Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az igazság a lélekkel...

Mi az igazság a lélekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Hasonlókat lehet olvasni:


Lélek öröktől létezik, örökké él.


Fogantatás pillanatában születik, apa lelkéből.


Isten egyéni (saját készítésű)szellemet fúj minden megszületendő magzatba.


Egyéb....



#Lélek születése
2018. júl. 12. 21:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%

Az elsőt én mindenképpen kizárnám, ahogy a 2. is elég hamiskás (miért csak az apától származna, hiszen teste is mind a két szülőtől való).


A következőt találtam:

"Tehát az anyaméhben megfogant emberi életet a fogantatás pillanatában Isten mint személyt, mint valakit akarja, akivel személyes kapcsolatra léphet; ezért ott megteremti ezzel az akaratával a halhatatlan személyt, az emberi lelket. Mivel Isten szeretete nem hagy ki, szeretetében nincsenek szakadékok, a halálban is szólítja az embert személyes partnerének akarja az embert, és ezért az ember lelke nem szűnik meg, hanem Krisztusban létezik a feltámadásra várva."

2018. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

Isten szava ezt mondja:

(1Mózes 2:7) . . .megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő lélekké.

Nem is lehet félre érteni, hogy Isten élővé tett egy lelket azzal, hogy elindította a légzést, ami beindította, mozgásba hozta a szerveket.

Tehát, nem egy lelket tett egy testbe, hanem maga az ember egy lélek, ami vagy élő, vagy halott.

Mivel maga a lélek vétkezhet, és ezért halál jár.

(Ezékiel 18:4) . . .Amely lélek vétkezik, az hal meg.


Tehát a lélek nem halhatatlan, és ezért nem öröktől fogva van.

2018. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%

Az IGAZSÁG érdekel?

Akkor miért a vallásban kérdezed...

na mindegy.

Tehát az igazság az, hogy NINCSEN külső lélek. Ami lélek benne van, az belőled fakad, és amikor meghalsz, akkor vége van ennek a léleknek is.

Bizonyíték az energiamegmaradás.

2018. júl. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

"Nem is lehet félre érteni"

Pedig félre lehet, mert rossz a fordítás. A legtöbb fordítás sokkal helyesebben azt írja, hogy "így lett élőlénnyé". Az a probléma, hogy ferdítésekkel szeretnétek meghamisítani a Biblia világos tanítását a pneumáról, az az a lélekről.

2018. júl. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

#2


"Nem is lehet félre érteni, hogy Isten élővé tett egy lelket azzal, hogy elindította a légzést, ami beindította, mozgásba hozta a szerveket."


Oké, tegyük fel, hogy ez így van, ahogy leírtad. De ezzel még mindig nem a kérdésre válaszoltál (szokás szerint), mert ez Ádámról szól, és nem a mai emberekről. Vagy ezzel azt akartad kifejezni, hogy minden egyes ma élő embert Isten gyúr porból és mindenkibe egyesével lehelgeti bele a lelket?


Szóval honnan van egy mai, élő embernek a lelke? Szerintem erre kíváncsi a kérdező.

2018. júl. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ez megint csak egy olyan kérdés, amit a Biblia nem jelent ki teljesen, csak utalásokat tesz rá. Ezek az utalások megmutatnak bizonyos tényeket, de semmiképpen sem eleget ahhoz, hogy egyértelmű tanítást lehessen rá építeni. Istennek vannak titkai. Ezekről azt mondja a Biblia, hogy kinyilatkoztatás által válhatnak számunkra ismertekké, máshogy nem, ez azonban erősen függ az isteni akarattól. Az a tény azonban, hogy vannak ilyen utalások, azt jelenti, hogy Isten akarja, hogy foglalkozzunk velük, gondolkodjunk rajtuk, különben nem lennének benne a Bibliában.


Az, hogy a 'ruach/pneuma' öröktől létezik, számomra kicsit inkább a keleti filozófiákra emlékeztet. A Világnak is volt kezdete, az angyaloknak, embereknek is. Isten az Örökkévaló, a Kezdet és a Vég. Mivel Isten örök, ebből a megvilágításból mondható, hogy minden, ami van, mindig is létezett Őbenne. Ám a Biblia megmutat dolgokat, amiket nem Isten hozott létre, és nem is maradnak meg. Azaz nem egyértelmű tény, hogy ami fennáll, azt Isten hozta létre, ezért mindig is létezett Őbenne. A gonoszságot, a bűnt, és mindent, ami ebből következik nem Isten hozta létre, és véget is fog vetni mindezeknek. Persze az emberi szellem Istenből származik, ahogy azt a Biblia leírja.


