Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Állítólag a világot egy isten...

Tom Benko kérdése:

Állítólag a világot egy isten teremtette. Na oké, de melyik? Hogyan bizonyítod, hogy pont az?

Figyelt kérdés

2022. dec. 28. 14:07
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

30-as válaszadó én az állításaimat alá tudom támasztani és olyan rávezezető kérdéseket tettem fel amit nem véletlenül kerülsz ki amikor nyilatkozol róluk butaságnak tartod ezeket.....


A te állításaidat ellenben nem tudod igazolni hanem tagadással válaszolsz, az én állításaimat tagadod így próbálod bizonyítani a nem létező igazadat, ez elég logikátlan módszer tagadással akarsz igazolni valamit ezen kívül látszatra tudományos agymenés szöveggel a logikáról és biológiáról

zagyválsz valamit amit magad sem ismersz igazán.


Engem ez viselkedésmód a

Karinthy-től: Magyarázom Bizonyítványom és A rossz tanuló felel című novellákra emlékeztet ahol bizony te vagy a bukott diák.....

2023. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
:D én legalább nem a tudattal akarok érvelni isten léte mellett.
2023. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Azt leszámítva, hogy a rések istenével próbálsz érvelni.


"Ezekre a kérdésekre a Biblia ad választ ....."

Milyen választ add a Biblia pontosan?

Mit számít az, hogy add egy választ?

Ha én megadom a 2+2-re azt, hogy 8 akkor te előrébb jutottál? Akkor én bizonyítottam az állításom helyességét mert adtam egy választ?


Ezenfelül te még nem válaszoltál a kérdésekre:


"Mi az, hogy "adta értünk, hogy nekünk"?


Ezzel két gond is van.


- Miért kellett ez a mindehatónak? Talán azt állítod, hogy nem is mindenható?


- Miért nagy áldozat az, hogy Jézus idejöt egy kreált testben ami közben folyamatosan együtt volt Istennel majd miután a fizikai teste elpusztult megint csak együtt volt Istennel?


Tehát lényegébben Isten szemszögéből ő végig ott volt Jézussal. Nem vesztette el őt. Csak csináltak egy fizikai test jelmezt és azt megsemmísiteték.


Bármikor csinálhat másikat, akármennyit. Hol van ebben az áldozat.?"


"Tehát annyira szeret, hogy aki éppen ott volt azt meggyógyította. Mindenki más meg haljon meg.


Meggyógyított egy leprást. De mi van az összes többivel akik szörnyű szenvedések után haltak meg és nézték végig szereteik halálát?


Annyira már nem szereti az embereket, hogy ennyit meggyógyítson csak annyit aki épp ott van? Nehogy meg kelljen mozdítania a kis ujját?"


Várom válaszaidat.

2023. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
88%

A biblia ad egy választ, igen.


Az ókorban az volt a kerdés, hogy mitől villámlik.

A helyes válasz az lett volna, hogy nem tudom, derítsük ki.


Ehelyett a biblia megadta a választ, hogy isten haragja.


Ettől ez igaz lett?


Behelyettesítheted bármivel.


Az, hogy felvetsz egy kérdést, pl honnan van a tudat, és arra a kerdésre pl nem tudjuk a választa kkor az a válasz, hogy jelenleg nem tudjuk. Nem az, hogy isten. Főleg nem az, hogy a te istened a 3000 közül.

2023. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
0%
A nem tudjuk a választ az rád és a hozzád hasonló emberekre jellemző én rám nem !!! mert én tudom a választ....💥🙂
2023. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudod a választ, csak elfogadod azt, amit a vallásod mond.
2023. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
83%

"mert én tudom a választ."


-Még sem válaszoltál a kérdéseimre.

-Nem sikerült megértened nagyjából semmit abból amit írtak neked.

2023. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

#23-as válaszoló!

(Feltételezem, megegyezel a #33-assal, mert ugyanazon kérdésekre várod a választ. De ezt nem biztosan mondom, csak felteszem.)


Én a #20-as, #21-es válaszok írója vagyok.

Ugyan az írt válaszokból nem következik, hogy a másik válaszoló(k)ról feltételeznéd, hogy én lennék, de ha így volt, én eddig csak azt a két választ írtam(, meg ezt.)


A válaszom a feltett kérdésekre a következő.

Egy másik kérdésnél, felmerültek hasonló kérdések. Előfordulhat, hogy az ottani kérdéshez is válaszoltunk innen többen is.

Linkelem a kérdést; ott írtam válaszokat ezekre a kérdésekre.

Itt van: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

Az adott kérdéshez a #6,#8, #10, #13, #17 válaszokat írtam.

Azt, hogy a #18-ra miért nem válaszoltam, már nem tudom. Több oka is lehetett. Elég valószínű, hogy már nem tudtam figyelni sem akkor.

2023. jan. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Tisztelt válaszolók.

Én egy magyarországi muszlim vagyok.

Szerintem a hitről vitázni lehetetlen. Legalább is, úgy ahogy most ti ketten csináljátok, nem lehet...


Nekem csak annyi a kérdésem, hogy abból a párbeszédből, ami itt folyik, mi jó származik nektek?

2023. jan. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!