Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlám mit mond erre?

Az iszlám mit mond erre?

Figyelt kérdés
Ha a zsidó vallást meghamisítottnak tartják és az iszlámot tartják annak, amit Mózes is átvett a Szináj-hegyen, akkor mi a magyarázatuk a shabbatra? Náluk a péntek a különlegesebb nap, de nem nyugalomnap, mint a zsidóknál a szombat. De ha meghamisított, akkor mi a magyarázatuk a sábeszre? Tudtommal az iszlám naptár is vasárnappal kezdi a hetet és a teremtéstörténet 7 (6) napját is elfogadják...

2023. máj. 12. 16:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"De ugye nem ismeri, és ha a tudomány valamit nem ismer akkor arról nem nyilatkozik."

De a meteorokat egész jól ismeri és köztudott, hogy semmi közük kitalált dzsinnekhez, hanem csillagok, bolygók gravitációja által szabott pályán mozognak :)

Tehát a Korán nem csak logikailag, de tudományosan is téves.


"Az ókori görög vallás nem logikus, tele van ellentmondással és sehogy nem kapcsolódik a valósághoz."

Előbbi példán keresztül ez az iszlámra is igaz.


"Hát akkor ki volt Noé? Egymezei átlag ember? :)"

Nabukodonozor ki volt? Egy mezei átlag ember vagy Isten prófétája?


"Szintén hazugság. Történelmi tény hogy a mekkai politeisták üldézték és gyilkolták a muszlimokat, nem pedig fordítva."

Az is történelmi tény, hogy Mohamed pedig sereggel ment vissza. Ha nem látták szívesen, miért nem hagyta annyiban és hirdette hülyeségét máshol?


"Jelezte is Jézus. A zsidók valójában ezért akarták megölni."

Két mondat, két hazugság :)

2023. máj. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"De a meteorokat egész jól ismeri és köztudott, hogy semmi közük kitalált dzsinnekhez, hanem csillagok, bolygók gravitációja által szabott pályán mozognak :)"



Ha egyszer a tudomány nem ismeri a dzsinneket akkor nem tudhatja milyen hatással vannak rájuk egy meteornak. Ergo nem is nyilatkozik erről. Tehát erre nem mondhatja senki hogy tudományos szempontból téves. Ellenben például a Biblia azt írja előbb lettek megteremtve a növények mint a Nap. Na ez tudományosan téves hiszen a tudomány ismeri a növényeket és a Napot is ismerti és tudjuk hogy a Nap jóval előbb jött létre mint a növények. Vagy például a Biblia azt írja 4-5 ezer éve az egész világot elöntette a árvíz. A tudomány ezt meg tudja vizsgálni és meg is tette. Semmiféle globális árvíz nem volt 4-5 ezer éve, tehát a Biblia tudományosan téves állítást tett. Megjegyzem a Korán helyi árvízet ír.



"Előbbi példán keresztül ez az iszlámra is igaz."


Előbbi példán keresztül ez az iszlámra nem igaz.



"Nabukodonozor ki volt? Egy mezei átlag ember vagy Isten prófétája?"


Egy király volt aki negatív példaként szerepel. Na de ki volt Noé?



"Az is történelmi tény, hogy Mohamed pedig sereggel ment vissza."


Nem visszament hanem volt egy háború a két fél között, mivel a mekkaiak még akkor is üldözték a muszlimokat mikor azok már elhagíták Mekkát.



"Ha nem látták szívesen, miért nem hagyta annyiban és hirdette hülyeségét máshol?"


Mivel a Mekkai politeisták továbbra is üldézték a muszlimokat és nem hajlottak a békére.



"Két mondat, két hazugság :)"


Keresztények szerint a zsidók aért akarták megölni Jézust mert Isrnnek vallotta magát. Akkor idéznéd nekem a Bibliából hol mond Jézus olyat hogy "Isten vagyok"? Továbbá felsorolnád név szerint kik nézték Jézust Istennek?

2023. máj. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az első bekezdésed alapján szerintem te nem vagy normális :D


Akkor ha azt mondom, hogy a szivárványokat rózsaszín unikornisok szarják, akkor az igaz tudományosan, mert a tudomány nem foglalkozik a rózsaszín unikornisokkal?


