Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kezeljük tévedhetetlen...

Miért kezeljük tévedhetetlen Szent könyvek a Bibliát, amikor azt emberek írták és ugye tudjuk, hogy a kereszténység szerint is az ember az gyarló, téved, bűnös és a Sátán könnyen tudja irányítani?

Figyelt kérdés
2023. nov. 6. 13:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan lehet, hogy a Bibliának több változata is van és minden egyes Biblia változatra annyiféle értelmezés jut ahányan követik?


Esetleg Isten mindent is üzent? Gyilkolhatsz de közben nem gyilkolhatsz, mászhatsz fára de közben nem mászhatsz fára,....

dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Kedves 10!

Egyáltalán nem állítom, hogy “nem volt képes” !! Bármire képes, amit eltervez.

Ez esetben nem tervezte, hogy megmaradjanak eredeti kéziratok, mint ahogy nem tervezte, hogy megmaradjon a szövetségáóláda és még sorolhatnánk. Az általunk is érthető és teljesen nyilvánvaló ok, hogy az emberiség képes mindenből ereklyét és bálványt csinálni – de biztos ezen kívül még ,ás nyomos oka is volt erre.

Tény, hogy nincs eredeti kézirat, csak korai másolatok vannak, ezeket őrzik szerte a világon klf múzeumokban, legfőképp a British Múzeumban. De ez mit saem von le a Szentírás értékéből. Épp ezért írtam, hogy (a szavaiddal élve) a Mindenható nyilván "képes volt megőrizni" az eredeti üzenetet azzal együtt, hogy sok másolat és fordítás készült az évszázadok során.

jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"De ez mit saem von le a Szentírás értékéből."


Az értékéből valóban nem, csak a hitelességéből! Egy hiteltelen irományra bálványimádás, hitet építeni!

jan. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg hiteles is és a gyümölcsről ismerszik meg a fa alapon rengeteg embert ismerek beleertve magamat is akik rá mertek bizni életűket hittel es meg is változott az pozitiv módon!!
jan. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"gyümölcsről ismerszik meg a fa alapon" nem túl hiteles.

A Bibliát követő keresztények között is vannak jó és rossz emberek is pont mint a többi vallás követői között vagy az ateisták között.


Keresztény vallás is elég sokat ártott és használt is az embereknek mint sok más vallás is.


Mivel pedig "gyümölcse" alapján nem nagyon tűnik ki a többi közül ezért nem túl hiteles. Sőt mivel a valós vallástól elvárható, hogy kitünjön a sokaságból ezért pont, hogy hitelteleníti a gyümölcse.

jan. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

14


Ezt nevezik vak hit-nek!

Ennyi erővel, ha azt állítom, hogy az előző kommentem Isten sugalmazta, akkor erre építed a hited? Nevetséges!

jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
A hit nem vak!! A bibliában többféle hit van,szerintem egyszerű nem bonyolult dolog néha pont túl egyszerű viszont miért lenne vak? Ha úgy érted,hogy pl,hogy tudok hinni olyanban amit két szememmel nem lattam s ráadásul 2000 éve vagy régebben történt,akkor mondhatod vaknak dehát hogyan lehetne másképp?Azért hiszem csupán és nem tudom,de hiszem! Másrészt a legfontosabb dolog az üdvösség is hit által lehetséges nem tudás által..lehet jó lenne tudni de akkor meg elkárhoznék mivel isten hit által adja!! Ez nem tudom miert vak?
jan. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Vak hit mert vak vagy a világra azért, hogy hihes.
jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

17


Nem ezért vak hit. Ennyit értettél meg az egészből?


Leírom lassabban.


Azért vak hit, mert egy hiteltelen emberek által írt, nem eredeti

s még a fennmaradt meghamisitott másolatokat is többször újraértelmezett iratra teszed fel a hited.

jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én a magam részéről csak annyit tudok,hogy megváltozott az életem az elmúlt 17 év alatt és még sok általam ismert hívőnek akik ráépítették az életüket isten igéjére,úgyhogy azt tudom mondani tapasztalatból is hogy működik a dolog,arról nem is beszélve,hogy megismertem mondhatom az Úrat s azt,hogy Ô egy valóságos személy aki jelenleg az Univerzumot vezeti!! Erről nekem bizonyságom van a szívemben!! De azt is tudom,hogy sosem fog megérteni az olyan ember,aki ezeken a megtapasztaláson nem ment keresztül. Ezért az ilyen és efféle viták szinte feleslegesek a két fél nem értheti meg egymást! Azt,hogy a tudomány roham léptekben fejlődik elismerem,de soha nem fognak mindent tudni mert korlátai vannak!! Ennyit tudok mondani!!
jan. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!