Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi. Ti, hogy nem...

SIDLER22 kérdése:

Jehova Tanúi. Ti, hogy nem röhögitek el magatokat amikor egy Őrtorony tanulmányozásnál ilyet hallotok?

Figyelt kérdés

[link]


Az utolsó előtti bekezdésben szerepel egy ilyen mondat:

"A valaha élt legbölcsebb ember, Jézus Krisztus ezt mondta: „Az egészségeseknek nincs szükségük orvosra, a betegeknek viszont igen” (Máté 9:12)."


Ahogy ezt elolvastam, elkapott a röhögés. Következőként ez jutott eszembe: [link]


Ti, amikor ezt halljátok a királyság teremben, hogy nem kap el titeket a röhögés?


Tényleg ez a valaha élt legbölcsebb ember? Hogy aki beteg annak orvos kell aki meg egészséges annak nem?


Saját bölcselet: Ha kinézel az ablakon és borúsnak látod az időt akkor vigyél magaddal esernyőt.


Ennyi elég nálatok ahhoz, hogy valakit bölcsnek nevezzetek?



2023. júl. 3. 08:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Jézus amit mondott még csak nem is ebben a kontextusban használta.


Nem vagyok tanú.

2023. júl. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Elsősorban tanúkat kérdeztem. De érdekelne, hogy mi az a kontextus amiben ez bölcseletet sugall.
2023. júl. 3. 08:24
 3/24 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

Én sem vagyok tanú, de ha jól rémlik itt a kontextus az ,hogy Jézus a bűnösökkel/ bűnözőkkel együtt ebédelt. Ezt szóvá tették s kérdezték tőle ,hogy miért velük van, nem-e azért mert titkon közéjük tartozik. Erre mondta Jézus azt ,hogy azért van a bűnösök közt mert a betegeknek van szüksége orvosra s nem az egészségeseknek. Tehát a bűnösök vannak rászorulva az ő útmutatására s nem az ártatlanoknak. Így máris több értelme van egy ilyen egyértelmű mondatnak.

Nem azért írom ,hogy kötekedjek mert lehet megkérdőjelezhető dolgokat találni a tanúk vallásában, de szerintem ez pont nem a legjobb példa.

2023. júl. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Na így már van értelme 🙂

Példának szerintem elég jó volt ez. Egy kis apróság a kiadványaikban.

De egyébként az egész kiadványuk ilyen. Leírják, hogyha mentálisan rosszul érzed magad akkor menj el szakemberhez.

Nem is gondoltam volna... 😯

2023. júl. 3. 11:09
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Csatlakozom a 3-ashoz, még annyi kiegészítéssel, hogy ez nem "tanú" felfogás.

Minden Bibliában benne van a Károli fordítástól a Katolikus fordításon keresztül a Csia Lajosig stb. Jézust pedig az összes ,magát kereszténynek tartó vallás elfogad és követ , elismer és bölcsnek tart.

Tehát bármelyiket megkérdezhetnéd ezek közül a vallások közül is akár.

2023. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
51%
Nagyobb probléma, hogy a tanúk Krisztust csupán egy "bölcs embernek" tartják...
2023. júl. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 6! Nagyon el vagy tévedve! Jézus emberként eltöltött 33 és fél éve alatt volt a legnagyobb, legbölcsebb ember maki valaha élt. Akkor ... emberi mivoltában...

De mindennyian tudjuk, hogy Ő Isten Fia, aki Megváltóként érkezett közénk, és miután váltsághalált halt, újra felment Atyjához az égbe és leült a jobbjára Zsoltárok 110:1

Szó sincs arról,hogy "CSAK" egy bölcs ember lenne!

2023. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
63%
Azon inkább lehet röhögni/megbotránkozni, amiket előadásokon hall az ember. Pl.: ,, Isten nem azért teremtette a nőt, hogy gondolkodjon."
2023. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
41%
Kivételesen a válaszok fele legalább értelmesre sikerült
2023. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
50%

#4


Ha segíteni akarok egy mentális betegnek nyílván minden lehetőséget felvetek.


Amúgy meg miért lenne hülyeség ezt leírni?

Sokan vannak akik nem fordulnak szakemberhez mert szégyellik vagy úgy gondolják hogy nekik nincs rá szükségük

2023. júl. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!