Bibliai tény, hogy két esetet rögzít a Biblia, ahol Isten szellemet lehel az ember orrába. Az első Ádám esete, a második az, ahol a feltámadott Jézus a tanítványaira lehel: "Vegyetek Szent Szellemet!" Mivel a görög szöveg nem tartalmazott eredetileg kis és nagy betűket, nem tudható, hogy adott helyen a Szent Szellemről, mint a Szentháromság harmadik tagjáról, vagy az újjászületett emberi szellemről beszél a Biblia. Ez a szövegkörnyezetből derül ki. Tény, hogy a 'hagion' szentet jelent, és a 'pneumával' együtt való szókapcsolat általában Isten Szellemére utal. Ám az is tény, hogy az újjászületett szellem teljesen szent és tiszta, szemben az eredeti fogantatáskori szellemmel. Utóbbiról ezt mondja a Biblia: "Ímé én vétekben fogantattam, és bűnben melengetett engem az anyám." (Zst 51,7) Ez nem csupán Dávid problémája volt, hanem az ember általános állapotát jelenti ki. Az ember a fogantatása pillanatától bűnös, méghozzá nem saját jogon, hanem a felmenői jogán, ami egészen Ádámig nyúlik vissza. De az újjászületett szellemre ez a bűnösség már nem áll fenn. Meglátásom szerint az, amikor Jézus rálehelt a tanítványaira, az a tanítványai újjászületése volt, hiszen a Szent Szellem csak Jézus feltámadása után ötven nappal jött el, tíz napra Jézus mennybemenetele után.


Mivel két eset van leírva a Bibliában, ahol Isten szellemet lehel az ember orrába, és mindkettő egy dolog kezdetén történt, nem lehet ezt minden kritika nélkül általánosítani, és kiterjeszteni minden további esetre. Évánál, és később sehol sem említi a Biblia, hogy az Ádám teremtésénél alkalmazott eljárással adatott volna az embernek a szellem. Akkor hogyan? Az én meglátásom szerint ahhoz hasonlóan, ahogyan a kenyérszaporítás történt Jézus földi élete alatt. Vagyis úgy gondolom, hogy Éva megformálásakor nem csupán Ádám testéből vett el egy darabot Isten, hanem a már orrába fújt emberi szellemből is, és az lett Éva saját emberi szelleme. Ha minden egyes embernek Ádámhoz hasonlóan Isten fújná az orrába a szellemet, pontosabban a fogantatás pillanatában, amikor még nincs is orra, akkor nem vonatkozhatna egyetlen emberre sem az 51. Zsoltár fenti megállapítása, ugyanis az emberi szellem teljesen Istentől származna, amihez a szülőknek nincs semmi köze, ők ugyanis csupán a hardvert, és az azt működtető szoftvert adták át a leszármazottaiknak, de nem az örökkévaló részt, a szellemet, ami a szoftvert működteti, ha kell, felülírja.


Kérdés, hogy ha így van, vajon mindkét szülő szellemének a gyümölcse-e az utód szelleme, vagy az apáé? A Biblia azt mondja, hogy a hiábavaló életet az apa örökíti. Mivel a hiábavaló élet szoros összefüggésben áll a bűnös természettel, az pedig szellemi valóság, meglátásom szerint az apa örökíti a szellemet. Ezt látszik igazolni a Zsidókhoz írt levél is, ahol a még meg nem született Lévit, a tizedszedőt Ábrahám ágyékából származtatja, pontosabban egyenesen azt mondja, hogy amikor tizedet fizetett Ábrahám Melkisedeknek, akkor Lévi, Ábrahám dédunokája az ő ágyékában volt. Ismerve a biológiai tényeket és a Bibliai gondolkodásmódot, ami az embert soha nem azonosítja a testével, itt arról van szó, hogy Lévi, pontosabban mindaz, amiből Lévi később megfogant, már akkor Ábrahám ágyékában volt. Az is tudható, hogy az emberi szellem székhelye egészen pontosan az ágyéknak nevezett területen van.


