Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mik a legnagyobb...

Ateisták! Mik a legnagyobb indokok, vagy tényezők ami miatt nem hisztek Istenben, és szeretnétek rá választ kapni?

Figyelt kérdés

A kérdés egy másik kérdés alappillérét szolgálná majd a későbbiekben.

Az itt a kérdésemre érkező legjobb válaszokból válogatok néhányat, és majd valamikor talán napok vagy hetek múlva, egy újabb kérdés formájában színvonalas, és filozófiai igényű választ adok majd rájuk.


Tehát ami biztos, hogy itt most ebben a kérdésben semmilyen választ nem fogok adni semmire.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. márc. 17. 21:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
9%
Nem vagyok sem ateista, sem más vallású. Azért nem hiszek istenben, mert hinni istenkáromlás. Amikor elmúltál már 8-10 éves, a hiedelmeket le kéne rakni és tudás-nem tudás harmóniáját építeni a helyére. Ha nem tudsz, ne tudd, de hinni az maga az abszolút istenellenesség, elhúz tőle, mert nem pörgeted magadban a tudást, nincs fejlődés, illetve lassítod magad(nak).
2023. márc. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
82%

"Az itt a kérdésemre érkező legjobb válaszokból válogatok néhányat, és majd valamikor talán napok vagy hetek múlva, egy újabb kérdés formájában színvonalas, és filozófiai igényű választ adok majd rájuk."


Oké. Akkor bizonyítsad be, hogy létezik az a halhatatlan lélek amiről sok vallás beszél. Aztán majd rá térhetünk a többi kérdésre. De amíg ez a rész sincsen bizonyítva addigra nagyon nem látom értelmét tovább lépni.


Ezt leszámítva egyébként rengeteg kritika elhangzik hetente a különböző kérdésekben. Lehet válogatni ott is.


De nem hiszem, hogy bármi érdemi érv előkerülne. Hasonló esetekben amikor valaki kijelentette, hogy ő milyen jó érveket tudd felhozni akkor mindig kiderült, hogy csak az arca a nagy de érvelni azt nem tud.

2023. márc. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%
Na tessék,megkaptad a legkülönbözőbb féle ateista véleményeket, kíváncsi vagyok,mit fogsz lépni erre, Nagyon meglepődnék,ha bármelyiket is meg tudnád téríteni!
2023. márc. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
80%

Miért gondolja isten,hogy szükségem van rá?

Miért engem vádol azért mert megölte a fiát?

2023. márc. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
38%

"8. Leírhatod azt is hogy ne ölj, ha a követők ölni fognak nem a tanítással van a baj, hanem hogy nem követik, csak arra hivatkoznak."


Ez miért lett lepontozva? Tehát ha te felveszel egy takarítót hogy takarítson, de az nem takarít te kifizeted mert takarítónak vetted fel?

2023. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Demion ***** válasza:
96%

"Leírhatod azt is hogy ne ölj, ha a követők ölni fognak nem a tanítással van a baj"


De hát Isten is öl a Biblia szerint. Akkor ez az isten nem tartja be a saját tanításait?

2023. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%

Az összes vallásnak, mitológiának két fő célja volt:

1. Magyarázatot adni a világ keletkezésére, a természeti jelenségekre, az élet értelmére stb.

2. Társadalmi normákat vezetni be, vagy szilárdítani meg, megalapozni a törvényeket, a társadalom rendjét.

Tehát mindegyik vallást az emberek alkották meg. Ezért nem hiszek semmiféle isten létezésében.

2023. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
95%

Én materialista vagyok, csak abban hiszek amit látok, megtapintok, érzek stb. Most az, hogy épp szerencsém volt az életben, arra attól nem mondom, hogy Istennek köszönhetem, csak azt, hogy véletlenül ezt dobta a gép. A véletlenszerűség meg már leírható tudományosan is. Az azért más.


De én azért nem hiszek Istenben, mert egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy miből teremtette Isten a világot? Miből, amikor nem volt semmi? Hogyan? Kezével? Elmondott valami igét?

Az igaz, hogy Éva Ádám oldalbordájából lett? Ez nekem összeegyeztethetetlen. Nem akarok megbántani egy hívőt sem, elfogadó ateista vagyok, de ez nekem mese. Mert ha még gyerek lennék... A másik meg az, hogy a bibliát emberek írták. Azok azt írtak amit akartak, nem Isten küldte le nekünk azt a könyvet.

2023. márc. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
80%

"miből teremtette Isten a világot?"

Ennél van súlyosabb kérdés is.

Isten - amíg nem teremtett - végtelen ideig nem csinált semmit.

Miért pont most teremtett röpke 14 milliárd éve?

A végtelent nem lehet így megtörni. Olyan létezik, hogy valaki ezer milliárd évig nem csinál semmit, majd utána mégis csinál valamit - de olyan NEM létezik, hogy végtelen ideig nem csinál semmit, és utána változtat a viselkedésén. Nincsen olyan, hogy "a végtelen után".

Ha valaki végtelen ideig nem csinált semmit, akkor már nem is fog, soha.

2023. márc. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Darkmoon80 ***** válasza:
87%

Ennek a folytatása az, hogy utána (mármint a végítélet után ismét a végtelen tétlenség következik majd.


Így elég nehéz magyarázni, hogy az örök idő nélküli semmittevést miért szakítja meg egy olyan egyszeri cselekvés, mely időben zajlik?

2023. márc. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!