Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak számomra furcsa, hogy...

Csak számomra furcsa, hogy mennyire egyértelmű minden embernek, hogy meg kell keresztelni a gyermeküket?

Figyelt kérdés
Mindenki aki nem gyakorolja a vallást egyáltalán nem is érdekni és nem is vesz részt az életében mégis megkeresztelteti mert meg kell és kész. Úgy tudom, hogy vallásban és hitben tanítást vállal az aki kereszteltet. Hogy van ez? Én jól teszem ha emiatt nem is kereszteltetem a gyermekem? Nem foglalkozom a vallásommal nem is tudnám tanítani a témában a gyermekem.

2018. nov. 18. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

A keresztény teológia szerint a keresztség hatása nem azon múlik, hogy mondjuk a szülő mennyire hisz benne, hanem egy való szentség, mely megtisztítja a megkereszteltet, aki részesül a Szentlélek kegyelmében és az Egyház tagjává válik.

Tehát, ha megkeresztelik a csecsemőt, akkor az eltöri pl. az áteredő bűnt, függetlenül attól, hogy a szülő szerint van-e egyáltalán olyan.


Persze ha nem hisz benne, akkor felmerülhet a jogos kérdés, hogy miért akarja megkeresztelni.

2018. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Ebben a kultúrában nőttek fel. A többség számára ez hagyomány, vallásos töltet nélkül.
2018. nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

Nem vagyok vallásos, de a családom az. Ahány esküvőn voltam, mindig azt láttam, hogy van egy templomi esküvő is, ami általában a szebbik volt. Szóval mindig úgy képzeltem el, hogy nekem is lesz ilyen, pedig nem vagyok hívő. De ez már hagyomány.

Keresztanyukaja meg szinte mindenkinek van, szóval ha mást nem, akkor ezért is megkereszteltetik a gyereket.(tesom sem vallásos, párja sem, lánya keresztanyja sem)

2018. nov. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
A csecsemőkeresztelés és a csecsemőházassági ceremóniák érvénytelenek, ezekhez ugyanis a résztvevő szabad akarata szükségeltetik. Jól teszed, hogy nem kereszteled meg a csecsemődet, majd felnőtt korában eldönti, mit akar.
2018. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Katolikus vallású embereknek, és mindenkinek ajánlott film:


Egy kosaras naplója


Megtörtént eseményeket dolgoz fel a film, katolikus iskolában nevelkedett, katolikusnak keresztelt gyerekekről szól.

2018. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Saját környezetemben nem ismerek olyan párt, akik abszolút elzárkóznak a kereszténységtől, de azért megkereszteltetik a gyereküket. Sok nem hívő párt ismerek, nem volt a gyereknek keresztelő.

Akik viszont megkereszteltették, ott mind azért ezt fontosnak tartották és ha nem is feddhetetlenül és példaértékűen, de azért keresztény szellemiségben nevelik a gyerekeket. Szerintem inkább a 90-es években volt ez divat, hogy boldog-boldogtalan kereszteltetett, ma már jóval kevesebb a keresztelések száma.

2018. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

"Katolikus vallású embereknek, és mindenkinek ajánlott film:

Egy kosaras naplója"

Én pedig ajánlom a Könyörületesség papja című filmet, szintén megtörtént esetet dolgoz fel.

Csak hogy ne legyen olyan egyoldalú a Katolikus Anyaszentegyházról alkotott képed... :))

2018. nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem, minden ember számára furcsa, aki nem robot.
2018. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Hagyomány, beépült az emberek gondolkodásába. Plusz nincs igazán más ünnep a gyermek születésének megünneplésére, az ember pedig igényli a kiemelt alkalmak ünneplését, pszichésen is.


Nővérem és a sógorom kimondottan ateisták, az ikreiknek amolyan névadó-ünnepséget szerveztünk, a helyi polgármester bevonásával. Plusz névadó-szülőket is avattunk, jelképesen, az egyik én voltam. Ez utóbbit azért tartották fontosnak, hogy az ő gyerekeik ne érezzék magukat rosszul azért, mert nincsen keresztapjuk és keresztanyjuk, holott szinte mindenkinek van.


Ateisták számára ajánlom ezt az alternatívát.

2018. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Nahát, nekem ez nem tűnt fel, az én környezetemben ez nem jellemző. Ezen is meglepődtem, hogy "mindenkinek van keresztanyja". Állítólag nekem is de fogalmam sincs ki az. Semmilyen hatással nem volt az életemre. A mai gyerekek között meg nem téma ez... vagy hat én nem hallottam róla hogy mindenkinek lenne. Azt tudom, hogy a templomi esküvővel arra is esküt kell tenni, hogy a születendő gyerekeket is keresztény szellemben nevelik, de ott sem kikötés, hogy told az újszülöttet keresztvíz alá.
2018. nov. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!