogy elkezd akár nevetni.

Nem kell ezt leírni, félni tőle vagy meglepődni, sokszor így dolgozik Isten. :DD

Hogy milyen gyakran? Ez nem rendszer :) Ha mondjuk szabadulásra van szüksége, és átadja magát a Szabadítónak, akkor lehetséges, hogy történik ilyen. Ez a kedves hívő barátunktól függ, hogy mennyire akar a Szellem kenete alatt lenni. Remélem kielégítő választ adtam.

Várunk téged is egy istentiszteletünkre! ;) Bárhol is laksz az országban. Az embernek Isten személyére van szüksége, aki mindenkinél jobban szereti, mint a teremtményét, és mint gyerekét. :D

Vidám Vasárnap: Így van, az ATV-n leadott műsor, nyugodtan nézz bele akár YouTube-on, sokat találsz, érdemes belekukkantani, meg tud ragadni! :D


Kedves válaszolóknak:

A "Németh" nem az észt osztja, hanem Isten Igéjét. Azért van különbség, főleg, hogy ekkora hatással van egy 8-10 ezres jelenlévő közösségre, plusz a nézőkre. :D

Epilepsziás rohamot sem kapnak. Tudod miért? Mert Isten a Gyógyító, nem betegséget osztogat! :D

És nem, nem Németh Sándor éri el, hanem az Isten Személye érinti meg természetfeletti módon az embert. Amit hatalmas módon lehet élvezni, csak szólok! :D


Sajnos a videóból pedig csak egy rész van kiemelve, és ha úgy áll hozzá az ember, főleg tudatlanul (ebben a témában), akkor bizarr lehet.


Ettől még bátran van vállalva a Szellem megnyilvánulása ;)


Üdvözlettel, egy keresztény fiatal (18)

2017. dec. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
73%
Ja, még annyit, hogy bár nem én voltam az első lepontozód, kedves előző válaszoló, de hirtelen elhamarkodásból én is rányomtam, és ezennel elnézést, bocsánatot is kérek. Jelen esetben hibás voltam, sajnálom, ne haragudj :) Csak a kicsit cinikus mondat vége indította fel bennem :D Sorry
2017. dec. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy írtam is,természetesen semmi gond ezzel :) Csak nem értettem,azért is kérdeztem rá,mert én csak ahogy a kérdező kérte,linkeltem natúrban egy videót,gúnyos megjegyzésem sem volt,annyit fűztem hozzá,hogy nyomasztó,mert hát amúgy az is.
2017. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
46%

Kedves előző, itt a GYK-n menetrendszerűek ezek a kérdések, ahogyan az általad belinkelt videó felbukkanása is menetrendszerű. Mi a baj ezzel? Egyrészt maga a videó a Hit Gyülekezete jogtulajdona. Ezek nem rejtett kamerás felvételek, hanem a Gyülekezet által készített, videokazettán kiadott felvételek, hasonlóakat az M1-en is leadtak a kilencvenes évek közepén, a videók is abból az időből származnak, azaz már több, mint húsz évesek. Ettől azonban még nem vált szabad prédává. Az általad belinkelt videó rosszindulatúan, kontextusából kiragadva, minden hiteles komment nélkül összeollózott kollázs. A római jog egyik alapköve, hogy "hallgattassék meg a másik fél is!" Ebből a videóból egyáltalán nem derül ki, hogy a másik félnek mi a véleménye a dologról, ez pedig elhamarkodott véleményhez vezet, amiről az a véleményem, hogy olyan, mint a rögtönítélő bíróság: elhamarkodott, igazságtalan, demagóg és elvakult. Elhamarkodott, mert az előtt dönt, mielőtt megismerte volna a tényeket. Igazságtalan, mert az igazságosság objektivitást igényelne, ami azt jelenti, hogy a bíró képes felülemelkedni a saját érzelmein, indulatain, prekoncepcióin és személyes érdekein. Demagóg, mert főleg arra alkalmas, hogy az ember elkendőzze saját belső diszharmóniáját, és azt másokra kivetítse. Elvakult, mert a döntést úgy hozza meg, mintha Jusztícia nem tudná, hogy a mérleg egyik serpenyőjét ellopták.


