Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik, vagy mégis?

Isten nem létezik, vagy mégis?

Figyelt kérdés

2023. okt. 18. 21:58
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
20%

20


Isten jósaga relatív.

Ami neki jó, az neked nem biztos!

2023. okt. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
69%

Az a véleményem, hogy nincs Isten, hanem csak kitaláció akit vagy amit azért találták ki és azért ültették el a bogarat a népek fülébe, hogy az Isten teremtett mindent, közben meg nem tőle létezünk, hanem az evolúció által, hogy az emberek ne szarjanak egymás fejére.

Mert különben, ha valami képzeletbeli lénnyel nincsenek az emberek megfélemlítve, ami csak a képzelet és a fantázia által van csak az emberek között, az emberek egymás fejére szarnának.

Menny és pokol ugyan már, volt idő mindezeket a dolgokat kitervelni, hogy mivel lehessen a népeket manipulálni azaz vezérelni, ám de ha meghal valaki annak már vége van, az már nem jön vissza többet, aki meghalt, úgy mint ha misem történt volna.

Aki meghalt az már nem létezik, annak már vége van.

2023. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
24%

Helló helló egy valamit megtudtam az Istennel kapcsolatban, sokat érdeklődtem iránta meg sokat foglalkoztam a dologgal és arra jöttem rá, hogy nincs Isten, nem létezik. Sajnos azért találták ki, hogy az embereket félelemben tartsák, mert sajnos az ember lenni vad és veszélyes.... és akkoriban valamit ki kellett találni, hogy valamivel az emberekre rá lehessen ijeszteni, mert az emberek nagyon vadak és kegyetlenek és akkoriban még nagyon féltek az emberektől.

A Jézust is azért állították fel, hogy higyjenek az emberek valamiben, és hogy tőle is tartsanak, valószínű, hogy egy hős lehetett annak idején a Jézus is azért állították fel, hogy halála után az ő neve fennmaradjon. Mert nagyon vadak voltak az emberek és agresszívak és csúnyán veszélyesek, hogy akkoriban az emberek féltek egymástól és azért állították fel Jézust és kitalálták Isten fiává, hogy a neve az örökkévalóságig fennmaradjon és hogy ne legyen ennyi vadság és veszélyesség a földön az emberek valamitől tartsanak. De amúgy nincs ilyen nem kell félni, a Jézus csak egy legenda, az Isten meg csak egy mítosz, kitaláció. Semmi közünk hozzájuk Istenhez és Jézushoz semmi közünk nincs. Mi az evolúcióból vagyunk és létezünk.

2023. okt. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:

23


Nem unod még? Hány helyre másolod be ugynezt a nevetséges kommentet?

2023. okt. 31. 18:36
 25/64 anonim ***** válasza:
0%

Valószínű, hogy amilyen nagy ez a föld biztos vannak olyan helyek, régiók, ahol még azt sem tudják mit jelent ez az egész pokol, mennyország stb. Valahol valakiktől ilyeneket kérdeznének, csak vakarnák a fejüket, hogy az meg mi?

Én kicsi korom óta 9 évesen hallottam csak az Isten nevét, már akkor se hittem el, azt se tudtam, az meg ki vagy mi. Mindig is tudtam bitos csak kitaláció ez az egész.

2023. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
35%

25@


Írni azóta sem tanultál meg!

2023. nov. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is kitaláció az egész, élünk 8.000.000-an a földön, tanulunk, dolgozunk, televíziót nézünk, filmeket, stb.

De az Istent sose látta még senki. Szerintem is régen elkellett az akkori embereknek a népekkel hitetni mindenféle kitalált dolgokat, hogy az emberekből a lázadó, önösérdekű tulajdonságot visszább lehessen fogni. Mert az ember makacs, lázadó, és szörnyen magának való. És akkoriban elkellett dolgokat hitetni az emberekkel és ezt a mai korszakig a mostani civilizációig kiterjeszteni, hogy az emberek, vad, lázadó, meggondolatlan makacsságukból vissza lehessen venni.

Menny és pokol azért van kitervelve, hogy minél kevesebb bűnt kövessünk el a földön, ami lehet nem is baj, mert a bűn rossz útakra is visz és bűn bűnt szül, azaz mások is rosszat tesznek bosszúból a másiknak.

De amúgy halál után senki nem kerül egyik helyre sem mennybe vagy pokolba, hanem szimplán fekete függöny és jó éjszakát, alvás.

2023. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
33%

27


"De az Istent sose látta még senki."


Még beszéltek is vele!

2023. nov. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
0%

#28

Hát ha mélyen belegondol az ember az összes emlékeire, gyerek, iskolás emlékeire, meg alsó-felső tagozatos emlékeire, ha valakit csúnyán bántottak az osztálytársai, mert sok ilyeneket is hallani a híradóban, hogy vannak ilyenek, meg sok emberek felnőttek között is vannak tömegverekedések stb.

Így már sok gondolkodással rájönnek az emberek, hogy valószínű, hogy az Istent kitalálhatták még akkoriban nagy régen annak idején, mikor még Jézus Krisztus ideje kapcsán állították fel az időszámításokat

Krisztus előtt (Kr.e)

Krisztus után (Kr.u)

Még annak idején, ahol állítják, hogy Jézus ott született Jeruzsálemben azaz Izrael környékében, még ott annak idején kitalálhatták Istent is még ott az emberek a zsidók ott Izraelben, hogy a vad népségben félelmet keltsenek és hozzánk is meg minden hova, a világ összes országába Izraelből terjedtek át hozzánk ezek a dolgok, mítoszok minden, hogy a sok vad lázadó emberi népeket, akik lázadók, vadak, önzők, önösérdekű énközpontú embereket félelembe tartsák, hogy a föld ne legyen nagyon veszélyes az emberek vadságától és meggondolatlanságuk miatt.


Valószínű tán Jézus idejében is csináltak valamit, Jézus halála után is kitalálhattak, kieszeltek dolgokat, hogy Jézus feltámadott és legyőzte a halált és utána gondolkoztak, kitalálgattak mitológiai szimbólumokat Mennyország az angyalok helye, kényelme és a Pokol a tüzes gyötrelem az Ördög birodalma, hogy mindennel az emberiség félelem alá kerüljön a földön, hogy ne legyen annyira veszélyes és félelmetes a világ az emberek vadságától, irígységétől és szörnyen nagy önösérdekeiktől.


És ezek a kitalációk mind Izraelből terjedtek át mindenhova az összes országokba, ahol Jézus született Jeruzsálembe és ott találták ki még régen az Istent is, akit gyerekkora óta az emberektől kapott jó és rossz emlékeivel még nem látta még senki se az életbe a földön még Istent, mert nincs, csak kitalálták erős régen, meg a többi cuccos dolgokat, hogy az embereket félelemben tartsák.


És még könnyen lehet Jézus NEM győzte le a halált, nincs Mennyország se pokol, nem kerül a halál után senki sehova, hanem fekete függöny és viszontlátásra.

2023. nov. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
0%

29


Ezek szerint a semmiről írsz már századszorra monológot!

Ez a te hited! Ne írd, hidd!

2023. nov. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!