Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mitől váltotta meg a világot...

Darkmoon80 kérdése:

Mitől váltotta meg a világot Jézus, ha a teremtés történet csupán szimbolikus és nem megtörtént események leírása (azaz nem történt meg az eredendő bűn)?

Figyelt kérdés

2022. dec. 11. 14:34
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
14%
A teremtés történet nem szimbolikus.
2022. dec. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
72%
Szimbolikus, *tehát* nem pontosan így történt. A Biblia sugalmazott könyv, ami azt jelenti, hogy a próféta megérzett valamit, jelen esetben, hogy ha az embert Isten teremtette biztosan volt olyan idő, amikor mint az angyalok Isten közvetlen közelében voltunk. Aztán körülnézett és látta, hogy az ma nincs így. Ez egy minőségbeli romlást jelent, tehát amolyan büntetés. Büntetést csak akkor kap az ember, ha elkövet valamit, tehát kellett egy bűn. Mivel pedig elég sokan vagyunk a világon, akik már nem is tudunk erről a bűnről, de biztosan nem mi követtük el, és mégis itt vagyunk mi is, ez a bűn nyilvánvalóan átered az emberi fajon. Én körülbelül így képzelem el azt, ahogy a teremtést író próféta megírta ezt a könyvet. Kapott egy sejtést Istentől, ezt továbbgondolta és egy történetet kerítve köré leírta. Tehát megtörtént az eredeti bűn, csak valószínűleg nem egy kígyó vette rá Ádámot és Évát, hogy egyenek egy fáról. Ez már az emberi képzelet, ahogy elképzelte azt az elképzelhetetlen dolgot, ami történt.
2022. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

#1

Ez az ami biztosan nem igaz, de mellékvágány, így nem bonyolódnék bele.



#2



Értem a történelmi visszatekintést, az akkori ember a maga ismereteivel hihette ezt. De ma nem azonos tudás szinten állunk.


"Szimbolikus, *tehát* nem pontosan így történt."

Hanem hogyan?



" Tehát megtörtént az eredeti bűn, csak valószínűleg nem egy kígyó vette rá Ádámot és Évát, hogy egyenek egy fáról..."


Ma is ezt gondoljuk?

Tudván, hogy az ember az evolúció során alakult ki?

Akkor ki, hol és mit hibázott?

A majomember, a neander-völgyi ember, vagy kicsoda?

2022. dec. 11. 16:10
 4/39 anonim ***** válasza:
31%

"#1


Ez az ami biztosan nem igaz, de mellékvágány, így nem bonyolódnék bele."


Oké, értem.


Volt idő mikor én sem hittem benne, bor úgy gondoltam mégiscsak lehetett valami alapja az egésznek.


Meglehet hogy az emberiség hajnalán volt valami igazán jó hely, ahol könnyen táplálékhoz juthattak sok gyümölcsössel, és védett helyen volt a ragadozók elől.

Viszont 2 ember hibájából ezt az édeni helyet el kellett hagynia mindenkinek.

Talán véletlen tűzvészt okoztak vagy valamit.

A biblia ezt a történetet Ádám és Éva köré szőtte, megmásította, majd tanulságnak azt akarta szánni, hogy 2 ember hibájából nagyon sok mindenki megszívhatja.


Később már a 2.eshez hasonlóan én is szimbolikusan értelmeztem a történetet.


Mára már ott tartok hogy egy az egyben elhiszem a teremtés történetet.


A biblia lényege hogy hinni kell benne, és aki erre nem képes az inkább hagyja békén.

2022. dec. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

#4


OK, értelek.


Hiszed, hogy a teremtés történet igaz, azaz fenntartások nélkül elfogadod a Bibliában írtakat. Ez a te hited.


Ugyanakkor azt is látod, hogy ezzel nincs mindenki így (saját példádból is okulva).


De vajon mit kezdesz mindazon tényekkel, amik azt bizonyítják, hogy a világ és az emberiség nem teremtéssel keletkezett?

