Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A muzulmánokra általánosan...

A muzulmánokra általánosan jellemző az erős antiszemitizmus, vagy csak az itt lévőkre?

Figyelt kérdés

Egyik kérdés kapcsán olvastam, ahogy két muzulmán vallású lényegében szidja a zsidókat (különösen Izraelt), visszatetsző módon belekeverve ebbe már a holokausztot is.

Ebből "sikerült" levezetniük, hogy a nem antiszemita keresztények is mennyire gonoszak és népirtásokat támogatnak.


Ez valami általános muzulmán nézet, vagy csak néhány ilyen szélsőségesen fanatikus van köztük?



2021. máj. 22. 15:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/130 anonim ***** válasza:
69%
Én ismerek néhány magyarországi muzulmánt. Szélsőségesek nagyon, de akik itt irnak azok kissé túltesznek az átlagon. Legalábbis a "vita-technukájukkal".
2021. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/130 anonim ***** válasza:
69%
Engem az zavar, hogy a keresztény ellenességük nem kisebb sokkal mint a zsidó ellenességük. Főleg, hogy gyakran azt hangoztatják, hogy a Biblia hamisitvány.
2021. máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/130 anonim ***** válasza:
86%

Erre a kérdésre gondolsz, ugye?

"A muszlimok miért támogatják, hogy a Hamász naponta rakéták ezreit lövi vakon Izrael felé?"


Ezt én is olvastam, és kicsit meglepődtem, hogy mennyire belement mindenki. Én egyetlen választ fűztem hozzá, amit továbbra is tartok, hogy egy kisebbség alapján ítélik meg az egész közösséget, és ez alapvetően rossz. Személy szerint nem tudom, hogy az itteni muzulmán közösségnek milyen az attitűdje, de akiket ismerek, és muzulmán vallásúak, mind nagyon rendesek, ráadásul pont Palesztin származású a többségük (egyetem). Ezért gondolom, hogy alapvetően nem minden feltétlenül rossz, ami annak látszik/látszhat. Én speciel gyakorló római katolikus vagyok, és örülök annak, hogy nem vagyunk személyesen olyannak részesei, mint ami Izraelben és Palesztinában zajlik. Pont ezért gondolom, hogy nem tudunk racionális következtetést levonni a GYK-s muszlim vallásúak ismeretében az egész közösségről.

2021. máj. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/130 anonim ***** válasza:
15%

Magyarul beszélő muzulmánok GYK-n, mi? Aha... Félarab, akinek a nagyapja meg Orgoványban koncoltatott.


Értem a kérdést, de ha visszavezetjük a szót az eredeti értelmére, akkor nevetségessé válik, ugyanis az arab is szemita nép. Amikor az antiszemita kifejezést megalkották (nem az arabok, hanem a szőke-kékszeműek), akkor abban az összes sémi benne foglaltatott zsidóstul, arabostul, etiópustól... Még az indoárja perzsa muzulmánok sem engedhetik meg maguknak, hogy szidják a szemita Mohamedjüket, és a szemita istenüket, Allahot.

2021. máj. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/130 A kérdező kommentje:

#4

Igen, értem a problémát, pont ezért néztem utána jobban az antiszemita szónak a kérdés kiírása előtt; ezt kimondottan csak a zsidókra használják függetlenül attól, hogy vannak más szemita népek is.


#3

Én azon is meglepődtem, hogy mennyire ocsmány módon viszonyulnak a keresztényekhez, forgatják ki válaszaikat, adnak szájukba hamis dolgokat.

2021. máj. 22. 16:17
 6/130 anonim ***** válasza:
19%

Ha én bíràlom Izrael politikàjàt akkor antiszemita vagyok ?

Ha én inkàbb a palesztinokkal szimpatizàlok akkor antiszemita vagyok ?


Itt az egyik "szörnyű" muszlim :D


Abdullah

2021. máj. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/130 A kérdező kommentje:

Nem, attól még nem lennél antiszemita, a keresztények többsége is bírálja Izrael politikáját, ez attól független.

Viszont végig olvasva a hozzászólásaitokat, ott már nem csak Izrael politikájának bírálata folyik, hanem néhány hozzászólás már erősen antiszemita jellegű.

Az pedig "hab a tortán", amikor a zsidókat hordjátok el fasisztának, holott pont ez a nép szenvedte el legjobban a fasizmust és nácizmust.

2021. máj. 22. 16:32
 8/130 anonim ***** válasza:
37%

A fasizmus egy politikai fogalom.


Én nem vagyok antiszemita, de azt nem lehet szó nélkül hagyni, hogy embereket menekülttàborba zàrnak és félelemben tartanak generàciók óta


Igazàból ennyit akartam.


Abdullah

2021. máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/130 anonim ***** válasza:
94%
Ebben tökéletesen egyetértek veled, de ez visszafelé is igaz. 3-as voltam
2021. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/130 anonim ***** válasza:
36%
Ha leírjuk hogy elítéljük Izrael által elkövetett népirtást az antiszemitizmus? Egyébként muszlimoknál nincs antiszemitizmus. Az arabok is szemiták, nem tudom ez megvan-e? :) És az iszlám egyébként is tiltja. Az antiszemitizmus keresztényekre jellemző. Számtalanszor előfordult hogy keresztények ki akarták irtani a zsidókat. Ilyenkor a muszlimok fogadták be és védték meg a zsidókat. Erre nagyon sok történelmi példa van.
2021. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!