Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A muszlimok szerint miért is...

A muszlimok szerint miért is 3 Istent hisznek a keresztények?

Figyelt kérdés
Ha több Istent és bálványokat imádunk, akkor miért van az a Koránban, hogy muszlim férfi elvehet egyistenhívő vallású nőt (zsidó, keresztény). Akkor miért vallják többistenhívőknek a keresztényeknek?

2023. márc. 27. 17:17
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/299 anonim ***** válasza:
2%

Hazugság? Akkor itt van még több vers a Bibliából ami alapján Jézus nem lehet Isten:


János 14:10 Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van? Azokat a beszédeket, amelyeket én mondok nektek, nem önmagamtól mondom;


Vagyis Jézus nem magától szólt. Milyen Isten az aki nem képes magától beszélni? Ez a prófétákra igaz. Azt mondták amit Isten parancsolt nekik.



János 17:23 én őbennük és te énbennem, hogy tökéletesen eggyé legyenek, hogy felismerje a világ, hogy te küldtél el engem, és úgy szeretted őket, ahogyan engem szerettél."


Azt mondja Jézus hogy küldték. Hogy lehet Istent küldözgetni? Prófétát lehet küldeni.



János 7:15-16. És csodálkozának a zsidók, mondván: Mimódon tudja ez az írásokat, holott nem tanulta?! Felele nékik Jézus és monda: Az én tudományom nem az enyém, hanem azé, a ki küldött engem.


A tudás sem Jézus sajátja. Istentől van és újra elmondja hogy küldték.



János 17:3-4 Halljad Izráel: Az Úr, a mi Istenünk egy Úr. Én dicsőítettelek téged e földön: elvégeztem a munkát, a melyet reám bíztál, hogy végezzem azt.


Jézust megbízták egy munkával. Istent nem lehet megbízni, de prófétát igen.



János 14:1 "Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem.


Jézus megkülönbözteti magát Istentől.



János 20:17 Jézus ezt mondta neki: Felmegyek az én Atyámhoz, és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.


Jézus azt mondja van Istene, tehát ő nem lehet Isten.



János 8:41-42 Ha az Isten volna a ti Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől indultam el, és tőle jövök; nem magamtól jöttem, hanem ő küldött el engem.


Nem azt mondja Jézus hogy ő Isten, hanem hogy Isten küldte.



János 6:38 mert nem azért szálltam le a mennyből, hogy a magam akaratát tegyem, hanem hogy annak az akaratát, aki elküldött engem.


Jézus nem saját akarata alapján cselekedett hanem amit Isten parancsolt. Ez prófétákra igaz.



János 5:19 Megszólalt tehát Jézus, és ezeket mondta nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek: a Fiú önmagától semmit sem tehet,


Ha a Fiú Isten, miért nem képes önmagától cselekedni?



Máté 12:18 "Íme, az én szolgám, akit kiválasztottam,


Ezt Jézusra mondja Isten. Kiválasztotta, nyilván az emberek közül hogy próféta legyen.


És még egy rakás ilyen vers van a Bibliában.

2023. márc. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/299 anonim ***** válasza:
73%

"Szóval egy ismeretlen ember állítja hogy Jézus Isten te pedig erre teszed fel a túlvilági életed? Okos dolog ez szerinted?"

Ezzel mi a baj? Egy féleszű arab kecskepásztor is állított sok ostobaságot, például magáról azt, hogy próféta, s lásd, mennyi idióta hisz még neki ma is, köztük te is :D

Okos dolog ez szerinted?

2023. márc. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/299 anonim ***** válasza:
100%
#81 az összes idézet tökéletesen beleilleszkedik a Szentháromság képébe. Több nem hogy nem cáfolja, hanem erősíti a Szentháromság igazát
2023. márc. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/299 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor itt van még több vers a Bibliából ami alapján Jézus nem lehet Isten"

Mivel a Biblia szó szerint leírja, hogy emberként jött el a földre, természetesen nem cáfolja egyik vers sem, ami arról szól hogy emberként ember volt.

2023. márc. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/299 anonim ***** válasza:
0%

"Ezzel mi a baj? Egy féleszű arab kecskepásztor is állított sok ostobaságot, például magáról azt, hogy próféta, s lásd, mennyi idióta hisz még neki ma is, köztük te is :D

Okos dolog ez szerinted?"


Ez egy hazug és primitív válasz ami igen gyakori keresztényektől. Pontosan tudjuk hogy Mohamed próféta mikor és mit tanított, mit tett stb. Ellenben a Biblia könyveinek szerzői ismeretlenek. Ezért mondom hogy akár a Sátán is írhatta.

Egyébként kifejtenéd hogy szerinted mi ostobaság az iszlámban és szerinted Mohamed miért nem próféta? Ezt elfelejtetted hozzátenni.

2023. márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/299 anonim ***** válasza:
0%

"az összes idézet tökéletesen beleilleszkedik a Szentháromság képébe. Több nem hogy nem cáfolja, hanem erősíti a Szentháromság igazát"


Az általam mutatott versekből az derül ki hogy Jézus nem Isten. Ez hogy erősíti a Szentháromságot? :)

2023. márc. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/299 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel a Biblia szó szerint leírja, hogy emberként jött el a földre, természetesen nem cáfolja egyik vers sem, ami arról szól hogy emberként ember volt."


Ha a Biblia leírja hogy Jézus ember volt, aki látta Jézust nem nézte Istennek és maga Jézus sem állította sosem hogy Isten, akkor ti keresztények mégis miért állítjátok hogy Isten? :)

2023. márc. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/299 anonim ***** válasza:

"Ha a Biblia leírja hogy Jézus ember volt"

A Biblia azt írja, hogy Isten volt, aki eljött emberként. Látom tényleg semmi más érved sincs, mint hazudozni. Büszke lehetsz magadra, igazi mintapéldánya vagy a fanatikus muszlimoknak!

2023. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/299 anonim ***** válasza:
0%
Mi ebben a hazugság? Tudsz mutatni olyan verset amiben Jézus maga mondja hogy "Isten vagyok". Mutass ilyet és elfogadom hogy hazug vagyok. Ha viszont nem tudsz mutatni, te vagy az aljas rágalmazó.
2023. márc. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/299 anonim ***** válasza:

"Mi ebben a hazugság?"

Konkrétan az a mondat, amit idéztem, és konkrétan azért, amit közvetlen utána írtam. Próbáld meg értelmezni!

2023. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!