Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos emberek! Hányszor...

Vallásos emberek! Hányszor mentek el kéregető hajléktalanok mellet úgy, hogy elfordítjátok a fejetek és nem adtok nekik némi aprót?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 14:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor, sajnos nincs annyi pénzem, hogy mindnek tudjak segíteni.

De szerintem ez vallástól független dolog, mindenki csak addig tud segíteni, amíg az anyagi állapota engedi.


Egyébként nem feltétlenül segítség a pénz, sőt sokszor további baj forrása is lehet. Egyrészt lehet arra költi, amire nem kellene, italra, cigire, drogra, ezekkel tovább rontja saját egészségét. Másrészt lehet nem is lát belőle semmit, mert elveszi tőle, aki oda küldte koldulni.

Lehet többet ér, ha veszel neki egy kis ételt, egy meleg teát.

2020. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Alkoholisták szenvedélybetegségét finanszírozni nem vallásosság kérdése.
2020. dec. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%

Múltkor adtam egy hajléktalannak 100 forintot (visszatolta a bevásárló kocsit). És többet is adtam volna, ha lett volna. Mert szépen beszélt. Úgy sajnáltam...

De amelyik legközelebb még a 200 Ft-ra is hőbörög, abba komolyan bele fogok rúgni, vagy ledugok a száján egy szappant.

Mások nem adnak, de olyat is láttam, hogy egy bunkó kupakot adott.

2020. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy én gonosz vagyok. Rendes embernek hívnék mentőt, de a szakadt alkoholtól bűzlő csövest átlépném vagy arrébb rúgnám, ha csapda volt.
2020. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nem szoktam ilyenekkel találkozni.
2020. dec. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szólók írták.

Az észszerűség nagyon fontos ebben az esetben is. Jézus nem arra tanított, hogy úgy kell adakozni, hogy támogassuk a lustaságot, a részegséget, stb.

Ismerek egy hajléktalant aki többet keres egy hét alatt, mint Én egy hónapban.

Bár személy szerint nem voltam hajléktalan, de bizony nagyon rászorult igen. Ici-pici beteg nyugdíjam mellett, Nem szégyelltem és elmentem utcát seperni, naponta kifizettek. a Rezsit ki kellett fizetni, és másra nem tellett volna. Akkoriban, 2700.- forintot adtak 8 óra munkáért. Bőségesen meg volt az élelmem. Senki meg nem mondta, hogy utca seprőként dolgozom betegen.

2020. dec. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

Katolikus iskolába jártam, ahol konkrétan a hittanórán mondták nekünk, hogy ilyenkor kérdezzük meg, vegyünk-e neki ételt, és ha nemet mond, akkor ne támogassuk a kooldusmaffiát pénzzel.

Ettől függetlenül én szoktam adni pénzt is, hadd igyon, ki vagyok én, hogy eldöntsem, ki mire költi a pénzét. De szívesebben támogatok kutyákat.

2020. dec. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
24%
Sokszor mennek ek.
2020. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Alkoholisták szenvedélybetegségét finanszírozni nem vallásosság kérdése."

Nem úgy van, hogy a bűnt kell elítélni nem pedig a bűnöst?


Én is szoktam adni, hogy mire költi az már az ő dolga.

Az én lelkiismeretem tiszta, hogy nem néztem át azon az emberen, hanem segítettem neki.

Persze sokszor volt olyan is, hogy bementem a bolba venni kaját, zsemlét, felvágottat, innivalót, gyümölcsöt, kis édességet, és szatyorban átnyújtottam neki, nem győzött hálálkodni.

Lehet, hogy sokan azt gondjátok, hogy ennek nem adok, mert ez alkoholista, és akkor már a következőnek sem fogsz és így tovább, közben pedig nagy szüksége lenne rá. Ez azz előítélet.

2020. dec. 30. 16:46
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nem úgy van, hogy a bűnt kell elítélni nem pedig a bűnöst?"

De a bűnöst támogatni bűnében se túl helyes dolog. Egyébként valóban nehéz megítélni, én például szívesebben segítem a rászorulókat segélyszervezeteken keresztül, akik hatékonyabban tudnak segíteni, mint én azzal a kis apróval.

2020. dec. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!