Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mitől függ hogy egy ember...

Mitől függ hogy egy ember felnőttkorára vallásos, hívő, de nem vallásos, agnosztikus vagy ateista lesz?

Figyelt kérdés
2023. jún. 1. 06:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sokmindentől.


Személyiség, neveltetés (ha rossz szülő neveli hívőnek a gyerekét az például elég jól elterelheti), életébben tapasztalt események, kritikus gondolkodás mértéke, mennyire ásta bele magát a vallásba/tudományba, ....


Az egész összeségében. Van amitől valaki hívő lesz míg egy másmilyen ember ateista.

2023. jún. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindent lehetne mondani, de szubjektív véleményem az, hogy főleg a személyiségtől.


Akinek nincs olyan személyisége, hogy fogékony legyen egy életen át a vallásos magyarázatokra/előírásokra, az hiába kerül kapcsolatba a vallással, nem marad ott meg örökké. Ezt magamról tudom.

2023. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon sk körülmény befolyásolja, amiket előttem is írtak már, de végül mindig az ember maga dönt. Lehet hivatkozni bármire és magyarázni a bizonytványt, de mindenkinek van választása. Sok példa van arra, hogy vallásos szülőnek ven hívő lesz a gyereke, és fordítva. A Bibliában is sok ilyet találsz, pl ott van Ezékiás király, akinek igazán szörnyű gyerekkora volt és bálványimádó apja, aki elégette a fiait (tehát Ezékiás testvéreit)

Ezékiás nem követte a "családi hagyományokat". De nem is tagadta meg Istent, hogy mindezt miért hagyta. Lerombolta a pogány bálványokat és helyreállította az igaz Isten imádatot. Olvashatsz róla a 2 Krónikák 29. részében

Szóval mindenkinek van választása a saját életét és útját illetően. Kérdés, hogy minek alapján döntesz. Jó ez nekem, a szüleimnek is jó volt így...Vagy pont ellenkezőleg: Nem akarok úgy élni, mint a szüleim. És jó esetben elkezdesz kutatni az igazság után ... János 17:17 :Isten Szava igazság.

Ne embereket kövess, hanem kövesd Krisztust és keresd Istent. János 17:3 Így találod meg az élet értelmét és a saját utadat.

2023. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Darkmoon80 ***** válasza:
82%

"Szóval mindenkinek van választása a saját életét és útját illetően. "


Magzathalál?

Egyiptomi csecsemők?

Afrikai gyerekek, akik éhen halnak?

2023. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Darkmoon kedves, olvasd el újra a kérdést kérlek...megvan???

"Felnőttkorára" ilyen vagy olyan lesz...tehát magzathalál, egyiptomi csecsemők és afrikai éhen haét gyerekek most nem játszanak...

2023. jún. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Darkmoon80 ***** válasza:
72%

OK,


akkor értelmi fogyatékos?

2023. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Darkmoon80 ***** válasza:
81%

"Sok példa van arra, hogy vallásos szülőnek ven hívő lesz a gyereke, és fordítva."


Visszaolvasva te is beszéltél gyermekekről. Akkor azt, akinek nem adatik meg az hogy eldöntse a szülei útját követi, vagy azzal ellentétest, miért is zárod most ki?

2023. jún. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Túl összetett az egész. Még ha X ugyanazt az életutat járja is be mint Y, amelyben Y hívő keresztény lett, nagyon nem biztos, hogy X is hívő keresztény lesz ugyanazon az élet úton.

Ráadásul nincs rá garancia, hogy az egyén világnézete még nem változhat.

Bármelyik ateista lehet még keresztény, vagy bármelyik keresztény lehet még ateista. Ez nem egy fix álláspont ami egyszer kialakul aztán életünk végéig így is marad. Sőt, akár még a halálának utolsó pillanataiban is változhat.

2023. jún. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Mivel én a nature-nurture vitában a nurture áll hozzám közelebb és a nevelés,a másokkal való interakció és egyéb tapasztalatok fontosságát szeretem és szoktam hangsúlyozni,ezért én azt mondanám,hogy az illető vallásos vagy egyéb neveltetése, rokonok,ismerősök és egyéb emberek ezen témáról való mondandójuk, témához valamennyire is kapcsolódó viselkedésük,egyéb tapasztalatok illetve más kialakult (de persze folyamatosan változó) attitűdje az illetőnek.


Tudom hogy tágan fogalmaztam,de szerintem csak így lehet valamennyire is érvényes választ adni a kérdésedre, bár én nem vagyok sem pszichológus, sem vallásszociológus, sem antropológus,úgyhogy ezt érdemes figyelembe venned.


Azt a számomra egyértelműnek tűnő dolgot még megemlíteném hogy az emberek gyakran nem a saját világnézetüket vallják be és az okait is elferdíthetik vagy ők sem realizálják teljesen,és természetesen nem biztos hogy minden gondolat amit kifejtenek, az számunkra úgy jön át, ahogy ő azt ténylegesen gondolja.

2023. jún. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#3


Nem az a kérdés, hogy ki dönt, hanem inkább az, hogy mitől függ, hogy hogyan dönt.

2023. jún. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!