Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyes embereket miért irritál,...

Egyes embereket miért irritál, hogy sokan szeretik Istent?

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 11:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
A saját hitem (vagy nem hitem 😀) elég stabil annyira, hogy elfogadjam más véleményét. Pesze csak addig, amíg az a vélemény nem másra erőszakol valamit.
2023. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom, de engem az ilyen emberek irritálnak. Én hiszek Istenben, és számtalanszor megtapasztaltam a létezését. Mégsem megyek oda senkihez és nem kezdem el győzködni. Eszemben sincs. Annyit viszont elvárok, hogy más is tartsa tiszteletben az én hitemet, és ne jöjjön ezekkel a papagáj dumákkal, mint pl. mesekönyv és társai. Sajnos a legtöbb ember agyilag képtelen eljutni még odáig is, hogy elkülönítse a vallást a hittől, és megértse, hogy Istennek nincs köze ahhoz a paphoz, aki a sekrestyében lihegve tapogatja a ministránsfiút.
2023. febr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
81%
Mert ugy gondolják, hogy a saját hitük az igaz. Nem tudják elfogadni és tiszteletben tartani mások hitét, véleményét. Személyszerint szilárdan hiszek Istenben, de sosem gúnyolnám azokat akik nem igy gondolkodnak.
2023. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 Darkmoon80 ***** válasza:
68%

Az irritáció oka az, hogy a csapból is az "Isten" folyik.


A Parlamentben ami az ország képviselete, egyre másra előbukkan a keresztény Isten, miközben az ateizmus, mely éppúgy a szabad vallásgyakorlás egy formája folyamatosan háttérbe van szorítva.


Az adómból miért támogatják az egyházat, azt tartsák el a saját hívei...


Mi "Mária országa" vagyunk (szeintem meg a magyar népé, ami nem csak keresztényekből áll, István, aki eladta az országot a Pápának szent lett, a templomok meg reggel este kongatják a harangokat, a hívők fel vannak háborodva a Pride-on (mellesleg szerintem sem helyénvaló az effajta magamutogatás) ugyanakkor a körmenetek bezzeg helyénvalók.


Ha a homoszexualitás magánügy és a négy fal közé való (szerintem legalábbis így lenne helyes) akkor ugyanezt elvárnám a vallástól is, mely szerintem éppúgy magánügy!

2023. febr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
98%

Én ateista vagyok, engem soha sem zavart, ha valaki hisz Istenben. Van is egy Youtuber aki hívő, és mégis szoktam nézni. Alapjáraton nem vallásos tartalmakat gyárt, csak arra mondom, hogy attól én őt elfogadom. Van 1-2 vallásos videója, azokat is megnéztem, attól még nyitott vagyok a véleményére.

Én azt látom, (nemcsak vallás tekintetében,) hogy vannak olyan emberek, akik ha csak meglátnak valamit, ami nekik nem tetszik, nem értenek vele egyet, ha van olyan kis rés, amiről azt gondolják, hogy felülkerekedhetnek a másikon, akkor élni fognak vele. Elkezdenek ilyenkor okoskodni, hülyének nézni a másikat, a vallás esetében is így lehet.

2023. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
89%

Én még nem találkoztam olyan emberrel, akit zavart volna, hogy mások istenhívők. Pedig elég sok ateistát ismerek.

Csak olyat ismerek, akiknek azzal van bajuk, hogy egyes hívők nem a 4 fal között csinálják. Hogy a nem hívőket is a saját vallásuk szabályaira akarják kényszeríteni.

Ami a korábban említett Pride-ot és a körmeneteket illeti: mindenki világlátása, empátiája szerint döntse el, melyiket viseli el és melyiknek örül.

2023. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ennek személyes okai lehetnek. Kellemetlen fiatalkori emlékek az iskolában, vagy vallásos emberekkel kapcsolatban.


Ateisták többsége a kereszténységre reflektál főként. Például akkor amikor dühösen számon kérik hogy ha van Isten miért nem segít a nyomorultakon...?


Hasonlókat nagyon sokat olvastam már itt is, ez egyértelműen a keresztény istenképre adott torz válasz.

2023. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

" a csapból is az "Isten" folyik."


Sajnos én ilyet nem nagyon tapasztalok, de bár úgy lenne.


"Az adómból miért támogatják az egyházat, azt tartsák el a saját hívei..."


De hisz tudtommal, a hívei tartsák el.


https://www.youtube.com/watch?v=qMZgIlapsoQ



[link]


"Ha a homoszexualitás magánügy és a négy fal közé való (szerintem legalábbis így lenne helyes) akkor ugyanezt elvárnám a vallástól is, mely szerintem éppúgy magánügy!"


Ennyi erővel akkor már minden szubkultúrát is, a négy fal közé lehetne szorítani.


https://www.youtube.com/watch?v=GbgDSHB0ceo


https://www.youtube.com/watch?v=2wy-W-pYlds



Nekik lehet, a keresztényeket meg a négy falközé szorítanád? xD

2023. febr. 1. 14:10
 9/38 A kérdező kommentje:

"Ateisták többsége a kereszténységre reflektál főként. Például akkor amikor dühösen számon kérik hogy ha van Isten miért nem segít a nyomorultakon...?"


Na ja, miért nem Elon Muskot kérik számon hogy segítsen a nyomorultakon?

2023. febr. 1. 14:13
 10/38 anonim ***** válasza:
96%

Arra gondoltam hogy a kereszténység középpontjában:

"Isten van aki maga a szeretet, és mindnyájunkat szeret".


Ebből a hipotézisből nehéz megmagyarázni miért nem segít a nyomorultakon.

És ez nagy tamadási felület egyes ateistáknak.

2023. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!