Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Biztos, hogy a 3 vallás...

Biztos, hogy a 3 vallás istene ugyanaz?

Figyelt kérdés
Itt van néhány ellentét: zsidóknak kötelező szombatot tartani, mert az isten akarata, a muszlimoknál meg tilos, mert istenkáromlás. A kóser nem enged tejeset húsossal enni, de az alkohol (kóser bor) nagyon fontos a vallásban, a tejest húsossal az iszlám megengedi, de az alkoholt nem. Judaizmusban napi 3 ima kell, a muszlimoknak 5. És ott van Jézus is: zsidóknak hamis Messiás, keresztényeknek Messiás, muzulmánoknak próféta. Szóval egy istenben hisz a három vallás?

2023. jún. 10. 18:59
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

30#


Nyílván szóba jött Süsü a sárkány beavatkozása, ami még mindig valószínűbb az Isteni beavatkozásnál, de Hofi jobb példát talált! Én személy szerint inkább a tanítványok beavatkozására szavaznék!

2023. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

"Én személy szerint inkább a tanítványok beavatkozására szavaznék!"

És hogy avatkoztak be szerinted?

2023. jún. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

32#


Szerintem biztosították a járást Jézusnak, cölöp, gerenda, lécek, kecskegyomor felhasználásával. Idő és munkaerő is bőven volt rá.

De lehet, csak madzagon belógattak egy Jézusbábút, mondjuk az már nagyobb munka!

2023. jún. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
83%

"Szerintem biztosították a járást Jézusnak, cölöp, gerenda, lécek, kecskegyomor felhasználásával."


"Jézus a vízen jár.

22Ezután nyomban szólt a tanítványoknak, szálljanak bárkába, és evezzenek át a túlsó partra, addig ő hazaküldi a népet. 23Miután hazaküldte, fölment a hegyre, hogy egyedül imádkozzék. Közben besötétedett, s ő ott volt egymagában. 24A bárka már jó pár stádiumnyira járt a parttól, hányták-vetették a hullámok, mert ellenszél fújt. 25Éjszaka, a negyedik őrváltás idején a víz tükrén elindult feléjük. 26Amikor a tanítványok észrevették, hogy a vízen jár, megrémültek. „Kísértet!” – mondták, s félelmükben kiabáltak: 27Jézus azonban megszólította őket: „Bátorság! Én vagyok, ne féljetek!” 28Erre Péter így szólt: „Uram, ha te vagy, parancsold meg, hogy odamenjek hozzád a vízen!” 29„Gyere!” – felelte. Péter kilépett a bárkából és elindult Jézus felé a vízen. 30Az erős szél láttára azonban megijedt, és amikor merülni kezdett, felkiáltott: „Uram, ments meg!” 31Jézus kinyújtotta a kezét és megfogta. „Te kishitű – vonta kérdőre –, miért kételkedtél?” 32Amikor beszállt a bárkába, a szél nyomban elült. 33Akik a bárkában voltak, leborultak előtte, és megvallották: „Valóban Isten Fia vagy!”"

[link]


És hol volt a közönség, akik miatt megérte a sok meló? :D

2023. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Pl: te is bevetted!


Péternek se mondták el, hogy merre vannak a cölöpök. Egyszer csak mellélépett😁.

2023. jún. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

"Pl: te is bevetted!"

Nem, én éppenhogy nem. :)

Amúgy azért csinálták volna a műsort, hogy majd úgy 2000 év múlva hátha valaki beveszi a gyk-n? :D


Éppen Pétert hogy tudták volna kihagyni belőle?

És hogy érted azt, hogy "Idő és munkaerő is bőven volt rá"? Miért lett volna rá sok idő, ha nem akarták mindenki szeme láttára csinálni? És ha közben Péter hívta őket valami programra (mondjuk halászni :) ), mit mondtak, miért nem mennek, hogyhogy egyikük sem ér rá épp? :D

2023. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

36#


A miértekre egyszerű válaszokat kreálni. De miért kellene találgatni? A lényeg, hogy nem volt szükség egy világteremtő Isten beavatkozására, ilyen gagyi csodácskák létrehozásához.

2023. jún. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

"ilyen gagyi csodácskák"

Mert te is tudsz a vízen járni meg halottakat feltámasztani? :)

2023. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Nem tudok, de el tudnám hitetni veled. Elég, ha egy ismeretlen ember 70 év múlva ír egy könyvet amiben ezt állítja rólam!
2023. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

"Elég, ha egy ismeretlen ember 70 év múlva ír egy könyvet amiben ezt állítja rólam!"

Hát ez az. Ez is a csoda része: miért tenné, hacsak nem valóban feltámasztottál halottakat? :)

2023. jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!