Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Közrejátszhatott a Fidesz-KDNP...

Közrejátszhatott a Fidesz-KDNP eddigi erkölcstelensége és meghasonlottsága ahhoz, hogy jelentősen csökkent a vallásosok aránya Magyarországon?

Figyelt kérdés

Siralmas állapotokat mutatnak a legutóbbi népszámlálás eredményei. Különösen a katolikusok állnak rosszul.


A kormány évek óta tolja a maga kereszténység propagandáját, kereszteslovagoknak mutatják magukat a fideszes politikusok, Hunyadi Jánosoknak, akik a keresztény Európa utolsó védőbástyái. Közben mindenki láthatja, hogy homlokegyenest szembe mennek azzal, amit a keresztényi tanítások mondanak. Ez némiképp olyan, mint a kommunista rendszer álszentsége, ahol a vezetők is szónokoltak a közös vagyonról, az egyenlőségről és minden nemes dologról, miközben harácsoltak, jólétben éltek, a népet meg nyomorba döntötték.


Most ilyen álszent prédikálások mellett sorra keverednek a fideszesek mindenféle botrányba. A fideszes média csak az RTL klubot vádolja embereket megrontó tartalom sugárzásával, de az érdekeltségébe tartozó TV2-ről nem szól semmit (lásd Kőgazdag fiatalok).


És ha már az Istenről és a többiről szóló duma üres szó, akkor minek kövessék ezt az emberek? Talán éppúgy azok sem teszik, akik fideszesek.



2023. okt. 5. 21:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%

De igazából ez lényegtelen. A vallás abban a formájában, ahogy közel 2000 éves formájában létezett, már haldoklik Európában. De ez ne tévesszen meg! Európa nem a világ. Latin Amerikában még egész máshol tartanak, a világ többi részéről és pl. az iszlám világról nem is beszélve. Sem te nem vagy a világ közepe, sem a Fidesz, sem Európa. Tessék kicsit kimászni a fenekedből és rátekinteni erre a 8,5 millárd emberre, jé, hát ti meg ki a f*szom vagytok? Hogy tudományosan fogalmazzak.

Ami fontos, hogy a kultúránk, a tradícióink akkor is az európai kereszténységhez (és bizonyos területeken az iszlámhoz) kötnek minket, ha ez nem tetszik neked és toleráns meggyőződésed, hogy minden vallásos k*va anyját, mert mind a Fideszre szavaz. Én sem vagyok hívő, templomba járó ember, de ha az egyházkritikánkkal együtt kidobnánk a kulturális gyökereinket, akkor akár ki is mehetnénk a temetőbe és határozott cipzárcsattogás után le is hugyozhatnánk nagyapánk, dédanyánk sírját. Csakogy majd a te sírodhoz is kimegy az unokád, aki azt hiszi, hogy ő az első faszagyerek forradalmár a történelemben. "Kit érdekel?" Lehet, hogy 15 évesen én is így gondolkodtam, de szerencsére vagy szerencsétlenségemre már nem fekete-fehérben látom a világot.

2023. okt. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Justinianus ***** válasza:
20%

"Ez csak wishful thinking."

Mi van, te mentally retarded?

2023. okt. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Exactly what it means, jerk
2023. okt. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ez azért ennél bonyolultabb...

Viszont a politika mé senkit nem tett kereszténnyé. Nekem is van olyan ismrősöm sajnos, aki politikai érvényesülés miatt most éppen keresztény. Ha más szelek fújnának, akkor persze egyből átvedlik mássá.

2023. okt. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
25%
Rágódjatok a csonton csontrágók.A kérdést is egy csontrágó tette fel, hogy ne unatkozzatok, se ő maga.
2023. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%
Tapasztalatom szerint azt mindig a nem keresztények mondják, hogy Orbánék miatt van válságban a kereszténység és a vallás Magyarországon.
2023. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem csak ők.
2023. okt. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Darkmoon80 ***** válasza:
57%

Valójában az volna az igazi, ha a parlament az ország ügyeivel foglalkozna, és a vallást nem vinnék be oda.

A vallásnak a templomokban és a hívők otthonában van a helye.

Elvileg szabad vallásgyakorlás van kis hazánkban, de én mégis azt érzem sokszor, hogy manapság az ateisták másodrangú állampolgárok, és csak a keresztények a tuti jó, erkölcsös, f*a gyerekek.


Hát most kiderült, azért ideje lenne kicsit visszavenni a nagy istenezésből.

2023. okt. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Jégszív ***** válasza:

Nem kizárt!

Bár én kivétel vagyok:

A "Gengszterváltás" hajnalán igen forgalmas volt az a bizonyos "damaszkuszi út". Már akkor szembe mentem a forgalommal...

2023. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!