Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények hogyan vélekedn...

A keresztények hogyan vélekednek azokról az ateistáknak a sorsáról, akik már nem élnek?

Figyelt kérdés

Például Christopher Hitchens, ő már nem is ateista, hanem antiteista volt.


Friedrich Nietzsche. Ő hasonló volt Hitchens-hez, hevesen bírálta a kereszténységet.


Stephen Hawking, aki nem volt ellenséges a vallással, de ő is ateista volt.


Ezek az emberek feltehetően ateistként haltak meg. Ami azt jelenti, hogy a keresztény hit szerint a büntetést kaptak?


2021. szept. 13. 19:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Én katolikus vagyok, és hittanon anno azt tanították, hogy senkin sem ítélkezhetünk és nem tudhatjuk ki hova kerül, csak az Isten ítélhet az emberekről haláluk után.
2021. szept. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem a kérdést, ugyanúgy vélekedek róluk mint éltükben.

Nietse, és Hawking nagyszerű emberek voltak vallástól független.

2021. szept. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

Én bízom abban, hogy ha életük során nem is jutottak el a hit igazságára, de jó emberek voltak (éhezőknek enni adni, ruhátlanokat felruházni, stb...), akkor az üdvösségben meglelhetik Istent.


"Ami azt jelenti, hogy a keresztény hit szerint a büntetést kaptak?"

A büntetés lehet ideiglenes, ami egyfajta megtisztulás, és lehet örökké tartó kárhozat is.

2021. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#2


A kérdés azért merült fel a kereszténység a hitetlenséget bűnnek tekinti. A Biblia egyik apokaliptikus könyvében a hitetlenek büntetést kapnak (Jel 21,8).

2021. szept. 13. 21:02
 5/26 A kérdező kommentje:
Én magam egyébként szintén nem vagyok keresztény hívő. Agnosztikus vagyok.
2021. szept. 13. 21:02
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
A kereszténység szerint nincs bűntelen ember, nem hinném hogy olyanngáz lenne ha valaki nem hívő.
2021. szept. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Mansour ***** válasza:
0%
A hitetlenség önmagában nem bűn. Minden ember eleve a bűn állapotában van, amiből a hit által lehet megszabadulni. A hitetlenség ennek a lehetőségnek az elmulasztása.
2021. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
6%

"A keresztények hogyan vélekednek azokról az ateistáknak a sorsáról, akik már nem élnek?"

Szívás


"A hitetlenség önmagában nem bűn"

Jézus is mondta, hogy az ember egyetlen bűne, ha nem hisz benne

2021. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

Odafenn ítéltetnek meg. A Katolikus Egyház ezért pl. senkiről nem mondja ki és nem is mondhatja ki, hogy biztosan elkárhozott, még Júdásról sem.

Nietzschénél pl. különösen nem tudjuk, hogy élete utolsó éveiben hogyan halt meg. Súlyos beteg volt, teljesen összeomlott szellemileg és idegileg. Isten viszont közel van a szenvedőkhöz. Nem tudjuk, hogy belül min ment keresztül, sokszor a halálos ágyon történnek a nagy Istentapasztalások. Nagy titok az, ami a lélek és Isten között ekkor végbemegy.

2021. szept. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

A 8-as és 9-es válasz között azért elég nagy a különbség.


Mert míg élőbbi egy vallási fanatikus, addig útbbi egy normális hívő ember. Bár ilyen lenne a keresztények többsége.

2021. szept. 14. 12:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!