Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok erről az idézetr...

Mit gondoltok erről az idézetről: "A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával."?

Figyelt kérdés

2023. febr. 14. 00:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Tipikus marxista baromság.
2023. febr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy a vallások egymásról távol lévő és egymástól különböző kultúrákban a mai napig fennmaradtak azt mutatja, hogy az ember mentális világa igényli a vallást, mint jelenséget.

A kérdésben szereplő idézet legfeljebb a tömeget kihasználni akaró egyházi szervezetek keletkezéséhez passzolna.

2023. febr. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Ez csak részben igaz.

A #2 szintén.

A vallásos jellemű emberek azért terjedtek el, mert ez a nézőpont BIZONYOS ESETEKBEN sikeresebb volt, mint az ateizmus. Ugyanezért terjedtek el a hízékony emberek is.

2023. febr. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ mi a célja az idézetnek. Ha szurkálódás akkor annak jó. Bizonyos módon még igazság is lehet benne.

Bár az sem mindegy, hogy a "csaló"nak mi volt a szándéka.


Azért gondolom, hogy lehet benne igazság mert sok vallás van és azokat a történeteket, stb. ki kellett találálnia valakinek aki elindította azt a vallást. Na már most ő neki tudnia kellett, hogy az ami ott van nem igaz.


Persze lehet, hogy csak gondolkodott és ez volt a legtöbb amit kitudott találni.


Az is lehet, hogy csak a tömegeket akarta megnyugtatni egy istennel ezért kreált egyet.


De az is lehetséges, hogy valamilyen mentális betegsége volt és a betegsége álltal kreáltakat adta tovább.


Aztán még lehetne beszélni arról is, hogy lehet valóbban valamilyen isten segítette létrehozni az egyiket.

2023. febr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Ateista vagyok, de ezt egy borzalmasan primitív gondolatnak tartom. A vallások döntő többségét nem tudatosan hozták létre egy vacsoraasztal felett ülve, hanem hosszú folyamatok vezettek hozzájuk, amikben emberek tömegeinek az évezredes társadalmi és kulturális öröksége összpontosultak. Ezeknek a folyamatoknak pedig hatalmas szerepük volt az emberi civilizáció létrejöttében. Ha nincs közös kulturális keretrendszer, akkor nincs társadalom se.
2023. febr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hülyeségeket én is szoktam mondani
2023. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6. Mert?:D
2023. febr. 14. 16:46
 8/11 anonim ***** válasza:
@7 ki nem? :)
2023. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam hülyeségeket beszélni. Az idézet Voltaire-től származik.
2023. febr. 14. 19:43
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
" egy bolond százat csinál" - Rejtő Jenő
2023. febr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!