Maga a videó címe is arról árulkodik, hogy a készítőjének fogalma sincs arról, amiről véleménye van. Isten Szelleme a Szentháromság harmadik - teljes jogú - tagja: Mindenható, Örökkévaló, Mindenütt Jelenvaló Isten. Senkit nem száll meg. A megszállás a teljes leigázás szinonimája, egyáltalán nem azt jelenti, mint amikor az ember megszáll egy szállodában. A két jelentésnek nincs több köze egymáshoz, mintha a szálloda szót a reptérre is alkalmaznánk, és utána a két dolog közé egyenlőségjelet tennénk. A megszállás szót úgy lehetne megértetni, ha az ember elképzeli, hogy egy katonai agresszor megszáll egy földrajzi térséget. A civileket kiterelik az utcára, és kegyetlenkednek velük, elveszik a tulajdonukat, meggyilkolják az időseket és a gyerekeket, a nőket pedig megerőszakolják és magukkal hurcolják. Ez a megszállás. Ilyenben Isten Szelleme soha nem venne részt, de a démonok nemhogy részt vennének benne, hanem ha tehetnék, mindig ezt csinálnák.


Isten Szelleme senkit nem száll meg, senkit nem tölt be, és senkinek nem keresi a társaságát, aki maga ezt nem akarja. Isten Szellemének a társasága nem iga, hanem kiváltság. Az általad belinkelt videó szabójának nyilvánvalóan az volt a célja a videó összeállításával, hogy azt a látszatot keltse, hogy a rajta látott események erőszak következményei, nem pedig a résztvevők tudtával és beleegyezésével történik. Kimondatlanul is feltételezem, hogy a szándék arra is kiterjedt, hogy azt a látszatot keltse, hogy a felvételeken szereplő alanyokkal valami nagyon rossz dolog történt. Én egyrészt részt vettem ezeken az alkalmakon, másrészt átéltem hasonló jelenségeket. Ezek kb. húsz éve voltak: 1994-ben kezdődtek, és kb. az ezredfordulóig voltak rendszeresek. Velem először 1996-ban történt hasonló, és főleg ebben az évben történtek, aztán az én életemben is megritkultak. De én bizonyságot teszek arról, hogy Isten Szelleme soha nem uralt le engem. Én magam mondtam Neki, hogy nem állítok Elé korlátokat, ha jönni akar, én várom. Előfordult, hogy felpattantam a helyemről, és elkezdtem szaladni. Megjegyzem, hogy ez már önmagában is a csoda kategóriáját karcolja, ugyanis annyira idegen tőlem, hogy önszántamból el kezdjek futni, ráadásul annyi ember orra előtt. Olyan volt, mintha kívülről nézném önmagam. Azon gondolkodtam, hogy ezt vajon miért csinálom? Mindeközben ahogy fentebb mondta kedves felhasználótársam, hatalmas örömöt éltem át. Olyat, amit nem is tudok földi dolgokhoz hasonlítani. Röghöz tapadt elméjű emberek azt gondolják, hogy az érzéki örömöknél nagyobb nincs. Hát ünnepélyesen kijelentem, hogy van: Isten Személye önmagában is örömöt okoz az embernek, ezért aki átélte a Szent Szellem örömét, az minél gyakrabban szeretné átélni. Isten azonban olyan, mint a jó szülő, nem eteti állandóan csokival a gyerekét, mert tudja, hogy szüksége van sárgarépára is ahhoz, hogy egészséges legyen, ráadásul utóbbiból többre is van szüksége, mint csokiból.


Én egyetlen hitest sem ismerek, aki nem földön járó ember lenne, hanem állandóan az élményeket keresné Istennel, és a világot rózsaszín ködfüggönyön keresztül nézné. Sokuk komoly próbákon ment át, megy át, ezért tisztában vannak azzal, hogy hogyan működik ez a világ. A Gyülekezet kritikusai azt állítják, hogy a hitesek beszámíthatatlanok, Németh Sándor bábjai. Az én tapasztalataim azonban azt mutatják, hogy a hitesek megállják a helyüket a társadalomban, sok esetben sokkal jobban, mint a kritikusaik. Túl azon, hogy a kritikusok beleegyezése nélkül, a Gyülekezet által működtetett intézmények egytől-egyig virágoznak, a szimplán úgymond "csak" gyülekezeti tagok is előbb-utóbb sikeresekké válnak. Számos köztisztviselő, illetve közfeladatokat ellátó ember kerül ki a Gyülekezet tagjai közül: pedagógusok, jogászok, gazdasági szakemberek, hivatalnokok, rendőrök, tűzoltók, mentők, postások, vasutasok, szakszervezeti vezetők, szociális dolgozók, ápolók, orvosok. Megtalálhatóak a sikeres vállalkozók is. Ismerek webprogramozót, építészt, őstermelőt, kereskedelmi vállalkozót, grafikust, keramikust. De megtalálhatóak a gyártósori szerelők, targoncások, portások, sofőrök, takarítók, szakácsok, felszolgálók is. Nem túlzás azt állítani, hogy a Gyülekezetben a lakosság teljes keresztmetszete képviselve van. És a Gyülekezetben mindenki megérti egymást. Az ügyvezető igazgató komoly, mélyenszántó beszélgetést folytat a postással, az ügyész a takarítóval. Meghívják egymást szeretetvendégségbe, és nem csupán imitálják a szeretetet, hanem ténylegesen szeretik egymást.


