Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Én vagyok az út, az igazság...

Danika23 kérdése:

"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam. " A katolikus vallásban a Máriához és a szentekhez való imádság bűn?

Figyelt kérdés
A Biblia szerint bűn, mert egyedül Jézus a közbenjáró az Atya és az emberek között. Isten a Szentlelkét azért adta nekünk, hogy általa kapcsolatba kerüljünk Jézussal (a közbenjáróval), aki ott esedezik Isten előtt miértünk.
2010. aug. 20. 18:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
54%
Nem bűn..az imádság sose bűn...:)
2010. aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
52%
Jézus megmutatta, "hogyan" kellene élnünk, hogy a tökéletesség felé haladjunk, tanítóként megmutatta az igaz utat az élet felé. Ezen az úton kéne törekedni. Ez a mondat nem azt jelenti, hogy bűn kérni a szentlélek erejét vagy közbenjáróként kérni azok "útmutató segítségét", akik ezen az úton jártak.
2010. aug. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
0%
a Biblia szerint nem bűn
2010. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:

Sem Mária szavaiban, sem sehol máshol az Újszövetség írásaiban nem találunk semmi okot arra, hogy imádságban hódoljunk neki, vagy akár, hogy csak a közbenjárását kérjük. A Bibliában nagyon sok imádság található. Viszont minden imádság Istenre vagy Jézusra irányul. Egyetlen imádság sem szól embernek, ha mégoly tökéletesen és szentül is élt.


Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak neki szolgálj! (Máté 4:10)

2010. aug. 20. 18:13
 5/76 anonim ***** válasza:
16%
Mária közbenjáró segítségére van utalás a Bibliában, a kánai menyegző, Jézus első csodája.
2010. aug. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
58%

természetesen élő embert sehol nem tisztelnek ilyen módon a Bibliában, ez igaz


az Istennél lévő lelkek közbenjárását kérni viszont nem bűn

2010. aug. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 A kérdező kommentje:

Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus. (1 Timóteus levél 2:5)


Ezért üdvözíteni tudja (Jézus) örökre azokat, akik általa járulnak Istenhez, hiszen ő mindenkor él, hogy esedezzék értünk. (Zsidó levél 7:25)


A "máriaimádók" ezekkel a kijelentésekkel formálisan egyetértenek, de Máriát a "közbenjáró közbenjárójává" teszik. XIII. Leó "pápa" ezt állította:


Ahogy azért a magasságos Atyához senki sem járulhat, csakis a Fiú által, úgy bizonyos mértékben Krisztushoz sem járulhat senki, csakis édesanyja által. (XIII. Leo, "Octobri Mense" kezdetű enciklika, 1981)


Ha azonban Jézushoz csakis Márián keresztül járulhatunk, akkor ez a formális egyetértés Jézus egyedüli közbenjáróságának gyakorlati tagadásává válik.

2010. aug. 20. 18:16
 8/76 anonim ***** válasza:
Senki se mondta, hogy csak Márián keresztül lehetne Jézushoz jutni.
2010. aug. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
54%

máriaimádók nincsenek


miért lenne ez tagadása bárminek is? Jézus a közbenjáró az Atyához, ez nem zárja ki, hogy a Fiúhoz is legyen közbenjáró

2010. aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 A kérdező kommentje:

Mivel Jézus a közbenjáró, Őhozzá nem kell közbenjáró

Ez a sötét középkor kifordult istentelen félremagyarázása, ami sok embert félrevezet.

Ha kellene Jézushoz közbenjáró, akkor gondoskodott volna Isten arról, hogy le legyen írva ennek utasítása a Bibliába.

2010. aug. 20. 18:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!