Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyének! Történt már...

Keresztyének! Történt már veletek olyan, hogy egy döntési helyzetben megfontolások, átgondolások és imádkozás után is olyan volt a helyzet, hogy hazudnod kellett, hogy célt érj?

Figyelt kérdés

Őszinte választ várok, nem teológizálót, meg azt, hogy a Biblia mit tanít.

Személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


Tehát kerültél-e már olyan helyzetbe, hogy imádkozás után is azt láttad, hogy csak hazugság árán tudsz célt érni?


2018. márc. 21. 21:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
57%

Kedves Kérdező!


Még nem történt ilyen. Ha így gondolod, lehet, hogy valamit kihagytál a számításból. :) Nem tudom milyen kérdésben szeretnél előrébb jutni, de a hazugság nem ahhoz a célhoz fog vezetni, ahová jutni szeretnél. Ezt viszont tapasztalatból mondom.

Kitartó imával sikerül megoldást találnod a problémádra és hidd el, hogy a Jóisten a megfelelő pillanatban képes minden körülményt a javadra fordítani, ha ez az akarata.


Imádkozom érted, hogy mindez sikerüljön hazugság nélkül.

2018. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


Egyesnek igaza van, a hazudozás nem oda vezet, ahova valójában kijelölten tartasz. Ha hazudni kényszerülök, az azt jelenti, gyáva vagyok, és nem találtam meg a kreatív megoldást. A hazudozás -megfigyelésem szerint- koszolja a hazudozót.


És, milyen a cél, amit hazugsággal értél el? Nem omlott még össze?

2018. márc. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Jó látni,hogy vannak TÖKÉLETES emberek is, akik soha sem hazudnak semmilyen mértékben!


#2 Te nem a kérdésre válaszoltàl, hanem csak egy sablonszöveget írtál le.

Én is tudom, hogy hazudni bűn, de nem látok más kiutat, ugyanakkor azt is mérlegeltem, hogy kárt nem okozok vele.

Ugyanilyen helyzetben eddig őszintén odaálltam és az igazat mondtam, ami után károm lett belőle.

Ezután még jobban imádkoztam, hogy mit kell tennem...nem látok más kiutat.

Amikor világi közegben, világi emberrel nem lehet dűlőre jutni és napi szinten kapom a beszólásokat is tőle, akkor lépni kell.


Ugyanazt téve, mint máskor és más eredményben reménykedni ... hülye emberre vallana ez esetben is.

2018. márc. 22. 10:05
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem azt mondták, hogy ők sosem hazudtak. Én is hazudtam már. Az elhallgatást is ide sorolom. Mivel bűntudatom lesz ezektől, úgy gondolom nem helyes. Senki nem fog tudni megnyugtatni semmi olyannal, amivel megszüntetné a bűnrudatodat. Aki ezen a világon szentként akar élni, az nagyon hamar éhenhal valami árokpart szélén. Nem mondom, hogy ez nem lenne helyes, de azért erre elég kevesen lennének képesek. Nem fogsz mindig helyesen dönteni, mert mérlegelsz és alkalmazkodsz. Ettől nem leszel rossz ember, de a helytelen döntés sem lesz a helyes döntés.
2018. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik válaszolótól olvastad,hogy sosem hazudott,csak azt írták le,hogy nem megoldás. Tudod,ha valamit minden ember csinál,attól még nem lesz helyes és ezt bárki szabadon leírhatja.
2018. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nehezen tudom elképzelni, hogy ebben az imádkozás segít. A józan megfontolás inkább. De ez előfordulhat, hogy a helyzetre az ember nem elég felkészült, és egyszerűen, ha mindenképpen akarja a dolgot, nem tud más megoldást.


Az a tapasztalatom, hogy kellő körültekintéssel mindig célt lehet érni hazugság nélkül. Itt a hazugságnak csak egyik problémája, hogy vétettél-e. A másik az, hogy rájöhetnek, és ez esetben kerülhetsz a célodtól távolabb is, mintha semmit se csináltál volna.


Ez persze így elég általános és semmitmondó. Csak konkrét cél esetén lehet pontosabb választ adni. De a hazugságot azok alkalmazzák elsősorban, akiknek más eszközük nincs (kevésbé szépen: nincs elég tudásuk az igazsághoz).

2018. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen fordult már ilyen elö sajnos.

De a lényeg az az hogy tudjuk hogy ez bün

És próbáljunk meg minnél kevesebbet hazudni.

Ha pedig mégis elöfordult akkor bánjuk meg teljes szívböl.

2018. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm szépen az őszinte vàlaszt.

Nagyon nehéz volt meglépni, vagyis hazudni, de sarokba voltam szorítva, nem láttam más megoldást. Lelkiismeret furdalásom is van ès azóta már bocsànatot is kértem imàban, belàtva gyengeségemet.

Utólag is azt mondom, tovàbbra sem làtok màs utat visszatekintve sem.

Köszönöm szépen a választ.

2018. márc. 22. 17:06
 9/12 Ozcar ***** válasza:

Ez az életben gyakran előfordul a leghűbbekkel is. Én elhiszem, hogy vannak olyanok, akik képesek tűzön keresztülmenni és csakazért sem hazudnak, vagy követnek el bűnt. De soha ne büszkélkedjen senki sem azzal, hogy milyen erős a hite, mert történhet olyan eset, ami az ő gyengéje. Egy pillanat alatt el lehet követni nagyon súlyos bűnöket és azt meg kell vallani. Be kell látni, hogy bűnösek vagyunk még akkor is, ha erősek vagyunk mellette.

És ne kísértsük az Istent, ne vágjunk bele olyan dologba, ami bűnbe vezethet, mert nem tudunk helytállni.

2018. márc. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Biztos van más megoldás. Ha van kedved, megírhatod, mi a probléma. Hátha kisütünk valamit.
2018. márc. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!