"Egy király volt aki negatív példaként szerepel. Na de ki volt Noé?"

Nem, ő egy próféta kellett legyen, mert nagy ember volt és név szerint lett említve is a mohamedán logika alapján.

Noé egy egyszerű ember volt, aki kitartott hitében, ezért Isten megmenekítette őt és általa övéit.


"Nem visszament hanem volt egy háború a két fél között, mivel a mekkaiak még akkor is üldözték a muszlimokat mikor azok már elhagíták Mekkát."

Hogyne ment volna vissza, egy hatalmas sereggel tért vissza és megadás vagy halál között kellett választaniuk.


"Mivel a Mekkai politeisták továbbra is üldézték a muszlimokat és nem hajlottak a békére."

Szerintem nem üldözték. Tudod állításod bizonyítani bármilyen elfogulatlan nem iszlám forrással?


"Keresztények szerint a zsidók aért akarták megölni Jézust mert Isrnnek vallotta magát."

Ez benne van a Bibliában:

"De a zsidók így szóltak: »Nekünk törvényünk van, és a törvény szerint meg kell halnia, mert Isten Fiává tette magát!«"

2023. máj. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Akkor ha azt mondom, hogy a szivárványokat rózsaszín unikornisok szarják, akkor az igaz tudományosan, mert a tudomány nem foglalkozik a rózsaszín unikornisokkal?"


Te miről beszélsz? :) Egyrészt a Korán nem ír olyat hogy aDzsinnek hozzák létre a meteorokat. A Korán leír egy természeti jelenséget amit ismerünk és leír egy a tudomány számára ismertlen létformát amire hatással van ez a természeti jelenség. Mivel a tudomány számára ismertlen ez a létforma, így sem megerősíteni sem cáfolni nem tudja.

Másrészt én nem azt mondtam hogy tudományosan igaz, hanem azt hogy erre nem lehet azt mondani hogy tudományosan téves.



"Nem, ő egy próféta kellett legyen, mert nagy ember volt és név szerint lett említve is a mohamedán logika alapján."


Ez marhaság. A Bibliában sok negatív példa is van. Szóval sem mondtam hogy mindenki próféta aki a Bibliában szerepel, de Noéról úgy ír mintha próféta lenne.


"Noé egy egyszerű ember volt, aki kitartott hitében, ezért Isten megmenekítette őt és általa övéit."


Nem tudtam hogy a Biblia hétköznapi emberek történeteit mutatja be :))



"Hogyne ment volna vissza, egy hatalmas sereggel tért vissza és megadás vagy halál között kellett választaniuk."


A két fél háborúban állt, szóval nem csak úgy visszamenet. A megadás vagy halál meg hazugság. Mohamed próféta megbocsátott és a muszlimok senkit nem bántottak Mekkában.



"Szerintem nem üldözték. Tudod állításod bizonyítani bármilyen elfogulatlan nem iszlám forrással?"


Annyi intelligenciával nem rendelkezel hogy utánanézz, de leállsz vitázni?

627-ben a mekkai politeisták 10 ezer fős hadsereggel vették ostrom alá Medina várostát, de szerinted nem üldözték a muszlimokat? :)



"Ez benne van a Bibliában:

"De a zsidók így szóltak: »Nekünk törvényünk van, és a törvény szerint meg kell halnia, mert Isten Fiává tette magát!«"


Az Isten fia sok helyen szerepel a Bibliában és annyit jelent hogy az illető hívő. Az is benne van a Bibliában hogy Jézustól konkrétan megkérdezi a zsidó főpap hogy Istennek vallja-e magát és még akkor sem mondja Jézus hogy "Isten vagyok" csak hogy "te mondád" ami inkább azt jelent, "nem, csak te állítod."

2023. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mindig az utolsó kinyilatkoztatás tekintendő érvényesnek. Ezesetben Mohamed kapta az utolsót.
2023. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

Nem, Joseph Smith kapta az utolsót, tehát azt kell érvényesnek tekinteni.

2023. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16#


Jocóka tegnap kapta!

2023. máj. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!