Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy a nők...

Miért van az, hogy a nők hűségesebbek Istenhez/valláshoz?

Figyelt kérdés

Most olvastam a Pew Research egy cikkét melyben azt állítják, hogy a 15 és 40 év közöttiek, akik keresztény vallásukat elhagyták, azok túlnyomó többségében mind férfiak voltak.

Akik nem kaptak vallásos nevelést, hanem felnőtt korban tértek meg, azok többségében nők.

Ráadásul a nők sikeresebb adják át utódaiknak keresztény vallásukat, mint a férfiak.


Tehát akkor összegzés képen elmondhatjuk, hogy a nők sokkal hűségesebbek Istenhez mint a férfiak.


Vajon miért van ez így?



2023. jún. 2. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Nincs így. A nők sérülékenyebbek, ennélfogva nagyobb szükségük van támpontra. Amit a férfiak többnyire nem adnak meg, sőt, éppen ellenükben szükséges a védelem.

Ez a vallásos érzés lényege.

2023. jún. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
A kérdésed mögött oot van az a téves feltevés, hogy isten létezik. Ha ezt a feltevést elhagyják, talán közelebb kerülünk a magyarázathoz. Viszont azt nem értem, hogy miért csak a 15 és 40 közöttiek számítanak a kérdésben.
2023. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Megkérdezhették volna a kutatásban résztvevő személyeket arról is, hogy miért döntött amellett amelyik mellett. Az lehet könnyebb megválaszolta volna a kérdésed.


Az elsővel nem egészen értek egyet mert szerintem férfiaknak és nőknek is sokszor szüksége van ilyesmikre, de szerintem talán a nők nagyobb eséllyel választják a vallást ilyenkor míg a férfiak talán nagyobb eséllyel fognak az italhoz vagy egyéb dolgokhoz "segítségért" fordulni.


Azt szerintem nem pontos, hogy a nők hűségesebbek Istenhez, inkább ők gyakrabban választják Isten bizonyos szükségleteik kielégítésére.


Ezenfelül még lehet akár olyan, hogy a férfiak talán nagyobb számban gondolkodnak kicsit racionálisabban mint a nők. Persze erre vannak rendesen ellenpéldák is, bár a racionális gondolkodású nők akiket ismerek ők pont, hogy ateisták/agnosztikusok.


De az emberek elég komplexek így egy -egy döntést rengeteg minden befolyásolhat.

2023. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

A nőket általánosságban még mindig arra nevelik, hogy birkaként visszabégessék, amit mondanak nekik. Meghajoljanak a tekintélyfigurák, társadalmi elvárások, hagyományok előtt, és ezek mögött sokszor olyan mély bűntudatkeltő, érzelmi bántalmazó fogások húzódnak, mint nevelési eszközök, hogy egy átlagos nő sokkal kevésbé mer szembeszegülni azzal, amit tanítottak neki akár a világról, akár az abban elfoglalt helyéről, feladatairól, lehetőségeiről, mint egy átlagos férfi.


Ha egy olyan férfit nehezen hagynak el, aki üti-veri őket, mert "türelmesnek és megbocsájtónak kell lenni, és nem szabad okot adni rá, hogy agresszív legyen", akkor egy olyan kérdésben pláne nehezen térnek el a vélt vagy valós, kiszabott útjuktól, aminek a következményeit viszont nem tapasztalják naponta a bőrükön.


Ameddig a konfliktuskerülés és a szolgalelkűség női erényként lesz aposztrofálva, addig kevesebb lesz az olyan nő, aki nem hagyományos munkát, nem hagyományos családmodellt vagy éppen nem hagyományos vallási meggyőződést választ.


Egy ateista nő.

2023. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem vettem észre, hogy a vallásra fogékonyabbak lennének a nők. Még a gyülekezetben is volt olyan fiatal csaj, aki elmondta, hogy nem fog várni a szexualitással a házasságig. Másról meg tudtam, hogy nem szűz. Persze tudtam olyan csajokról is, akiknek megingathatatlan a hitük, de ők eleve olyan személyiségű emberek, akik a vallásra nagyon fogékonyak.

Egyéb tapasztalatok gyülekezeten kívül szintén nem támasztják alá azt, hogy a nők fogékonyabbak lennének a vallásra. Többségük egyáltalán nem tűnt vallásosnak. Persze tudtam olyanról is, aki állítása szerint minden este imádkozott, de kifejezetten a házasság előtti szex ellen volt, ami jól mutatta, mennyire vette komolyan a vallási előírásokat.

A húgom elsőáldozott, de ő sem veszi komolyan a vallást, a gyerekét is teljesen szekuláris módon neveli.


Friss tapasztalat: a barátnőm katolikus suliba járt, és konkrétan 1 olyan osztálytársnője volt, aki komolyan vette a vallást. A barátnőm otthagyta a kereszténységet, (hozzám hasonlóan), mindketten kitértek vagyunk.


Szóval nem tudom, miféle cikk volt az, amit olvastál, de nem úgy tűnik, hogy az objektív valóságot mutatná.


Üdv. egy ateista pasi.

2023. jún. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Ezotériára sokkal fogékonyabbak,tehát....
2023. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lányok nekem sokkal kevesebb pénzt adtak ,mint a férfiak. Tehát kabzsi dogok. Az az nesze zsidók.
2023. jún. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!