Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tegnap ezzel a kérdésel...

Tegnap ezzel a kérdésel valóban nyakon csíptem a reinkarnáció hívőket?


2023. jún. 29. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2023. jún. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem hiszek a reinkarnációban de szerintem nem fogtad meg őket. Ezenfelül úgy tűnik, hogy a reinkarnációval kapcsolatban tényként kezelsz olyan dolgokat amiket leginkább a te elképzelésed szült.


Ha meg akarod találni a hibákat a reinkarnációban akkor az ezt vallók nézeteit kéne pontosabban megismerned. Ezenfelül akár beleásnod magad az előző életből maradt emlékes történetekbe is mert azokra sokat hivatkoznak.

2023. jún. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezzel a kérdéssel bizonyítottad, hogy nem is ismered, amit kritizálni igyekszel.
2023. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vuk-91 ***** válasza:

Ha valaki erős a hitében, bármilyen hülyeségben hisz, nagyon nehezen tudod őket megfogni, ha egyáltalán lehet. Főleg ha a halál utáni sorsról van szó. Mindenki mond mindenfélét, hogy mi történik az emberrel, miután a teste elhunyt. Van, aki az örök jutalom/büntetésben látja a sorsát, van, aki a teljes megsemmisülésben, van aki egyszerűen abban hisz, hogy a halott lelke, mint kísértet/szellem, a földet járja az idők végezetéig, és tovább, és van, aki abban hisz, hogy a holt lelke egy új testben tér vissza. Egyiket se lehet olyan konkrét bizonyítékkal bizonyítani, ami mindenkit meggyőzne. Én ateistaként nem szeretem, ha erről balhéznak mások. Nem vagyok az abszolutizmusnak a híve, így nem prédikálom amit az ateisták szoktak, hogy ha meghalsz, megszűnsz létezni és nincs "szellemélet" a halál után.


Személy szerint jó lenne ha tényleg lenne. És ha van, akkor a halál annyival kevésbé félelmetes számomra.

2023. jún. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, csak azt nem értem Jézusnak mi köze a reinkarnációhoz.....
2023. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"A lélek az emberi tapasztalásban mindig Isten társaságát keresi, mivel az ember valódi természete isteni eredetű. A lelki vágy a kapcsolatra Istenbeli gyökereinkre utal, és ebben a folyamatos keresésben bontakozik ki fejlődésünk."

Ez ostobaság.

El sem hinnéd,hogy mennyi másfajta "lélek" van mint a tiéd.

2023. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fero89 ***** válasza:
100%

A nagy nyakon csípésed gyakorlatilag annyi, hogy "hogy lehetne a ti elképzelésetek igaz a lélekről, amikor az enyém az igaz"

Imádom mikor két hívő vitázik mert olyankor hajigálják egymásra az elképesztőbbnél elképesztőbb állításokat, és már mindketten túl vannak azon hogy bizonyítással vacakoljanak.

2023. jún. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!