Mindazt, ami ezekből következik, nem összegzi a Biblia, és nem ad róla pontos tanítást. Éppen ezért nem állítható fel tantételszerűen. De véleményem szerint ennél pontosabb kép csak nagyon-nagyon mély és megalapozott bibliaismerettel állítható fel, és valószínű, hogy az sem lesz dogmatizálható.

2018. júl. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%
Mindig elborzaszt a jehovista tudatlanság. Hogy két pofon egyszerű verset sem képes értelmezni.
2018. júl. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Az ember létezése nem a testbe születésével kezdődik, erre Jézus többször is utalást tesz.

(pld. Keresztelő János anyja méhében betöltődik Szentlélekkel, K.János és Illés azonossága, vagy Jn.9.2 a vakon született esete)


Sőt a saját sorsvonalunkat ált. mi magunk választjuk, még a testbe születésünk előtt, annak megfelelően, hogy milyen tanulási folyamaton kell keresztül mennünk, hogy a Szentlélek által újjá tudjunk születni Jn3.3.


A halálon inneni élet a halál utáni élethez mérten olyan, mint az alvó állapot az ébrenléthez viszonyítva. A halál utáni élet egy igazi ébredés ahhoz képest, amit a földön ébrenlétben éltünk.

A földi élet csupán „alvás” a halál utáni élethez képest. Ezért, amint az álomban, úgy a földi ébrenlétben sem tudunk „visszaemlékezni” igazi ébrenlétünkre. Míg a halál után, nagyon is világos lesz előttünk előző földi életeink!



"Isten szabadon, mindenkitől függetlenül teremtett meg téged. De mivel saját boldogságára teremtett, ezt már csak a te beleegyezéseddel érhette el.

Igen. Szeretni csak szabad döntés alapján lehet! Két lény között a boldogság – és ez Isten és szellemi teremtményeire is áll – a különbözőségek dinamikus harmóniája. Ez áll természetesen két szellemi teremtmény kapcsolatára is.


Azokat a szellemi lényeket, akik igent mondtak az Isten által felkínált boldogság befogadására, angyaloknak nevezitek.

Akik pedig nem-et mondtak erre, azok a bukott angyalok.


A bukott angyalok közül azok, akik megátalkodtak a nem-et mondásukban, ördögöknek nevezitek. Ezek vezérét és természetesen csapatát is láttam lehullani az égből (Lukács 10:18).

Miután azok számára, akik a nem-et mondó döntésüket megbánták, lehetővé vált a földi élet megteremtése után az, hogy valós bűnbánatuk igazolása jeléül vállalják azt, hogy a Földön visszaszeressenek Engem, Jézust, aki minden rászorulóban ott vagyok (Máté 25:42-46)!


Az eredeti bűn tehát, amelyet Ádám és Éva bűne szimbolizál – az önzés és a felelősség áthárítás –, valójában a ti személyes bűnötök!

Olyan Isten nincs, aki más bűnéért bárkit is, s főleg szent Fiát vonná felelősségre! Aki ezt nem fogadja el, az ugyancsak nem meri használni az Istentől kapott értelmét! Aki ezt nem fogadja el, az Istent még egy átlagembernél is gonoszabbnak gondolja!


Tehát azok, akik a megtérés, tehát a gondolkodás-átalakítás szándékával születnek a Földre – vagyis vágykeresztséggel –, lehetőséget kapnak arra, hogy a Szentlélek által újjászülessenek. A mennyek országába csak azok juthatnak, akik újjászülettek! (János 3:3)! Mindaddig újra kell születnetek, amíg újjá nem születtek! Ez alól kivétel nincsen!

Veletek és értetek mindent, de helyettetek semmit! Ne áltassátok magatokat!

A szeretetnek igazságban, az igazságnak szeretetben kell megnyilvánulnia ahhoz, hogy Isten Lelke által új szellemi lények legyetek! Nem elég hát az, hogy valaki kijelenti: „Jézus! Elfogadlak megszabadítómnak!” Ezt igazolni is kell! Nem elég Engem, Jézust elfogadni igazságnak és életnek! Valójában csak az fogad el Engem, aki ÚTNAK, IGAZSÁGNAK ÉS ÉLETNEK fogad el! Az UTAT nem lehet elsíbolni!

