Mi a karma?

Figyelt kérdés
2008. okt. 28. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A karma az az "út" amit életed során végig kell járnod.

Mert mindenki sorsa előre meg van írva az élet könyvében.

Már aki ebben hisz.

2008. okt. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2%
ez egy butaság..nincs más út, csak jézus
2009. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a karma az ok és okozat,ha valamit teszel előző életedben,annak következménye van,tehát vállalni kell érte a felelősséget.

pl ha valakit megbántassz akaratosan,akkor téged is megbántanak,hogy átérezd milyen,és ettől fejlődsz,mert ilyenkor jóesetben beleépül a tudatalattiba,és nem teszel többet ilyet..

2010. jan. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is az amit az előző mondott
2010. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

karma= ha jó dolgokat teszel jó dolgok történnek ha rossz dolgokat teszel rossz dolog történik veled.

elvileg...

bár én ezt már tapasztaltam...:O na mind1 én hiszek a karmában valamelyest


amúgy nézd A nevem Earlt ;) legjobb ;)

2010. szept. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A kármára vonatkozó tanítás szintén azok közé a fontos alaptanítások közé tartozik, amelyek befolyásolják a hinduk etikáját és magatartását. Ezen tanítás szerint minden tettnek megvan a maga kedvező vagy kedvezőtlen következménye; a kárma határozza meg a vándorló, vagyis reinkarnálódott lélek jellegét. A Garuda-puráná-ban a következő magyarázat áll:

„Az ember teremti meg a saját sorsát, s már magzatként is a korábbi életében véghezvitt cselekedeteinek lendülete befolyásolja. Legyen bár egy sziklavár szorításában vagy pihenjék a tenger öblében, legyen bár biztonságban anyjának ölében vagy magasan annak feje fölött, az ember nem menekülhet a saját korábbi cselekedeteinek következményei elől . . . Aminek egy bizonyos korban vagy egy meghatározott időben meg kell az emberrel történnie, az akkor és abban az órában be is fog következni.”

A továbbiakban a Garuda-purána így folytatódik:

„Az az ismeret, amit az ember korábbi életében megszerzett, az a vagyon, amit előző létében a szegényeknek adott, és azok a cselekedetek, amiket előbbi megtestesülésében véghezvitt, megelőzik lelkét az úton.”

Mi e felfogás alapja? A halhatatlan lélek a kármára vonatkozó tanítás elengedhetetlen összetevője, és a kárma az, ami megkülönbözteti a hinduk lélekről alkotott elképzelését a kereszténységétől. A hinduk úgy hiszik, hogy minden egyes lélek, jíva vagy**, sok reinkarnáción vándorol át, talán még a „poklon” is. A léleknek arra kell törekednie, hogy egyesüljön Brahmannal, vagyis a „legfőbb létező”-vel (ne tévesszük össze a hindu istennel, Brahmával). A kereszténység tantételei viszont — vallási meggyőződéstől függően — azt állítják, hogy a lélek az égbe, a pokolba, a purgatóriumba vagy a limbusba kerül (Prédikátor 9:5, 6, 10 [9:7, 8, 12, Károli]; Zsoltárok 146:4).

A hinduk a kárma egyik következményeként hajlamosak a fatalizmusra. Hiszik, hogy valakinek a jelenlegi állapota a korábbi létezésének eredménye, tehát rászolgált erre az állapotra, legyen az akár jó, akár rossz. Fáradozhat azon, hogy helyeselt életmódot folytasson, s akkor a következő léte valószínűleg elviselhetőbb lesz. Ezért egy hindu ember könnyebben megelégszik a sorsával, mint egy nyugati. A hindu mindent az előző életéhez kapcsolódó ok-okozati törvény következményének tekint. Alapelve, hogy az ember azt aratja le, amit állítólagos korábbi életében elvetett. Mindez természetesen azon a feltevésen alapszik, miszerint az embernek halhatatlan lelke van, amely ember, állat vagy növény formájában újra megtestesülhet.

Vajon akkor mi a végső cél a hindu hitben? Elérni a moksát, azaz az újraszületések és különböző létezések szenvedéssel teli körforgásából való kiszabadulást. Ez tehát a fizikai létből való kiszabadulás, nem a test, hanem a „lélek” számára. „Mivel minden hindu célja a moksa, vagyis a kiszabadulás az újraszületések hosszú sorából, az ő életükben a legnagyobb esemény a halál” — írja egy szerző.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2010. szept. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!