Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tennél, ha Jézus krisztus...

Mit tennél, ha Jézus krisztus erőszakoskodna veled a mennyországban?

Figyelt kérdés
Mi a garancia rá, hogy Isten agya nem borul el? Lehet, hogy már sokszor volt reset?

2022. jún. 9. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Hagynám magam.


(az idei év eddigi legidiotabb kérdése.)

2022. jún. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
🙄😳🙄😳🙃
2022. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azt, amit akkor tennék, ha rajzolna egy köralakú háromszöget.
2022. jún. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Mivel ez úgysem történne meg, ezért tárgytalan a kérdés. Elképzelni sok mindent el lehet, de az más kérdés, hogy a képzeletből lehet-e valóság. Én hiszek Jézusban és keresztény vagyok, de ő nem tenne ilyet, neki nem fontosak az ilyen dolgok. Neki az volt fontos, hogy üdvözítsen minket.

Ha meg magamra vonatkoztatom a kérdést, ami a fentiek miatt tárgytalan, akkor meg az a kérdés merül fel, hogy miért pont én lennék ebben a helyzetben szóval többszörösen tárgytalan a kérdés.


100% biztos vagyok benne, hogy ez nem fordulna elő, főleg, hogy van neki ilyeneknél fontosabb dolga is.

2022. jún. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

A keresztény vallás szerint Jézus Isten Fia, ezért ő tökéletes és nem követ el bűnöket soha. Tehát így ez nem történhetne meg.

Én pedig nagy eséllyel nem jutnék a Mennyországba, vagy bármilyen jó helyre a halálom után semmilyen vallás szerint, ezért még inkább egyértelmű, hogy ez nem történhetne meg.

Viszont ha bárki is erőszakoskodna velem, akkor elfutnék, vagy ha nem lenne erre lehetőség, akkor minden áron próbálnám megvédeni magam.

2022. jún. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy ilyen megtörténne, de ha mégis, akkor hagynám magam, hogy csináljon velem, amit akar. Neki úgyis több hatalma lenne minden felett és így az számítana, hogy ő mit szeretne. Én egy porszem lennék hozzá képest, mit számítana én mit akarok? A másik oka meg az, hogy ha egy ilyen esetben már annak is örülnék, hogy a mennyországban vagyok és nem a pokolban vagy ebben a földi világban szenvedek (a Biblia szerint a végidőkben nagyon rossz lesz itt) tehát a legnagyobb rossztól mégis megmenekülnék. Ez már nekem elég ok lenne arra, hogy ne reklamáljak és tulajdonképpen a legfontosabb dolgokat megkapnám a mennyben, a bűneim bocsánatát és az örök életet.
2022. jún. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Semmit mert a mennyorszagban nincs erőszak? De most komolyan. Honnan jut valakinek ilyen az eszébe? Mert Jézust amolyan eroszakoskodonak ismerjük?
2022. jún. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

#6


Mennyország itt van a földön ide fognak feltámadni az emberek. Tehát tulajképp földön fognak ugyanúgy élni az emberek csak korszak váltás lesz és a sátánt eltörli a Teremtő meg a csatlósait

2022. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez hatalmas kérdés, jót nevettem, köszi 🤣
2022. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Ez a kérdés honnan jött egyáltalán? Ennyire unatkozol? Vagy mi miatt jutott eszedbe? Minek kérdezel olyat aminek értelme sincs?
2022. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!