Visszatérve arra, amikor felpattantam a helyemről, és elkezdtem körbe szaladni, az egész addig tartott, amíg azon nem kezdtem tűnődni, hogy vajon birtokában vagyok-e még egyáltalán önmagamnak. A kenet azonnal felemelkedett rólam. Hát ennyit erről. Aki nem akarja, azt senki nem kötelezi. A videó készítőjének egyértelmű szándéka az, hogy elriassza az embereket: ha ide beteszitek a lábatokat, akkor erőszakot követnek el rajtatok. Erről állítom, hogy ez hazugság. Én magam két évig csak szemlélője voltam a dolgoknak, semmi ilyesmit nem éltem át. De döntenem kellett, hogy hova sorolom a dolgot. Úgy döntöttem, kivárok. Sokan rontják el ennél a pontnál. Nem várják ki a dolgokat, hanem pálcát törnek valami felett:


- Az ördögtől van! - mondják ők.

- Miért?

- Azért, mert az ördög csinál ilyen dolgokat!

- Milyeneket?

- Hát természetfelettieket!

- De a Biblia tele van természetfeletti dolgokkal, amelyeket egyértelműen Isten cselekedett!

- Igen, de a csodák kora lejárt!

- Ezt honnan veszed?

- Hát a 1 Korinthus 13-ban azt mondja Pál, hogy a "prófétálás véget ér, a nyelvek elhallgatnak, a tudomány elenyészik"!

- Igen, de azt mondja, hogy ez akkor lesz, amikor eljön a teljesség, a tökéletes!

- Eljött. Amikor Pál ezt írta, még csak az Ószövetség volt meg, azaz nem volt teljes a Szentírás, ma már azonban az.

- De azt is mondja Pál, hogy "a tudomány elenyészik". Elenyészett a tudomány?

- ?

- Az Efézusi levélben azt mondja Pál, hogy a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére kell mindannyiunknak eljutnunk, egészen addig tart az apostolok, próféták, tanítók, pásztorok és evangélisták mandátuma. Szerinted mindenki eljutott már erre? És ha nem, ki hallott már olyan prófétáról, aki nem prófétál? Ha pedig prófétál, akkor hogyan ért véget már a prófétálás?

- Ne gyűlölködj!

- Nem gyűlölködöm. Megpróbálok szót érteni veled.

- Otthon pedig átkozol engem!

- ?

- Mindenki tudja, hogy külön imakommandót tartotok fenn, és átkozzátok az embereket!

- Ez nem igaz! Honnan veszed?

- Biztos forrásból tudom!

- Igazán? Megneveznéd?

- Hát ez már mindennek a teteje!!! Idejössz, gyűlölködsz, átkozódsz és rosszindulatú vagy velem!!! Mindenki tudja, hogy Németh Sándor a világméretű cionista összeesküvés embere, egyébként is szabadkőműves!

- Ezt meg honnan veszed?

- Tudom, mert csak! Te is az ő bérencük vagy, tűnj a szemem elől!


Kb. ilyen színvonalú beszélgetések szoktak lezajlani a hitesek és a kritikusaik között itt a GYK-n. Ezért ne csodálkozz, ha a válaszod alapján te is úgy néztél ki, mint egy rosszindulatú kritikus. Ha nem tartozol közéjük, akkor nekem sincs rossz véleményem rólad, láthatod, hogy sem a harmadik, sem a hatodik válaszod nincs lehúzva. Azt is megláthatod majd, hogy az enyém jobban le lesz húzva, mint a tied. Ha azt írnám, hogy holnap lesz karácsony este, azt is lehúznák, mert én írtam.

2017. dec. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
70%
Ja, elfelejtettem, boldog karácsonyt!
2017. dec. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
27%

Én továbbra sem olvastam sehol a Bibliában olyat, hogy azon emberek, akiket a Szentlélek eltöltött, így rángatóznának és vonaglanának. Helyette csodálatos ajándékokat kaptak, mint a bölcsesség, jámborság, tudományok, nyelvek (nem a hablaty), stb...


Mivel továbbra is a Szentírás a mérce, így nyugodtan ki lehet mondani, hogy ez nem a Szentlélek műve. Lehet valami szellemé, de hogy nem Istentől ered, az biztos. Erre viszont van számos példa a Bibliában.

Vagy elfogadjuk amit erről a pszichológia mond; tömegpszichózis.

2017. dec. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
16%

Asperrimus!


Ilyenkor te kivel beszélgetsz?

A képzeletbeli barátoddal?

Látom, megint elemedben vagy...

2017. dec. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!