Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miről lehet felismerni egy...

Miről lehet felismerni egy valláskárosultat? Léteznek rejtőzködő valláskárosultak, kiknek valódi énje csak akkor bújik elő, ha már összeházasodtatok?

Figyelt kérdés
2023. jan. 2. 15:29
 1/7 Metionin ***** válasza:
92%
Szerintem a hardcore valláskárosult nem jön össze, pláne nem házasodik nem valláskárosulttal. Én mindig onnan vettem észre eddig, hogy térítettek, kéretlen megjegyzéseket tettek a szerintük eretnek dolgaimra.
2023. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Aki napi rendszerességgel idézi a Biblia passzusait.

Nem veszi már észre, hogy a múltban él, a két évezreddel ezelőtti világban és hogy azóta micsoda változások történtek az erkölcs, a technika, a törvények, az életmód, a kultúra, a politika, a társadalmi szokások, konvenciók tekintetében, vagy egyáltalán a népességben.

Jézus idejében az egész bolygón csak 150-170 millió ember élt, ma meg már nyolcmilliárd és ehhez képest minden kapcsolat, összefüggés meg kell, hogy változzon, de nem és nem, ezt észre sem veszi, mert a múltban él.

2023. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz valláskárosult alatt?
2023. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
2-es hát nem tudom, de Jézus azt mondta, az Ő szavai a világ végezetéig fenn maradnak. Szerintem bármelyik hívő ezt gondolja, hogy ez igaz. Ha ezt idiótaságnak tartod, akkor viszont Jézussal nem értesz egyet, akkor meg miért lennél hívő???
2023. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

#4

Azok nem Jézus szavai, hanem Pálé, Mátéé, Lukácsé és például Samuelé, mivel nem csak az újszövetséget szokták napi rendszerességgel idézni a Bibliából, sőt próbálnak minden tekintetben úgy élni, mint az ókorban, aztán ott vannak például a Mormonok, vagy az Utolsó Napi Szentek, akik preferálják a többnejűséget Jákob 2:30 ra és arra hivatkozva, hogy Ábrahám, Izsák, Jákob, Mózes, vagy Dávid több feleséggel élt együtt, vagy számos szekta úgy véli, hogy megengedett nevelési módszer a gyermekek bántalmazása, vagy az ördög kiverése a csintalanokból.

Se szeri, se száma a Bibliára való hivatkozással elkövetett törvénytelenségekre, vagy erkölcstelenségekre, Ugyanis manapság például a homoszexualitás elítélése, vagy megkülönböztetése erkölcstelen és bizonyos esetekben törvénytelen is.

Ezt úgy írom, hogy magam heteró vagyok, csak megértem egyrészt az emberi jogaikat, amelyben hatalmas változások történtek az ókor óta, törvénytelenné téve a szolgaság minden formáját, másrészt egyetértek azzal, ha egy nyolcmilliárd lakosú Földön nem a 'szaporodjatok, sokasodjatok' szentenciát propagálják, hanem alternatív szexuális szokásoknak is egyenlő joggal helyt adnak, főleg hasznossága miatt, mivel nem növeli a szaporulatot és mellette nem ártanak vele senkinek.

Sorolhatnám még a Bibliai tanítások korszerűtlenségét, akárki szavai szerint is vannak a szent könyvben, de feleslegesnek tartom, mivel senki nem él már úgy, mint több évezrede és ilyeneket bárki találhat a Bibliában, ha nem akarja elhessegetni a szeme elől.

2023. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
5 azért kimehetnél egy arab országba homoszexualizálni, kíváncsi lennék mire vinnéd ;)))
2023. jan. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt én heteró vagyok, másrészt az mitől jobb neked, hogy valami rossz máshol még rosszabb?
2023. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!