Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten elismeri, hogy az...

Véglény atya kérdése:

Isten elismeri, hogy az Egyház nem tökéletes, és hogy sok bűnt követett el a történelem során?

Figyelt kérdés

Az Egyház tele van hazugsággal, erőszakkal, kizsákmányolással és eretnekséggel, sokszor üldözte és megölte azokat, akik másként gondolkodtak vagy hittek, nem Isten szeretetét és igazságát képviseli, hanem csak saját hatalmát és érdekeit.

Elítéli az Egyházat, mint egy korrupt és álszent intézményt, amelyik elárulta az Ő akaratát?


Vagy azt gondolja, hogy az Egyház nem tökéletes, de nem is teljesen rossz?

Egy olyan emberi intézmény, amelyik próbálja követni Isten akaratát, de sokszor hibázik és vétkezik és szüksége van az Ő kegyelmére és bocsánatára, de ugyanakkor szüksége van az emberi kritikára és reformra is.



2023. júl. 9. 12:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#10

Magánvéleményed, sokakat nem érdekel :P

2023. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
#10 Elszomorító tapasztalni, amikor az emberek olyan vakok, mint te, hogy ennyit se vesznek észre.
2023. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
#11 bocsánat elírtam, 10 es vagyok.
2023. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Melyik Egyházra gondolsz?
2023. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Mivel sokan kérdeztétek "melyik Egyház?". Ahogy a kulcsszavak közé is beírtam(legközelebb figyelek, ne apró betűvel tegyem): a Katolikus...Egyház.


Nem úgy értettem azt sem, hogy beírja ide, vagy üzenetet küld nekem. Nekem? Pont nekem? Egyszerű, bűnös teremtményének?


Sugallja egy szent embernek, aki közvetíti a népeknek.

Mutassa ki haragját, repessze meg a pápák sírjait, akik ártatlanok ölésére adtak parancsot, fordítsa ki őket a szentelt földből, mert nem érdemlik meg. Omlassza össze a véres pénzekből emelt épületeket és dörögje az ég 40 napon keresztül az Egyház bűneit. Régen sokat csinált ilyet.


Ma, ha benézne a Vatikánba, ugyanazt látná, mint Szodomában, annyi különbséggel, hogy nem lenne ott a Lót nevű zsidó, aki könyörögne megbocsájtásért.

2023. júl. 21. 00:25
 16/18 anonim ***** válasza:

"Nem úgy értettem azt sem, hogy beírja ide, vagy üzenetet küld nekem. Nekem? Pont nekem? Egyszerű, bűnös teremtményének?

Sugallja egy szent embernek, aki közvetíti a népeknek. Mutassa ki haragját, repessze meg a pápák sírjait, akik ártatlanok ölésére adtak parancsot, fordítsa ki őket a szentelt földből, mert nem érdemlik meg. Omlassza össze a véres pénzekből emelt épületeket és dörögje az ég 40 napon keresztül az Egyház bűneit."


Mindezt a te kedvedért? Pont a te kedvedért? Egyszerű, bűnös teremtményének a kedvéért? Ez nem kívánságműsor. Isten akkor tesz csodákat, amikor jónak látja, nem akkor, amikor te szeretnéd.

2023. júl. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#15

Én úgy tudom, hogy Isten megveti az olyan gonosz embert, mint te is vagy, az átkozódást pedig nem hallgatja meg, még ha le is írod egy fórumra, akkor se.

2023. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
37%
Jelenleg a kegyelem ídejét éljük, azért tűr hosszan az Isten, de majd eljön az ítélet ideje is. Akkor majd számon lesz kérve a gonoszokon a gonoszságuk, nem egyházak szerint, hanem egyének szerint. Minden egyházban vannak igaz hívők és minden egyházban vannak képmutató hívők. Majd az Úr szétválasztja őket, mint juhokat a kecskéktől. Ez nem a mi dolgunk. A mi dolgunk, hogy az evangéliumot hirdessük.
2023. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!