Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! A Merida bátor...

Keresztények! A Merida bátor c. rajzfilmben a?

Figyelt kérdés
Elsősorban Meridáról érdekelne a véleményetek, milyen példának tartjátok? A többi szereplőről is jöhet kritika, észrevétel, pozitívum...

2019. febr. 23. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Bocsi, hogy ateistaként ide pofátlankodok, de muszáj írnom: nekem az egyik kedvenc rajzfilm, Merdia szerintem abszolút példakép lehet bárki számára, részben azért is, mert nem tökéletes, hanem mert hibázik, és ezeket a hibákat bármi áron kijavítja.
2019. febr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A Merida a bátor egy nagyon szép mese, nagyon szeretem. Meridával nagyon tudok azonosulni, mert az anyukámmal való kapcsolatom néha nekem is hasonló, noha nem olyan drasztikus mértékben, mint amilyen az animációs filmben be van mutatva. Anyukámnak sokszor nem tetszik, ahogy öltözöm, vagy amit csinálok, néha nem tudja elfogadni, hogy én nem az ő fiatalabb kiadása vagyok, hogy nem ugyanazokat a dolgokat szeretem, mint ő, hogy nem ugyanolyan a stílusom, mint neki. Szerencsére mostanában kevesebb összetűzésünk van, kezdi elfogadni a dolgokat, és tudom, hogy azért büszke rám.

Szóval nagyon tetszik a Meridában az anya-lánya kapcsolat, nagyon szépen fel van építve a cselekmény, tetszik a jellemfejlődésük, és az, ahogy kölcsönösen elfogadják egymást a végén.


Tetszik még a sztoriban, hogy végre ez nem egy olyan mese, ahol a hercegnő összejön a herceggel, hanem a csajszi egyedül is megáll a saját lábán. Más Disney mesék, valamint a romantikus filmek azt az üzenetet közvetítik a lányok felé, hogy pasi kell ahhoz, hogy boldog légy, akkor fogod magad értékesnek érezni, egy fiú fogja betölteni a benned lévő űrt, holott erre csak Isten képes. Termeszetesen egyáltalán nem vagyok a párkapcsolat ellen, hiszen ez nyilvánvalóan egy nagyon fontos dolog, de a filmek, rajzfilmek gyakran hazugságokat, irreális elvárásokat közvetítenek a lányok felé ezzel kapcsolatban. Szóval jó, hogy vannak olyan Disney hercegnők is, mint Merida, Elsa és Vaiana.

2019. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!