Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosak valójában egyfajt...

A vallásosak valójában egyfajta gamerek?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok és szoktam kritizálni a vallást, de úgy még sosem közelítettem ezt meg, hogy a Biblia, vagy a Korán egyfajta ősi virtuális valóságok.

Még a kislányomnak veszegettem régen a SIMS2 egyre újabb részeit, aztán a harmadik verzióból is párat, de ő már közben kijárta az egyetemet én viszont megszerettem az ilyen jellegű virtuális szerepjátékokat.

Azt nem állítom ugyan, hogy bármilyen hitet adna ez, de rendkívül érdekes és vonzó egy virtuális világba beleélni magunkat, annak szabályait követve és megtapasztalni történéseket, amelyekbe bele is lehet avatkozni, lehet irányítani és valahogy olyan érzésem van, hogy van ennek valahogy köze a vallások világához, hiszen ott is megjelenik egy ősi virtuális valóság a legendákon keresztül, amibe sokan úgy beleélik magukat, mint a komputerjáték függők, hogy már élni sem tudnak nélkülük.

Lehet, hogy azért csökkennek a vallások hívőinek száma a világban, mert az ilyen jellegű igények kielégítődnek a modern virtuális valóság játékokkal?



2023. aug. 12. 16:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Semmi köze a két dolognak egymáshoz. Hogy beleéled magad egy játékba (vagy ennyi erővel könyvbe, filmbe, stb), attól nem kezdesz el hinni benne, nem kezded el a való életben az ottani szabályok szerint élni az életed, stb.
2023. aug. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Érdekes és újszerű megközelítése a problémának.


Szerintem van benne valami nagy igazság, hisz a papság és az azokkal összedolgozó uraság jól beprogramozza a játszmát a nyáj elszórakoztatása érdekében, a birkák meg élet-halál harcot vívnak a virtuális ellenségeikkel! 🤣

2023. aug. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#2

Igen és az az érdekes, hogy a SIMS játékokban a létrehozott, vagy már meglévő szereplők is élik saját, önálló életüket, sőt, a saját magunk által irányított szereplőket is 'szabadjára lehet engedni, hiszen jellemükből, érdeklődési körükből következve van saját szabad akaratuk is, olyannyira, hogy sokszor alig lehet őket arra rávenni, amire szeretnénk őket.

Sok szempontból a legújabb négyes verzió kidolgozottabb, de bizonyos módon meg vannak benne nekem nem tetsző visszalépések, így csak az ingyenes STEAM alapjátékot töltöttem le, mert minden rész egy kalap pénzbe kerül.

A középkori változatban vallások is vannak, lehet téríteni, meg vallási életet élni, imádkoznak benne a hívők, stb... ( Sims Medieval).

Mindemellett az összes virtuális valóság játékban érződik valami halványan ebből és azokban a könyvekben is, amelyek részletesen kidolgozott virtuális világban játszódnak, mint a Harry Potter, vagy a Gyűrűk ura világa.

Én eléggé egyértelműnek látom, hogy a Biblia világ is erősen egy virtuális valóság, amibe képzeletben belehelyezhetjük magunkat és ez lehet, hogy hozzájárult a vonzásához.

2023. aug. 12. 17:27
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

El kell felejteni ezt, hogy a videojátékok ilyen mélyen befolyásolják az embert. Nem létező dolog. Ezt csak azok a boomerek találták ki, akik alkalmatlanok voltak szülőnek, nem nevelték meg a gyereket, aztán ráfogták a játékokra, hogy biztos az ott látott agresszió van hatással a való életre is. Bármire hajlandóak voltak rámondani, hogy negatív hatással volt rájuk, csak a saját felelősségüket ne kelljen beismerni.


Nem, a játékok nincsenek ilyen hatással még a befolyálhatóbb gyerekekre sem. A GTA-tól nem lesznek gyilkosok, a SIMS-től nem lesznek vallásosak, pont úgy, ahogy a sok szimulátorokban eltöltött idő hatására én sem lettem felnőtt koromra profi autóversenyző.

2023. aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
*befolyásolhatóbb
2023. aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Akkor aki keresztény vallású és ezt a játékot is tolja mellette, az dupla gamernek számít, vagy mi? xD


https://www.youtube.com/watch?v=nfbz1KuLXTc

2023. aug. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kár, hogy áttették a kérdést a valláskritika rovatba, nem vallásosak válaszára voltam kíváncsi, azt el tudtam volna képzelni, illetve feléjük ez a kérdés egyszerű konfrontációszerűen hat, pedig nem a vallásosak piszkálása volt a célom..

Kifejezetten társadalomtudomány, bölcsészet és pszichológia szempontjából adott válaszok érdekeltek volna.

Na mindegy, itt értelmes választ úgysem fogok kapni.

Kár

2023. aug. 12. 19:51
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, de akkor nem csak a vallásosak. Az emberi társadalomszervezés teljes egészében virtualitás. A jog, a pénz, a nemzet, az országhatárok, a tudomány semmivel nem valóságosabb dolog bármelyik legendánál. Ezek mind kitalált sztorik, amiket folyamatosan mondunk egymásnak úgy csinálva, mintha léteznének.
2023. aug. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8

Meglepően okos gondolat, de azért nem értek veled egyet, mert a valóság és a virtuális világ között lehet, sőt kell is különbséget tenni.

2023. aug. 12. 20:03
 10/18 anonim ***** válasza:

Ismerem a Sims-t, én is szoktam vele játszani. Max annyi a hasonlóság, hogy kicsit Istent játszik ott a játékos (persze Isten nem így direkt irányít mindent).

De ahogy írták, egy játékot általában az ember nem tart valóságnak és játék nem fog választ adni filozófiai kérdésekre.

2023. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!