A soha senkinek nem ártani, a mindig mindenkinek megbocsátani és a lehetőség szerint másokat szolgáló szeretettel segíteni, nem maradhat ki azok életéből, akik valóban újjászülettek!


Az ALAPALÁZAT és az UNIVERZÁLIS HIT nélkül senki sem juthat az Atyához!

Az van az ALAPALÁZAT birtokában, aki a felismert jó mellett kiáll, de ugyanakkor nyitott a jobb irányában.

A JOBB pedig csak Én, Jézus lehetek! Nem Pál, nem Mózes! Csak Én!

Csak arról mondható ez el, aki tudja, hogy nem a Biblia a forrás, mivel a Bibliában minden benne van, meg az ellenkezője is! Szinte minden felekezet a Bibliára hivatkozik, és marjátok egymást! A FORRÁS a Szentlélek, akinek segítségével a józan ész határán belül igaznak tudjátok elfogadni az Én, a te Jézusod evangéliumaiban elmondott szavaimat.


Azok, akik nem rangsorolnak a Bibliában, soha nem fognak tisztán látni.! Nem, mert képtelenné teszik magukat az UNIVERZÁLIS HIT befogadására.

Azért teszik képtelenné magukat az UNIVERZÁLIS HIT befogadására, mert nincsenek az ALAPALÁZAT birtokában. Azért nincsenek, nem lehetnek ennek birtokában, mert nem vagytok bábuk, s így minden Istentől jövő sugalmazásba magatokat is beleviszitek. Ezért oly fontos, hogy evangéliumaimat helyezzétek mindenek elé, és úgy értelmezzétek ahogy mondottam, a józan ész határán belül!


UNIVERZÁLIS HITE annak van, akik hisz abban, hogy ő ember, és joga van ahhoz, hogy mások is embernek nézzék őt. Ugyanakkor tudja, hogy ezt mindenki elmondhatja magáról. Tulajdonképpen az ALAPALÁZAT tartalma az ELSŐ FŐPARANCS. Az UNIVERZÁLIS HIT tartalma pedig a második FŐPARANCS!

Igaz, hogy ezt egyetlen speciális hit – ilyenek a különböző vallások – sem cáfolja, de a gyakorlatban egyik sem fogadja el.

Azért nem fogadja el egyetlen speciális hit, tehát vallás sem, mert ha elfogadná, akkor megbillenne az alá-fölé rendeltség, az engedelmeskedtetés alapja! Bizony a gyakorlatban nem fogadják el, nem fogadhatják el – csak elméletben – azt, hogy ti mindnyájan egymásnak testvérei vagytok!


Minden speciális hitet valló vallás a többi ilyen vallás hibáiból és a Bibliából él úgy, hogy azonos súlyúnak mondja Pál vagy akármelyik próféta szavait az Én, a te Jézusod szavaival!

Bizony az Általam, Jézus által Földre hozott égi béke csak akkor és ott valósulhat meg, ahol az egymás szeretését az Én új parancsom megvalósítása által igyekeztek megélni (János 13:34), és emellett engeditek, hogy mindenki úgy imádja Istent, ahogy akarja!


Azért írtam e kérdésedre kicsit bővebben, mert a továbbiakban még vissza kell majd utalnom ezekre. Most konkrét választ adok a feltett kérdésedre:


Minden földi ember minden földi élete lehetőséget kínál arra, hogy a gondolkodás-átalakítás (Márk 1:15) által beérjen arra az újjászületésre, amely nélkül nincs üdvösség (János 3:3)! "


Jézus; A HANG -könyv 4505

2018. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 pelgrim ***** válasza:

Az igazság után érdeklődve a lélek származásával kapcsolatban talán elolvashatnád Michael Neyton

“Lelkünk útja I., II. és III.” című könyveit. A „Lélek születése” az a rész a ami erről szól, de a helyes megértéshez jó lenne, ha mind a három könyvet figyelmesen végigolvasnád.

2018. júl. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 pelgrim ***** válasza:
* Michael Newton
2018. júl. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!