Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen vallások voltak 5-6...

Milyen vallások voltak 5-6 ezer évvel ezelőtt, amikor még Jézus gondolat sem volt? Miben hittek az akkori emberek?

Figyelt kérdés

2023. júl. 17. 20:51
A kérdező szavazást indított:
Akkor is létezett Jézus, csak senki nem tudta.
Nem létezett Jézus.
A vallások mesterséges kitalációk.
A vallások igazak.
A hülyeségnek nincs határa.
22 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem akkor a természetben hittek (pl. Nap-imádat stb) és az ősök szellemeiben.
2023. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
100%

Krisztus előtti periódusban ilyen vallások (is) léteztek:


- törzsi-etnikai vallások, animizmus, sámánizmus,

- közel-keleti (ábrahámi és iráni), egyiptomi, indo-európai politeista pogány vallások.

- római-görög politeizmus,

- indiai vallások/filozófiák,

- távol-keleti filozófiák,

- misztériumvallások.

2023. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
69%
(nem találtam megfelelő választ, ezért nem szavaztam, hanem kommenteltem.)
2023. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Hol volt Jézus azokban az időkben? Ezt nem értem!!!
2023. júl. 17. 21:27
 5/53 anonim ***** válasza:
85%
4: Jézus ott még nem jött el, nem született meg..
2023. júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 UlfOrmson ***** válasza:
100%
A kérdezett időszakban (Kr.e./i.e. 3000-4000) már létezett a sumer vallás, egyiptomi vallás a Közel-Keleten. Európában ez a kora bronzkor eleje/rézkor vége. Itt feltehetően a leletek tanúsága szerint politeista vallások léteztek, amelyeknek a nyomai fennmaradtak pl. a germán vallásban. Konkrét istenneveket nem ismerünk, mert az írásbeliség még nem terjedt el Európában
2023. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

"Jézus ott még nem jött el, nem született meg.."


Azt tudom! A világmegváltó isten akkor hol volt? Szóval kitaláció!! Egy mesterséges félrevezetés.

2023. júl. 17. 21:38
 8/53 A kérdező kommentje:

"A kérdezett időszakban (Kr.e./i.e. 3000-4000) már létezett a sumer vallás, egyiptomi vallás a Közel-Keleten. Európában ez a kora bronzkor eleje/rézkor vége. Itt feltehetően a leletek tanúsága szerint politeista vallások léteztek, amelyeknek a nyomai fennmaradtak pl. a germán vallásban. Konkrét istenneveket nem ismerünk, mert az írásbeliség még nem terjedt el Európában"


Ezt is értem!!! Isten fiának viszont akkor is létezni kellett, de NEM létezett!!!

2023. júl. 17. 21:41
 9/53 anonim ***** válasza:
40%

"A világmegváltó isten akkor hol volt?"


Isten mindenhol ott volt, te Jézust kérdezted...


"Isten fiának viszont akkor is létezni kellett, de NEM létezett!!!"


Itt a Földön nem, de mi köze ehhez a kérdésedhez?!

2023. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

"Itt a Földön nem, de mi köze ehhez a kérdésedhez?!"


Tudod, hogy ez már terelés!! Figyi: Van egy isten aki mindig is létezett, és van egy fia, akit istenként tisztelnek most a Föld nevű bolygón, tehát Ő is isten!! Akkor hol volt 5-10-20 ezer éve, vagy 3 milliárd éve?? HOL VOLT????

2023. júl. 17. 22:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!