Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki teremtette a halált és miért?

Ki teremtette a halált és miért?

Figyelt kérdés
Azt ne mondjátok kérlek, hogy egy alma megemésztése.

2018. ápr. 7. 18:50
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
56%
A kérdés itt most az, hogy mire gondolsz. Biológiai halál azóta van, mióta élet van, hiszen az életnek véget kell érnie, ha egyszer elkezdődik. De az a gyanúm, hogy te a haláltudatról beszélsz. Ez egyidős az ember öntudatra ébredésével. Hogy mitől és mikor ébredt az ember öntudatra, az rejtély. Ki-ki döntse el, hogy erre a vallási választ fogadja el, vagy a tudományét.
2018. ápr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 követ62 ***** válasza:
26%

A halál a bűn büntetése, következménye.


Nem kellett az "alámt" (nemtudni milyen gyümölcs volt) meg sem emészteni, elég volt beleharapni.

Ez fejezte ki az engedetlenséget.


Isten azt mondta NE TEDD! Ők megtették így viselték a következményét. Mert előre meg lett mondva nekik.


Ha a gyereknek mondasz valamit, hogy ne tegye és mégis megteszi, holott előre figyelmeztetted, hogy következménye lesz, ha nem fogad szót. Akkor viselnie kell a következményét az engedetlenségének.

2018. ápr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:

Szép válasz. Egy kérdés:


"az életnek véget kell érnie"

Miért?

2018. ápr. 7. 19:07
 4/59 A kérdező kommentje:

#követ62


Tehát Isten azt mondta?:

"Ha esezel az almából, akkor megöllek!"

"Azért teremtettem ezt a fát, hogy megölhesselek, ha nem szolgálsz?"


Miért kellett, hogy emiatt mindenki megfizessen?

Nem Isten döntése a következmény?

2018. ápr. 7. 19:10
 5/59 követ62 ***** válasza:
21%

Az életnek csak egy rövid időre "kell véget" érnie.

És lehet folytatás egy örökkévalóságon át.

Ez a MI DÖNTÉSÜNK!

Istent választjuk, vagy maradunk az engedetlenségben.

2018. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

És miért higgyem el ezeket, ha halottakat nem láttam még visszajönni? Sem Istent?

Ellenben a kiválasztott követői egymásnak és maguknak ellentmondva prédikálnak mindent.

2018. ápr. 7. 19:15
 7/59 követ62 ***** válasza:
26%

Isten figyelmeztette az embert, tanította, hogy van valaki akitől óvakodniuk kell.

Ha rá hallgatnak akkor halál a büntetésük.

Nemtudom, hogyan hatott az engedetlenség az emberi testre, környezetre.

De tény, hogy (bár kaptak időt megtérésre) meg kellett halniuk (egy időre).

Ugyan így a mai napig.

Aki azt állítja, hogy nem engedetlen Istennek az hazudik!

Ezért van hatással a mai napig a halál az emberre. És lesz is amíg Jézus vissza nem jön és az üdvözülteknek halhatatlan testet nem ad.

2018. ápr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 követ62 ***** válasza:
22%

Nem kell elhinni.

Az emberek közül nagyon kevesen támadtak fel úgy, hogy a mennybe jutottak és ketten voltak a történelemben akik meg sem haltak, hanem élve ragadtattak a mennybe (valószínű dicsőséges testben, mert a halandó testben nem lehet élve meglátni Istent).


Viszont Jézus aki megváltotta a világot meghalt és feltámadt.

Ehhez ajánlanám a

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=Nilt0G--vqQ&t=313s

2018. ápr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
39%

A halált ugyanúgy nem teremtette senki,mint a sötétséget.


A halál,az Isten éltető lehelete nélküli állapot,amint a sötétség,a fény(tudás)nélküliség.

2018. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
6%

Ézs 45,7

Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!


A válasz egyértelműen, hogy Isten teremtette a halált. Azt mondta, hogy minden, ami van az égen és földön, az az Ő alkotása:

Zsolt 146,6

A ki teremtette az eget és földet, a tengert és mindent, a mi bennök van.


Talán nem mondhatná, hogy nincs halál, nincs elmúlás, mindenki szeretetben él, és nem tud senki senkinek ártani? Dehogy nem, Viszont adott szabad akaratot, választhatsz, ha azt teszed, amit kér, élhetsz, ha nem, akkor halott vagy. Ez milyen már? Megtehetsz bármit, de ha nem azt teszed, amit én akarok, akkor meghalsz. Nagyon isteni... Ezt azért ne hívjuk szabad akaratnak. Ez a pénzt vagy életet elv.

2018. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!