Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik állásponttal értetek...

Melyik állásponttal értetek egyet,hogy Szűz Mária a mennybe ment testestül vagy csak elszenderuült, meghalt és a lelke ment a mennybe?

Figyelt kérdés
Az igaz hogy megkoronázták?
2021. aug. 15. 06:55
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Az ortodoxok azt vallják hogy meghalt és a lelke ment a mennybe míg a katolikusok azt hogy testestül ment fel.

Én az ortodox álláspontot hiszem el de a katolikusban is csak kell legyen valami. Mert gondoljatok meg ha a földbe maradt volna Szűz Mária akkor volna Sírhelye ami nyilvános volna és mindenki odazarándokolna és a világ tudna róla. De így hogy nem tudni hova temették Szűz Máriát és ereklye sincs róla megmaradva, egy kendő vagy valami, csak fel kellett vitessen a mennybe. Meg az ortodoxoknak vannak Csodatévő Mária Ikonok amiket vagy Mária parancsára csináltak vagy csak úgy kialakultak és gyógyítanak testi betegségeket. Van egy tiszta szürke Mária ikon minden templomban és az a fej meg fogfájásokat elmulassza ha ránézek,nem kell még se csokolni. Meg elég ha csak gondolatban eszedbe jut az az ikon és elmulik. Ez igaz mert míg otthon laktam elővett a fejfájás ( mert a pajzsmirigyem nincs rendben) és 1 nap még egy éjszaka tartott és mióta az ortodox templom mellett lakom és tudok erről a szürke ikonrol azóta mikor fáj a fejem akkor magam elé képzelem és Majdnem Minden esetben csökken vagy elmúlik.

2021. aug. 15. 07:03
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

Ez az a bige volt, akit felcsinált valami római katona, aztán bekamuzta a férjének hogy isten gyerekével várandós, ugye?


Szerencsétlen József, nem lehett valami észlény. Mindenesetre a kérdésedre válaszólva, ha van pokol (ami sztm nincs, de játszunk el a gondolattal) akkor mindenképp odakerült, mert egy hazug, erkölcstelen ember volt.

2021. aug. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Akkor Jézus nem volna büntetlen mert örökölte volna a katona genjet. Gondolkozunk már.

Reformatusként is elhiszem azt hogy Szentlélektől fogant, sötét tovabbmegyek, azt is hogy Mária is büntetlen. Meg anyukám magyarázta el hogy azért született Szűz Mária bűn nélkül hogy tudja vállalni a feladatot hogy Jézust kihordja és hogy Jézus ne vegye át az eredendő bűnt míg hordja a méhében. És nekünk ezt nem a református pap mondta hanem anyu így gondolja. A felekezben nem sejtik hogy mi elhisszük ezt mert ott nem mondjuk.

2021. aug. 15. 07:28
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Dehát Jézus nem volt bűntelen. Eleve a faszi egyfajta szektavezérnek tűnik, aki az, egyébként jelentős karizmáját használta hogy követőket szerezzen magának a zsidó közösségen belül. Semmi csoda, vagy természetfölötti nem történt vele/általa, azt csak késöbb írták a sztorihoz, hogy igazolják vele hogy miért a kereszténység az igazi vallás, ami elvezet a megváltáshoz.


Az meg hogy anyu mit mond nem releváns. Ő is csak ember, ezért szabadon hihet baromságokban, amiket átadhat a gyerekének.

2021. aug. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
3%

Hogy kéne elképzelni ezt?

Fölszállt mint valami űrhajó?

Nekem amúgy ez a verzió szimpatikusabb.

Jaj meghalok - nyekk - és már repül is mint Vasember.

2021. aug. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem lényegtelen információ. Koronázni biztos nem koronázták meg és Jézust sem. Mit érne egy koronával?
2021. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Mivel Máriának nem volt sírja, a legkorábbi keresztény írásokban se tesznek róla említést, ezért valószínűleg testestül vette fel Isten. Amúgy az Ószövetségben is olvashatunk ilyet, például Illés esetén.


"Az ortodoxok azt vallják hogy meghalt és a lelke ment a mennybe"

Ezt nem tudod honnan veszed, mert sok keleti atya tanította, hogy testestül vette fel Isten, a katolikusok is ezek alapján vallják ezt.

2021. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ez az hogy nem volt sírja. Ha lett volna arról mindenki tudná és elzarándokolnának mint ahogy elmennek más Szentek ereklyéihez

Ezért esélyes hogy a mennybe ment. A másik, anyu meg én reformátusként is elhisszük ( természetesen a refi papunk nem tudja rólunk) sőt azt tartjuk az egyetlen Logikus Dolognak hogy Szűz Mária büntelen volt mert másként nem tudta volna a méhében hordozni Jézust mert....értitek. Ha büntelen volt nem halhatott meg mert a bűn osztályrésze a halál hanem elszenderült és felvitetett a mennybe. A megkoronázását én se értem. De ma hallgattam misét a telefonomon és a Jelenések könyvében van egy asszony aki bapruhában van és az ölében a hold és királynő. Ő Szűz Mária és nem a Szent szajha mert azt írják róla hogy fiút szül és a 7 szarvú sárkány várja hogy felfalja a fiát ahogy megszül de az Isten Máriát a pusztában teszi. Ezek jelképek. Nem szószerintiek. A 7 szarvú sárkány 7 fő eretnek gyülekezetet képvisel aminek vannak irányzatnak és amik Jézus tanítását meghamisitják. Ezt az igét még el kell olvasni és még gondolkozni a jelentésén de az kezd bebizonyosodni hogy egyetlen egy Egyház van aki Keresztény, illetve kettő mert 1053- ban volt a skizma. A Jelenések nem szószerintiek hanem jelképek és a napruhába öltözött asszony Szűz Mária kell legyen.

2021. aug. 15. 14:58
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

"Ezért esélyes hogy a mennybe ment."

Nem. Egyedül Krisztus ment a mennybe, mert Ő mindenek alkotója és Ura. Máriát Isten emelte a mennybe, nem saját maga ment.


"Ha büntelen volt nem halhatott meg mert a bűn osztályrésze a halál hanem elszenderült és felvitetett a mennybe."

Természetesen Mária meghalt, mert az egész emberi nem osztályrésze lett a halál, még Krisztus is osztozott ebben velünk, Mária sem kivétel. Az "elszenderülés" egy szebb kifejezés a halálra.


"A megkoronázását én se értem."

Így van, a Jelenések könyvében szerepel a 12 csillagból álló koronát viselő királynő, aki fiú gyermeket szül, s Ő majd vas pálcával kormányozza a világot. Ez csak Jézus lehet, akinek az édesanyja Mária.

Illetve ez a motívum jön elő az egyik zsoltárban, ahol szintén Isten trónja mellett a királynő áll, arannyal átszőtt ruhában. Érdekes, hogy a Jelenések könyvében is úgy jelenik meg, hogy ruhája a nap.

2021. aug. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Teste és lelke szerint is felvétetett a mennybe. Úgy tudom, hogy az ortodox keresztények is így vallják, ami logikusnak is tűnik, tekintve hogy nagyon erősen Mária-tisztelők.

Hogy beszélhetünk-e olyan halálról, mint mindenki esetében, azt a katolikus teológia nyitottan hagyja. Sok teológus szerint nem, mivel a bűn zsoldja a halál, Mária pedig mentes volt az áteredő és a személyes bűntől is, tehát nem beszélhetünk olyan értelemben halálról, mint más emberek esetében. Dormitio-nak mondja a latin,ami elszenderülést jelent és nem egyenlő a halállal.

2021. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!