Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A középkori és kora újkori...

A középkori és kora újkori keresztény egyház dogmatikussága és inkvizíciója nélkül a különböző természettudományok (fizika, asztronómia, anatómia, stb) gyorsabban fejlődhettek volna?

Figyelt kérdés
A tudomány és technológia most (2021-ben) magasabb szinten állna?

2021. júl. 18. 19:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
66%

#20

Mondtam, hogy fingod nincs a dolgokról, csak okoskodsz.


[link]


Brunonak meg nem sok köze van a tudományhoz.


Talán a legjobban ebből az agyAment állításodból látszik:

"e mikorra datálnád azt,hogy nyíltan kijelentheted,hogy a föld nem lapos anélkül,hogy itélőszék elé vittek volna?"


Már az ókorban ismert volt, hogy a Föld nem lapos, ezt a középkorban se tagadták, az Egyház se tagadta.

2021. júl. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
57%

"az Egyház se tagadta."

A Biblia igen, és jó ideig ehhez kellett igazodni.

2021. júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
65%
22. Az egyház azt tagadta, hogy a föld forog a nap körül.
2021. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
59%

A Biblia elég jól leírta a Föld felépítését: lapos, lábakon áll egy alapzaton. Alatta, az alapzat fölött víz.

Felül egy búra, oszlopok tartják, a fölött is víz.

Szerintem ez jól érthető.

2021. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
47%

#23

Szerintem szegény pára nem ért :( Azért mossa össze ezt a sok tudatlanságából fakadó hülyeséget. Ez történik, amikor tanulatlan emberek akarnak okoskodni, mint három pipás barátunk.

2021. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
48%

"A Biblia elég jól leírta a Föld felépítését: lapos, lábakon áll egy alapzaton. Alatta, az alapzat fölött víz.


Felül egy búra, oszlopok tartják, a fölött is víz.


Szerintem ez jól érthető."


Sacrobosco János (12-13. század !), szerzetes: A Föld gömbölyűségéről (Tractatus de sphaera mundi), Párizsi Egyetem


[link]


Könyvét évszázadokig használták Európa egyetemein.


A Google Bookson meg lehet tekinteni a könyvét latinul, tele van egyértelmű ábrákkal.

2021. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Alex Fly ***** válasza:
48%
Mivel az említett időszakban (is) az Egyház volt az, aki az oktatássalés természettudományokkal foglalkozott, így éppen ellenkezőleg. A modern természettudomány fejlődésében jelentős szerepe volt az egyháznak.
2021. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
51%

"A modern természettudomány fejlődésében jelentős szerepe volt az egyháznak."

Persze - de azért is, mert mást nem hagyott hozzáférni.

Szóval kettős szerepe volt.

2021. júl. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Alex Fly ***** válasza:
60%

@28: Galilei, Messier, Mechain egyházi ösztöndíjból kutatott. Itt Magyarországon a jelentősebb egyetemeket (Kalocsa, Gyula) az egyház működtette és bárki számára hozzáférhető volt (mellesleg az országban először itt tanították a heliocentrikus rendszert). Fényi, Hell, Sajnovics művei eljutottak mindenkihez...

Ezzel szemben a felvilágosult, ateista francia forradalom (szó szerint) lefejezte az addig híres francia tudományos életet.

Akkor most hogy is van ez?

2021. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
46%
De nem az ateizmus miatt, hanem azok megöltek mindenkit.
2021. júl. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!