Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fizetnek emberek önjelöl...

Miért fizetnek emberek önjelölt kuruzslóknak a gyógyulásért, tanításért?

Figyelt kérdés

Szervusztok. Szeretném azzal kezdeni hívő vagyok, tehát a kérdésem nem a hitben élő emberek ellen irányul.


Tehát. Ma már több tízezer ezoterikus, mindenféle a kereszténységből kivált, vagy annak részét képző, felhígult vallás, hit létezik. Ezekkel nem is lenne baj, mert mindenki abban hisz, amiben akar, azonban ezek az új keletű gyülekezetek vezetői, hatalmas pénzeket akasztanak le a híveitől, gyógyulást, és spirituális utak tanítását ígérvén. Hallottam én már sámánképzést, mindenféle papi, spirituális ördögűző, angyalkommunikáció, druida stb képzéseket, a lista tényleg szinte végtelen.


Most az teljesen mind1, hogy az ősi hitek, vallások hitelessége mennyire létező, avagy nem, mert a legtöbb ilyen vallásnak az írott dokumentumai szinte teljesen elpusztult, vagy olyan minimális töredék maradt fent, hogy azokhoz, mindenféle jött-ment pénzmániás, kuruzsló nem férhet hozzá. De még ha hozzá is férhet, ez semmit nem jelent, mivel nem tudjuk, van e valódi haszna.


Szóval itt vannak ezek az emberek, akik árúba bocsájtják, a természet, és annak szellemi javait, mint a gyógyulást, amely Istentől amúgy ingyen kapható, az emberek százezrei, hanem millió meg teljesen elhiszik őket. De miért? Én úgy hiszem, ha például a Biblia újszövetségét olvasom, hogy amire szükségem lehet, szellemi, spirituális, lelki, stb szinten, azt megkaphatom, és ehhez nem kell fizetnem, mert Isten nem egy üzletember, vagy a természet, amely árúba bocsájtja a cikkeit, mégis vannak, akik úgy hiszik az van rendjén, hogy igen.


De miért?


2019. jan. 3. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bíznak az orvosokban, félnek a kezelésektől, a fájdalomtól és azt hiszik, hogy van alternatív, egyszerűbb útja is a gyógyulásuknak.
2019. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Ugyanazért, amiért te elhiszed a Bibliában írott marhaságokat. Mert az emberek hiszékenyek és buták.
2019. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2 Itt most nem az volt a kérdés, hogy érdemes e hinni, avagy sem, hanem arról, miért hisznek az olyan embereknek, akik árúba bocsájtják a gyógyulás lehetőségét, a spirituális utak tudását.


Ha téged amúgy zavar, hogy valaki hisz a Bibliában leírtaknak, miért van jelen egy vallás topikban. Én ha valamivel nem értek egyet, és nem érdekel, akkor nem veszek részt olyan csoport közösségi életében, mert ha azt tenném, azzal azt jelezném, hogy belső konfliktusom van, lelki problémám, amit mások kiosztásával akarok csillapítani.

2019. jan. 3. 14:39
 4/11 anonim ***** válasza:

Jézus azt tanította, hogy ingyen kaptátok, ingyen adjátok.

A tanítás alatt nem tudom mire gondolsz, mert a hittanórák (legyen felnőtt vagy diák) ingyenesek, de egy egyetemi képzés nyilván költséges.

2019. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Ennek egyszerű a magyarázata: az emberbe genetikailag kódolva van a spiritualitás iránti igény. Ha a történelmet végignézed, nem nagyon találni olyan népet, amelynek ne lett volna vallása. Namost a magukat ateistának tartó emberek saját bevallásuk szerint nem hisznek semmiben, de közben horoszkópot olvasnak, jóslásokhoz folyamodnak. Ezek egyfajta valláspótlékok.
2019. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Én tanítok bárkit a helyes útra ha van időm és akarja, de persze pénzért is elvállalom ha ez szempont.
2019. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gondolom valamilyen szinten működik, mert a semmiért biztos nem adnak pénzt. Hogy miért kérnek pénzt, nem tudom.
2019. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

"az emberbe genetikailag kódolva van a spiritualitás iránti igény"


Forrás? Valami tudományos bizonyíték? Nincs? Gondoltam...

2019. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Sokan nem akarják megfizetni az ingyenes kegyelemmel való kompatibilitás árát, ami nem más, mint a megtérés, ezért olyanokat keresnek, akik a megtérés megkerülésének alternatívájával kínálják a fekete árujukat. Ez azért van így, mert sokan inkább adnak pénzt, időt és energiát a vágyaik teljesülésének illúziójáért, minthogy ténylegesen átadnák az életüket Jézus Krisztusnak, s így az ingyenes kegyelem valóban rájuk áradhatna. Egy bölcs ember azt mondta, ha nem lennének bolondok, a csalók nem tudnának megélni. Ez igaz. A legnagyobb bolondság azonban az, amikor valaki úgy akarja Isten áldásait, hogy nem kér az áldás forrásából.
2019. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

"az emberbe genetikailag kódolva van a spiritualitás iránti igény" Forrás? Valami tudományos bizonyíték? Nincs? Gondoltam...


Ha úgy érzed, hogy az a tény nem számít, hogy minden civilizáció csinált magának valami vallást és nem tudunk olyanról, hogy létezett volna kimondottan ateista kultúra akkor valóban nincs tudmányos bizonyíték.


Az ember (egyébként az állatok is) mindent megtesz, hogy megértse és megmagyarázza a maga körül zajló dolgokat. Mivel rengeteg olyan dolog van, amit képtelen felfogni és megmagyarázni, valamilyen magyarázatra viszont szüksége van ahhoz, hogy a világ működését érteni vélje ezért alkot magának valamiféle vallást. Ha ez megfelelően koherens akkor a maga részéről a világot már érti, nincs is szükség tovább semmi másra. Többek között ez az oka annak, hogy sem a kereszténység sem egyik másik vallás sem tud semmilyen tudományos eredményt felmutatni.


A mai világban azért van egyre több ateista, mert a tudomány az utóbbi 150 évben rengeteg dolog megmagyarázott amit azelőtt csak természetfeletti, vallásos dolgokkal tudtak megmagyarázni.

2019. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!