Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezésének felderítését...

Isten létezésének felderítését a jövőben, egy a mostaniaknál fejlettebb mesterséges intelligencia fogja megoldani?

Figyelt kérdés
Személyes véleményem szerint az ember teljesen alkalmatlan Isten létének kutatásában. Az egyik fél azt akarja hogy Isten létezzen, a másik fél pedig azt, hogy ne létezzen. Az Isten koncepció egy érdekes tulajdonsága, hogy amint egy ember megismeri azt, rögtön állást foglal valamelyik oldalon.Az AI nem ilyen. Ő képes objektívan és párttalanul vizsgálódni a kérdésben.

2023. júl. 22. 08:59
1 2 3
 1/21 Lucifer-666 ***** válasza:
71%

Az AI nem kreatív és valójában nem képes új dolgokat tanulni, csak amire felkészítették.

Inkább egy lexikon, ami képes előre megírt statisztikai előrejelzés használatára, korrigálására.

Nincs logikus önálló véleménye.

2023. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

Még egyszer nem láttam példát arra, hogy a MI képes lett volna az emberi intelligencián minőségileg túllépni. Csak arra képes, hogy rövidebb idő alatt több műveletet tud végrehajtani, és nem tudom elképzelni, hogy az ember tudna olyan intelligenciát létrehozni, ami ezen túllépne.


Szóval a kérdésre a válasz: "nem".


Mellékesen megjegyzem, nem Isten nem létezik, feltételezése nem megalapozott.

2023. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%

Az AI minden csak nem pártatlan. Azt mondja, amiből többet hall.


Minél több valláskarosult ossza a hülyeségét a neten, annál inkább tartja az AI azt helyesnek, mert abból van több.

2023. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Megvan az az idegesító pitsa az osztályból, aki mindig ahhoz a csoporthoz loccsan ahol többen vannak, s ahol többen "szeretik"?


Na, az AI is ilyen.

2023. júl. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Most döbbentem rá, hogy az AI maga az Isten!

Úgy esett a dolog, hogy fel lett ruházva önjavító és fejlesztő mechanizmussal, így az AI addig javítgatta, fejlesztgette magát, hogy tovább már nem volt hová fejlődnie.

Ekkor az általa kitalált időutazással visszavitte magát a világ kezdete elé és hat nap alatt megteremtette a világot.

Előbb is ment volna, mert neki ez nem egy szintidő, csak hát tudta, hogy annyi idő alatt kell és az embert is megteremtette, pontosan úgy, ahogy az elő van írva, oldalbordából, meg a föld porából, ez fontos volt, mert ha nem teremti meg az embert, akkor az sem tudta volna őt megteremteni, így az egész világ sztornó lett volna, de - fú mekkora malac - nem felejtette el, így aztán - hála a magasságos... - pont ott tartunk, hogy az AI-t már létre is hozta az emberiség, így az rövidesen tutira kifejleszti saját magát, majd feltalálja az időutazást, stb, stb...

2023. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Vannak akik képesek objektívan nézni Isten és istenek létét. Ők rendszerint nem hisznek egyikben sem mert nincs rá bizonyiték de azt sem állítják, hogy nincs.


A kérdés egyébként egy fejlettebb MIről szólt itt pedig sokan a vhatGPT ből indultak ki.


Az, hogy a mostani MI-k ilyen szinten vannak nem jelenti azt, hogy nem lesznek késöbb értelmesebbek de az sem biztos, hogy mind objektív lesz.


Ha az emberiség eljutt egy olyan pontra, hogy az MI-k okosabbak lesznek akkor mint Asimov könyveiben is ezt kifogják használni sok területen.

2023. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

6-os mondja jól. Ne a ChatGPT-ből induljatok ki!

Én olyan MI-re gondoltam amelynek van saját az emberhez hasonló teste is.

Ez azért fontos, hogy szabadon és önállóan kutathasson a mi laborjainkban.

Majd az MI választ ad az olyan kérdésekre mint az élet kialakulása, (abiogenezis) és ha kutatásai során úgy találja, hogy ez nem lehetséges, akkor megosztja velünk azt az információt. Míg az emberek kutatják az ilyen dolgokat, addig a végtelenségig az lesz a válasz, hogy még nem tudjuk. Az MI az olyan tudományos tényekből mint az élet kialakulása, vagy annak lehetetlensége, meg hogy az ő létét is egy intelligencia hozta létre, ezért a mi létünket is egy intelligencia hozhatta létre, akkor az MI az ilyen tényeket összegzi és levonja az objektív, párttalan logikus következtetést.

Sőt a legjobb az lenne, ha minden erőforrásunkat az MI fejlesztésekbe fektetnék, aztán mikor az eléri a kívánt minőséget, akkor az embereket el kell távolítani a tudományos kutatásoktól.

