Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány Isten is van a keresztény...

Hány Isten is van a keresztény nézet/felfogás szerint? (Folyt. Lent)

Figyelt kérdés

Azt mondják ugye, hogy a kereszténység monoteista (EGY Isten hívő). De akkor ezt hogyan értelmezzem a Bibliában, ami Isten szava?


A monoteizmust erre alapozzák a keresztények:

5 Móz. 6,4 "az Úr, a mi Istenünk, egy úr!"


DE mi a helyzet az alábbi (és hasonló) igehelyekben írtakkal?:


1 Móz. 1,26 "És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre"


Kik azok ha "MI", ha valóban csak egy (megjelenési formája van) Isten(nek)?


1 Móz. 3,22 "És monda az Úr Isten: ímé az ember olyanná lett, mint mi közülünk egy, jót és gonoszt tudván."


Kik azok a "MI" ezen az igehelyen is?


Ez nem egy óriási ellentmondás, ha a keresztények továbbra is ragaszkodnak ahhoz, hogy Isten EGY (távoli, a mennyekben lakó...)?


Vagy esetleg mégis csak a védikus irodalom az igaz (amelyre magát a Bibliát is alapozták, csak ez utóbbit időközben felhígították, degradálták), amelyben Isten EGY, de több megjelenési formája van, így mégsem egyetlen út vezet hozzá?


2010. jún. 26. 14:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Régen a királyok is így beszéltek. Ezt hívják királyi többesnek, de nem azt jelenti, hogy több királya is volt egy országnak.
2010. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Igen, az első válaszolonak igaza van, királyi többes, de isten egy.

Az utolsó bekezdésedről meg a homoiusion és a homousion közti különbség jutott eszembe...Lehet hogy nem erre voltál kiváncsi, de nekem így nyert értelmet a kérdés. a homousion egylényegűséget jelent, miszerint az atya a fiú és a szentlélek egy, a homoiusion szerint pedig ez három különbözö dolog.

2010. jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy pontosan azt akarja ezzel a Biblia nyomatékosítani, hogy az ember is valójában isten lehet, vagyis elérheti az egyetlen létező Urat, felveheti vele a kapcsolatot, ezáltal eggyé válhat vele?! Illetve azt, hogy más Isten által létrehozott "fajnak" már sikerült is!?


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Kedves LastOne.Left!


Óh, azért egy elmélet maradjon konzervatív alapon, hiszen azért ez éppen hogy átcsúszhat a sötét oldalra.


Isten valójában egy szeretetközösség, amelynek része Jézus, Isten és a benne hívők, ezt nyomatékosítja Jézus imája, de azelőtt ilyen szóba se jöhetett, a "tökéletesség", meg a "saját képére teremtette Isten" itt az érzelmeket tükrözi.


Tehát Jézus alapít egy közösséget, amely Istent jelenti:


"De nem csak értük könyörgök, hanem azokért is, akik szavukra hinni fognak bennem. Legyenek mindnyájan egy. Amint te, Atyám, bennem vagy és én tebenned, úgy legyenek egyek ők is mibennünk, és így elhiggye a világ, hogy te küldtél engem. Megosztom velük a dicsőségedet, amiben részesítettél, hogy egy legyenek, amint mi egy vagyunk: 23én őbennük, te énbennem, hogy így tökéletesen egy legyenek ők is. Ismerje meg ebből a világ, hogy te küldtél engem, és hogy szereted őket, amint engem szerettél. Atyám, akarom, hogy akiket nekem adtál, ott legyenek velem, ahol én vagyok, hogy lássák dicsőségemet, hiszen már a világ teremtése előtt szerettél engem."

2010. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Téosz (lefelejtettem)
2010. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Egy Isten van, de három személyből áll!
2010. jún. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Kedves Téosz! :)


"Óh, azért egy elmélet maradjon konzervatív alapon, hiszen azért ez éppen hogy átcsúszhat a sötét oldalra."


Sajnos lehetetlenség, hiszen az Önvaló maga a tiszta "szeretet", a totális "önzetlenség". Tehát az ember céljának is ennek kell lennie(amibe nem férhet bele, holmi ördögi, az Úr nem úgy gondolta ki...), s csak akkor tehet szert az EGYség érzésére.


Az idézeted nagyon szimpatikus nekem. Benned, bennem...mint a gondolataink, amikkel akár az egész univerzumot is felölelhetjük. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. jún. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Isten egy, viszont 3 részből áll!

Van egy atya (Ő a teremtő)

Van a Szent Szellem (Ő a végrehajtó erő). Minden embernek van szelleme, ilyesmi Isten szelleme is! De ez a téma elég bonyi...:S

És van a Fiu, aki testé lett... Ő az Ige... Ő is Istenből van... és ez a 3 egy!

Van Isten, az Ő szelleme aki belőle és benne van, illetve a fiú, aki általa és szintén belőle jött létre! Részben az Ő része!

De ez elég hosszú téme... és több teológiai ismeretet igényelne a pontosabb megmagyarázása...

A lényeg: Isten 1, de 3 személyből áll... (nem véletlen h az agyunk csupán 5%-át használjuk ki... ez nekünk magas...:)

2010. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Akkor Isten lényegében 1, ugyanakkor három megjelenési formája van?
2010. jún. 26. 22:55
 10/34 anonim ***** válasza:
Az a többes szám a Szentháromságra utal, vagyis az egy Istenen belül több személy, vagyis létmód van.
2010. jún. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!