Mert a tények makacsok...


És ha Ádám és Éva nem létezett, nem ettek az almafáról, akkor bizony isteni büntetés sem járt érte

(a két (ős)ember hibájából az édeni helyről vadabb vidékre költözök esetében sem),

így továbbra is kérdés, mi értelme volt Jézus kereszthalálának, ha Istent nem kellett kiengesztelni az eredendő bűn megtörténte miatt.



Megj. Ha "csupán" a rossz emberi természetet gondolod indoknak, akkor pedig az a gond, hogy

1, azon bizony semmit sem változtatott

2, semmi köze Isten kiengeszteléséhez.

2022. dec. 11. 17:32
 6/39 anonim ***** válasza:
42%

Az, hogy valami eseményt szimbolikusan írunk le, nem azt jelenti, hogy nem történt meg, hanem hogy az eseményt nem a jelenség, hanem a jelentés szintjén értelmezzük.


A szimbolika a tudat nyelve, a tudat mindent analógiák, mintázatok mentén érzékel. Az objektív valóság nem egy létező szempont, mivel ember számára nem hozzáférhető. Minden információ a tudat szűrőjén keresztül nyer értelmet. A tudat pedig történetben, narratívában dolgozik, és mintázatokban, analógiákban. Ezért az, hogy hogyan épül fel körülöttünk a valóság, legátfogóbban egy történet képes leírni úgy, hogy azt akárki képes megérteni.


Most hozhatnék egy rakás hivatkozást a kognitív tudományokból a tudat működését illetően, vagy filozófiából arra nézvést, miért alapjaiban logikailag ellentmondásos az objektív valóság fogalma, de felteszem, az úgyis mellébeszélés számodra, mert tapasztalatom szerint téged a tudomány és az igazság valójában a legkevésbé sem érdekel.


Majd szólj azért, ha egyszer tényleg érdekelni fog téged az igazság, és a trollkodás meddő gyönyöre már nem nyújt elég örömöt.

2022. dec. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
44%

"De vajon mit kezdesz mindazon tényekkel, amik azt bizonyítják, hogy a világ és az emberiség nem teremtéssel keletkezett?"


Semmit.


Volt idő mikor megpróbáltam nem hinni benne, de nem igazán sikerült.

Ezt a jelenséget leginkább úgy tudnám leírni hogy egész egyszerűen az érzelmek győztek az észérvek felett.


https://www.youtube.com/watch?v=POpB_s9V8Ak

2022. dec. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Haszontalan válaszokat kár írni...


HA a kérdésre tudsz válaszolni, akkor írj, addig kár a billentyűzetet koptatnod.


"Mitől váltotta meg a világot Jézus, ha a teremtés történet csupán szimbolikus és nem megtörtént események leírása (azaz nem történt meg az eredendő bűn)?"

2022. dec. 11. 19:46
 9/39 A kérdező kommentje:

#7-es!


Értem.

Működik a dolog és ha neked ez így jó, akkor ezt kell tenned.

A hit mindenkinek a magán ügye.

Köszönöm a válaszodat.

2022. dec. 11. 19:49
 10/39 anonim ***** válasza:
32%

"Mitől váltotta meg a világot Jézus, ha a teremtés történet csupán szimbolikus és nem megtörtént események leírása (azaz nem történt meg az eredendő bűn)?"


Ha így volna, akkor a megváltás tana valóban értelmetlen volna. De a legtöbb keresztény felekezet, ideértve a történelmi egyházakat, nem is tanít olyat, hogy a teremtéstörténet PUSZTÁN szimbolikus volna, mivel a szimbolikát nem értelmezik valami kevésbé valóságos dolognak (most nem azokról beszélek, akik a történetet "szó szerint" értelmezik). A keresztény egyházak úgy tartják, hogy a történet nem lesz attól kevésbé igaz, hogy nem egy történészi, tudományos, vagy újságírói igénnyel számol be az eseményről.

2022. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!