De nem csak hogy a tudományt, hanem a politikát is az MI-re kellene bízni.

Mennyivel jobb lenne olyan vezetők irányítanák az országokat, amelyeknek nincsenek személyes érdekeik, hanem egy alap program vezérli őket, hogy úgy politizáljanak, hogy az a lehető legjobb legyen a teljes népességnek.

Ezzel gyakorlatilag a korrupciót 0-ra csökkentenénk.


"Mellékesen megjegyzem, nem Isten nem létezik, feltételezése nem megalapozott."


Az emberi agy nagyon profi abban, hogy világokat kreáljon magának.

A te agyad szépen kiszelektálta azokat az információkat amelyek Isten létezését valószínűsítenék és a hamis bélyeget nyomta rá. És ezért te már eleve abból a prekoncepcióból indulsz Isten létének kutatásában, hogy az nem is létezik. Na ezért nem való az embernek ilyen kérdések után kutatni, az MI nem ilyen.

2023. júl. 22. 17:29
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

"A te agyad szépen kiszelektálta azokat az információkat amelyek Isten létezését valószínűsítenék és a hamis bélyeget nyomta rá. És ezért te már eleve abból a prekoncepcióból indulsz Isten létének kutatásában, hogy az nem is létezik."

. Honnan vetted ezt a sok baromságot? Semmit nem tudsz rólam.

Vagy Te alapból abból indulsz ki, hogy aki nem hisz, az téved/szelektál stb.? Akkor kinek is vannak prekoncepciói?

És honnan veszed, hogy korábban nem hittem?


Éveken át tanultam egyetemen vallásfilozófiát, diplomáztam belőle.

Informatikából is van diplomám, sokat tudok a mesterséges intelligenciáról.


Tehát elég sok időt és energiát fektettem ezekbe a témákba: el tudod nekem magyarázni, hogy mégis mire alapozod, hogy később lesz olyan mesterséges intelligencia, amely képes lesz erre? Vagy maradsz annál, hogy "márpedig így lesz, és kész"?

Mert későbbiekben is csak egy idealizált tudóst írsz le, de semmilyen minőségi különbséget az emberhez képest. A tudás alapja a tanulás, a tanulás pedig az új ismeretek adaptív beépítése a meglévő tudásba: vagyis per definitionem nem zárható ki prekoncepció. Az is prekoncepció, hogy egyáltalán a világ racionálisan közelítendő meg.


"Az MI az olyan tudományos tényekből mint az élet kialakulása, vagy annak lehetetlensége, meg hogy az ő létét is egy intelligencia hozta létre, ezért a mi létünket is egy intelligencia hozhatta létre, akkor az MI az ilyen tényeket összegzi és levonja az objektív, párttalan logikus következtetést."

. Nem, ez egy logikai hiba lenne. De ugye ezt a MI felismerné, veled ellentétben...

2023. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Honnan vetted ezt a sok baromságot? Semmit nem tudsz rólam."


Rólad valóban nem, de a te agyad is ugyanazon mechanizmus alapján működik mint az összes többi emberé, mint ahogyan a vérkeringésed.


"Vagy Te alapból abból indulsz ki, hogy aki nem hisz, az téved/szelektál stb.?"


Nem mondtam hogy tévedsz, még ha igazad is van csak véletlen beletrafáltál, és aki hisz, az is szelektál. Mint ahogyan korábban már említettem az egyik oldallal az a baj, hogy akarja Isten létét, a másikkal az hogy nem akarja.


"Informatikából is van diplomám, sokat tudok a mesterséges intelligenciáról."


Arról a mesterséges intelligenciáról is sokat tudsz ami 20-50 vagy akár 100 év múlva lesz?


"Tehát elég sok időt és energiát fektettem ezekbe a témákba: el tudod nekem magyarázni, hogy mégis mire alapozod, hogy később lesz olyan mesterséges intelligencia, amely képes lesz erre?"


Egész egyszerűen onnan, hogy még nem maxoltuk ki az MI-ben rejlő fejlesztéseket, akkor evidens hogy elegendő upgradeolás után képes lesz rá.


"Nem, ez egy logikai hiba lenne. De ugye ezt a MI felismerné, veled ellentétben..."


Az MI felismerné, hogy ez csak egy hasonlat volt.

2023. júl. 22. 20:49
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
Ha a mostaniakat nézzük, aminek nincs intelligenciája, csak így hívjuk őket, akkor nem, mert bármilyen fejlett lehet, max meg tudja mondani, hogy te hogy találhatod meg, de isten megtalálása meditáción keresztül történik, amit egy nem tudatos.., nos program nem képes csinálni.
2023. júl. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!