Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert van ennyi fanatikus,...

Miert van ennyi fanatikus, mindent elhivo vallasos ember?

Figyelt kérdés

Van ugye egy ismert lelkesz, aki kitalalta, jogazni bun.

En sokat olvasok, most elkezdtem a bibliat is kivancsisagbol, mert rajottem, hogy ez eddig kimaradt az eletembol. Meg vagyok keresztelve, de nem nottem fel vallasosan, szoval nem szeretnek senkit megbantani, de rengeteg furcsasagot vettem eszre, miota elkezdtem a temaval foglalkozni.


Az emberek gondolkodas nelkul bekajaltak, oo a joga az nagyon rossz. Sose jogaztam, de alig varom, hogy olvassam a bibliaba ezt a reszt, hogy jogazni vallasos embernek tilos.😂


Vagy van egy ferfi, ha jol ertelmeem szinten lelkesz, facebookon szoktam latni olyan boduletes hulyesegeket oszt meg, az emberek meg tovabbosztjak, es keszpenznek, megkerdojelezhetetlennek veszik, amiket egy ugyanolyan mezei ember irogat, mint te vagy en.


Az emberek olyan kerdeseket tesznek fel ennek az embernek, hogy

‘Bun reszegnek lenni?’

‘Bun hust enni?’

ne mar.... ha maga a jo Isten lenen, termeszetesen relevans, fontos lenne a valasza, de nem is ertem, hogy egy sima ember, hogy ‘dontheti’ el, hogy reszegnek lenni bun e.😂 oke, idez a bibliabol nyilvan, de ha nagyon kukacoskodo akarok lenni, nyilvan nem lehet egyfelekeppen ertelmezni a Szentirast sem, hisz ahany ember...

Engem az idegesit fel, hogy ezek az onjelolt emberek, olyan hatasr gyakorolnak az emberekre, hogy neztem a jogas videot, es senki nem neveti el magat, hogy mi ez a hulyeseg, hanem mintha maga a csoda beszelnek, egyetertoen nezik/hallgatjak tovabb..😂

Ugyanez az ember megosztja facebookon, hogy az abortusz gyilkossag. Kerdeem en, valaki akit rengetegen kovetnek, hogy mer ferfi letere ilyet allitani?

A leghulyebb peldat hozom fel, de ha valaki nem akarja a babat, (mert hiaba vedekezel, nincs 100%-os vedekezi modszer, tehat barmikor tortenhet egy ‘baleset’) szoval ha valaki nem akarja, ne menjen el abortuszra, mert oo az gyilkossag? Hanem majd esetleg bantsa mikor megszuletik? Wtf


2020. nov. 1. 13:37
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Kicsit felreerthetoen fogalmaztam a jogas, es az abortuszos ember nem ugyanaz.

Az abortuszos, meg akinek a kerdeseket teszik fel ugyanaz.

2020. nov. 1. 13:39
 2/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
21%

Bibliaban hiaba varod ezt a reszt nincs benne hogy jogazni bun

Sot ha a fogalmat megismered mi is az akkor megtalalod ugy hogy kotelesseged Istent kovetned


joga egy fogalom ahogy az imadsag is

Tudod hasznalni igy is: "most pedig a Satanhoz fogok imadkozni"


akkor az ima bun?

2020. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

hogy jobban megertsd foleg mivel a jogazas napjainkab ezt takarja ezert:


"tornazni bun"

"sportolni bun"

"jatszani bun"


termeszetesen...

2020. nov. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Fuu basszus, ebbol nem ertek semmit😬
2020. nov. 1. 13:58
 5/32 anonim ***** válasza:
63%

Azért, mert a legtöbb ember, aki vallásosnak tartja magát, még soha életében nem olvasta el elejétől a végéig a Bibliát, csak abból informálódnak, amit az egyházuk vezetőitől hallanak, és azt hiszik, hogy ez mind igaz. És sajnos még az egyházi személyek között is csak nagyon kevesen vannak, akik nem lefordított verziót olvastak a Bibliából, hanem tanulmányozták az eredeti szöveget eredeti nyelven, megfelelő háttértudással.


A Bibliában egy csomó minden nem szerepel bűnként, amit egyes egyházak annak neveznek. A Biblia szerint nem bűn például házasság előtt szexelni, homoszexuálisnak lenni, transzneműnek lenni és még sorolhatnám. Ezek a dolgok mind azért terjedtek el bűnként, mert majdnem 2000 év alatt a rengeteg fordítás során a szöveg sokat vesztett az eredeti jelentéséből, illetve nem csatoltak hozzá magyarázatokat azoknak az embereknek, akik nem a Bibliában szereplő helyszíneken élnek és nem ismerik az ottani szokásokat és szóhasználatot.

2020. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Tibi atyára gondolsz?
2020. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

5-os igazad lehet.


6 Tibi atya ertelmesebb ennel😁

2020. nov. 1. 14:17
 8/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%
#4 kislany vagy meg, ha felnosz majd megerted es Tibiatyat is
2020. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Kozel a 30-hoz annyira nem erzem magam kislanynak, viszont ha nagyon kotekszunk, lehet kene hasznalni a vesszoket, mondatvegi irasjeleket, es akkor lehet, hogy meg ertelme is lenne amit irnal.


Tibi atyan mit kell erteni? Egy viccoldalon? Nem vagyok biztos benne, hogy te tisztaban vagy a kerdesemmel, illetve azzal, hogy miket irogatsz ide.😅

2020. nov. 1. 14:22
 10/32 Andizsuzsi ***** válasza:
72%

A jóga nem csak torna, hanem a tudat átalakítását, illetve a karma és az újjászületés körforgásából való megszabadulás elérését szolgáló indiai vallási módszerek és technikák. Ennek gyakorlása keresztény szemmel valóban nem helyes. Azt, hogy ne tornázz, senki sem mondja.


"Ugyanez az ember megosztja facebookon, hogy az abortusz gyilkossag. Kerdeem en, valaki akit rengetegen kovetnek, hogy mer ferfi letere ilyet allitani?"


Az élet a keresztény egyházak tanítása szerint a fogantatással kezdődik, a fogantatás pillanatától ember. Épp ezért írta Veres András nemrég, hogy a lombikprogram is bűn, mivel ott megtermékenyített petesejtek közül választják ki a legalkalmasabbnak tűnőket, a többit elpusztítják. Tetszik vagy nem, lehet ezzel egyetérteni vagy nem, de ez a keresztény álláspont.

2020. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!