Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak vallástalanoktól kérdezem...

Csak vallástalanoktól kérdezem! Ti mit csináltok ha egy hívő felidegesít, hogy pl. a Biblia Istentől való, meg, hogy a kereszténység Istene 100%, hogy létezik stb...? idegesítőek az ilyen keresztények hozzászólásai?

Figyelt kérdés
2020. szept. 28. 13:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Nem idegesítő.

Tőlük ennyit lehet elvárni.

2020. szept. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem idegesítő. Miért lenne az?
2020. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Alapesetben nem vitatkozom ilyenekkel.

De ha nem lehet leállítani, akkor otthagyom és másfelé megyek, nem állok le vele, mert értelmetlen lenne.

2020. szept. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Azt gondol amit akar...
2020. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Semmi nem idegesít amúgy a hívőkkel kapcsolatban - válaszolom a privátra itt - csak kiírtam egy fordított kérdést, ami a másik topikban lévőnek a párja.


Vizsgáljuk meg a idegesítő embereket két oldalról is. Ez a kérdés mondanivalója.

2020. szept. 28. 13:28
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell feltétlenül idegesítenie.

Egy hívőt azért idegesít, ha a hitét megingatják, mert az csak egy hit. Nem bizonyítja semmi.

Ha körülötte más nem hisz, akkor megrendülhet az ő hite is, ami nem teszik neki.

Egy hitnek napi megerősítés kell, hogy működjön, és ez csak úgy lehetséges, ha a hívő körül nagy többségben ugyanolyan hívők vannak, és minden nap erősítik egymás hitét.


Míg egy ateista világképe nem a hiten alapul, hanem bizonyítékokon, ezért szilárd alapokon nyugszik, így nem kell idegeskednie még akkor sem, ha hívők között találja magát.

2020. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%

A rendkívüli állítások,rendkívüli bizonyítékokat követelnek meg.

Ha "én" tudom azzal igazolni a nézetemet, hogy mutatni tudok különböző korokból, vallásszemlélet különbözőség szerinti szent írásokat ("amikből" a mostanság ismert biblia "íródott"),elvárom hogy a másik fél is hasonlóképpen igazolja a szemléletét.


Nem sok sikeres választ hallani ez ügyben... :D

MINDIG eljutunk arra a pontra hogy:

-Ha hinnéd ,nem vitatnád!

Vagy...

Ezt "csak" az értheti aki elfogadta Jézust!

stb.

2020. szept. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Azokkal nincs baj, akik tiszteletben tartanak másokat és nem játsszák a hittérítőt, de nem tudok és nem is akarok mit kezdeni az ilyen turbókeresztényekkel. Nem kifejezetten idegesít, de teljes mértékben kerülöm a társaságukat.
2020. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Soha nem szabad és nem is kell kényszeríteni senkit arra ami a hitünk.Mindenki döntse el maga miben hisz avagy nem hisz.Engem nem idegesít egyik fél sem.Hívő vagyok de nem akarok meggyőzni senkit a hitemről.De elvárom fordítva is.Ennyi
2020. szept. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Válaszom:

"Legyen néked a te hited szerint!" Nekem meg az enyém szerint!

2020. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!