Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme az ilyen keresztény...

Mi értelme az ilyen keresztény hergeléseknek?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/shorts/MSG-IsESV3k


Vagy az istentelenek úgy gondolják, hogy ettől kevesebb lesz a hívő keresztény?



2023. aug. 12. 20:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Pont ugyanannyi értelme van ezeknek mint a kötelező hittanóráknak vagy amikor a gyereket akkor is elviszik templomba, ha nem szeretne menni.
2023. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1 Ez most nem a gyerekekről szól, minek kevered bele őket? Olyan hogy kötelező hittanóra meg amúgy sem létezik.
2023. aug. 12. 21:19
 3/20 anonim ***** válasza:
27%
Ez nem az emberek térítéséről szól, hanem a saját szekta erősítéséről. Ha sikerül megbotránkoztatniuk a keresztényeket, akkor utána mondhatják rájuk, hogy milyen intoleránsak.
2023. aug. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Demion ***** válasza:
63%
Ez nem hergelés, hanem gúny. Hogy a gúnyt miért és mióta kell hergelésnek nevezni, azt én sem tudom.
2023. aug. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Transz barbit éppúgy joga van csinálni, mint bármi mást. Ha nem tetszik, ne vedd meg. Én se fogom.

Az autógyártó meg bocsánatot kért.

A hergelésnek addig van értelme, amíg ti felültök rá.

2023. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

#2

"kötelező hittanóra meg amúgy sem létezik."

Sajnos de. Pl. Nekem is kötelezően hittanra kellet járnom mikor a sulink egyházi lett. Úgy hogy az egész családom ateista volt és így én is. De se baj, még én lettem kiközösítve és konkrétan idiótának beállítva, mert nem vagyok hívő.

2023. aug. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Mojjo ***** válasza:
100%

Az autógyártó egy profitorientált cég. Azt csinálja, amiről úgy gondolja az adott marketinges csapata, hogy a legtöbb profitot hozza és a legkevesebb plusztól esik el tőle. Titus Pullo gondolatának pont a direkt ellentéte igaz: az adott marketinges csapat úgy gondolta, hogy az ateisták intoleránsabbak és az ateistákat botránkoztatná meg jobban, ha egy jézus ábrázolás kerülne a hirdetésre, nem pedig a keresztényeket az, hogy lemarad róla. Pontosabban nem is inkább az ateistákat, hanem mindazon embereket, akiknek nem tetszik a kereszténység, ez pedig mind az ateisták, mind a mindenféle más vallású/hitű emberek egy bizonyos csoportját jelenti.

A Porschét úgy egyébként sem a vallás sem az ateizmus nem érdekli, amikor hirdetéseket gyárt, őket a pénz érdekli és ennyi. Ezt valószínűleg benézték, de ez előfordult már a hirdetések történelme folyamán kismilliószor, vallás/ateizmus témakörétől teljesen távol álló témákban is, ez már csak így működik.


Ami a szakállas barbit illeti, egészen szörnyűséges, de az emberek mindig is csináltak agyament dolgokat. Fogalmam sincs, ez miért jó, szóval ezt fejtse meg más :)

2023. aug. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"az istentelenek úgy gondolják"


Én nem vagyok vallásos, de nekem is égnek állt a hajam a keresztre feszített transzbarbitól.

Mi köze ehhez az ateistáknak? A szöveg szerint két liberális 'művész' baromsága.

Kedves kérdező, te már minden szart azoknak a nyakába szeretnél varrni, akik nem hiszik, hogy van Isten?

Ez ilyen mániád?

2023. aug. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező, te már minden szart azoknak a nyakába szeretnél varrni, akik nem hiszik, hogy van Isten?"


Hát akkor kinek a nyakába varrjam?

Biztosan nem hívő keresztények csinálják.......

2023. aug. 13. 12:30
 10/20 Mojjo ***** válasza:
54%

@9: Mondjuk azoknak a nyakába, akik csinálták?

A nyolcas arra utalt, hogy egy csoportra általánosítani ilyen esetben (is) teljesen szellemi hikomat dolog.

2023. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!