Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő megállapításról: "A sátánisták is közelebb járnak Istenhez, mint azok, akik nem hisznek Istenben(ateisták)" ?

Figyelt kérdés

2023. nov. 9. 12:26
1 2 3 4 5
 31/50 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"A Bibliában 4 szemszögből mesélik el a Krisztus - sztorit. Számomra pontosan ezért hihető. A lényege azonos, de a történetek tartalmaznak extra részleteket is. "


Akkor ez igaz lenne, ha a 4 mese nem térne el LÉNYEGI kérdésekben.

Az nem gond ha valaki autót mond, a másik személygépkocsit, a harmadik verdát, a negyedik meg piros Fiatot, mert ezek nem mondanak ellent egymásnak, de ha az egyik tehergépkocsit mond, a másik motorkerékpárt, a harmadik meg biciklit, a negyedik pedig állítja, hogy autó volt, akkor az már kevéssé hihető, hogy igazat mondanak!!!

2023. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

29!

A 22. válasz nem magyarázza a kezdődő drogelvonási tünetek teljes megszűnését.

Mint írtam is, voltam rehabon. Egy rehabon tanítják azt, a magamfajta narkósoknak, alkoholistáknak, hogy a szervezet hogyan viselkedik droghasználatkor.

Az elvonási tünetek nem órákig vagy percekig tartanak. Azok 1-2 hétig is el szoktak tartani. Akkor ez elmaradt. Az űrt pedig, amit a kábítószer hiánya okozott Jézus töltötte be. Az űr mindig is ott volt bennem. Minden emberben van egyfajta betöltetlen űr. Csak én kábítószerrel, szerelemmel, alkohollal, szerencsejátékkal igyekeztem betölteni azt. Na ezt tettem én. Én erre voltam képes, hogy időmet és pénzemet nem sajnálva élvezeti szerekkel ideiglenesen betöltsem azt a bizonyos tátongó űrt bennem.

de Jézus Krisztus volt az, aki végérvényesen betöltötte a bennem keletkezett űrt. Ingyen van. Nem függ más embertől.

A narkotikumok is betöltik ezt a hézagot, de az olyan, mint a száraz jég és elszublimál a hézagból. Elillanik, ahogy elmúlik a hatás.

Isten, (nekem Jézus) pedig számomra szilárd anyaggal töltötte fel ezt az űrt. Nem illanik el.

Ha ti azt mondjátok, hogy én tettem ezt magammal, akkor én azt mondom, hogy magamba nem híhetek.

És írtam azt is, hogy még ezután is sajnos vissza estem. Ha kamuznék, akkor nem azt kamuznák inkább, hogy 3 éve tiszta vagyok. De ez nem lenne igaz. Mert igaz, hogy elbotlottam, de el nem estem.

Ha pedig azt mondom: Lényegében igazatok van, egyedül én tettem magammal, hogy nem kábítószerezettem már fél éve. Nem lenne igaz. Mert nem voltam egyedül, Jézus velem volt, velem van. Ő 2000 éve tette meg a részét az én felépülésemben és működik mind a mai napig.


30!

Vicces vagy Darkmoon. Belinkeled a forradalmár Emiliano Zapata idézetét, akivel lőtt seb végzett. Legalább ma is tanultam valamit.

Én arra jöttem rá, hogy a térdemen vagyok a legerősebb.

Eljátszadoztam a gondolattal, ha kitörne egy háború, akkor én mit cselekednék. Nem fognék fegyvert. mert Jézus azt mondja Peternek Máté szerint:

"Jézus rászólt: „Tedd vissza hüvelyébe kardodat! Aki kardot ragad, az kard által vész el." (Máté 26:52)

Én embernek nem könyörgők. Már nem kell. Istennek könyörgök.

A korai szentek vállalták a vértanú halált. Ma Magyarországon igen csak neki kellene szaladnia valakinek, hogy Jézus Krisztusért vértanú halált szenvedjen el. Ez lehetetlen. De, ha még is lehetséges lenne, akkor velem tegyék meg! De ki az, aki megtenné, hogy Jézus Krisztusba vetett hitért megőljön engem? Az jöjjön és feszítsen keresztre!


31. Válaszodhoz Darkmoon nincs mit hozzáfűzni. Esetleg annyit, hogy a Bibliában se autót, se személygépkocsit, se verdát, se piros Fiatot, sőt még tehergépkocsit, motorkerékpárt és biciklit sem mond senki. Ezek a szavak hiányoznak a szentírásból. De mind a 4 evangélium állítja, hogy: Jézus az Úr, aki testben vált nyilvánvalóvá. Tett csodákat, megmagyarázhatatlan, felfoghatatlan események történtek a közelében.

És ami számomra a legfontosabb: Gyógyított. De mondom nektek, hogy ma is gyógyít, máskülönben nem beszélnék veletek.

2023. nov. 12. 12:35
 33/50 Darkmoon80 ***** válasza:

"Vicces vagy Darkmoon. Belinkeled a forradalmár Emiliano Zapata idézetét, akivel lőtt seb végzett. "

Mi ebben a vicces????

"Amikor Zapata az ajtóhoz ért, Guajardo lesben álló katonái közvetlen közelről agyonlőtték. "

Nem térden állva könyörgött kegyelemért...



"Ezek a szavak hiányoznak a szentírásból."

Tudod ez egy hasonlat volt!

Feltételezem a SZINONIMA vagy hasonló jelentéstartalom illetve az ELTÉRŐ/egymásnak nem megfeleltethető/egymásnak ELLENTMONDÓ jelentéstartalmú szavak számodra nem különülnek el... hmmm, van még hová fejlődnöd.

De ha a HASONLAT mint eszköz ennyire távol áll tőled, akkor KÖZVETLENÜL a BIBLIA szövegét használom demonstrálásra:


Te, mint Bibliát ismerő ember biztosan meg tudod mondani:


- Hol találkozott Jézus a feltámadását követően a tanítványaival ELŐSZÖR?


- Ki találta meg az üres sírt?


- Milyen állapotban volt a sír, az odaérkezéskor?

2023. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 Darkmoon80 ***** válasza:

"Tett csodákat, megmagyarázhatatlan, felfoghatatlan események történtek a közelében.


És ami számomra a legfontosabb: Gyógyított."


Legalább is ezt írjál róla a Bibliában.

De a forrás, vajon megbízható, szavahihető?

(lásd előző hozzászólásom)

2023. nov. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%

22es vagyok.

Akiket nem érdekelnek a tények és/vagy egy fontos mankójuk a hit azoknak lehet nem kéne tovább olvasnia (gondolok itt most a kérdezőre)


Csak a mihez tartás véget mert úgy látom, hogy vannak akik nem értik meg ha nem írják le nekik szó szerint.


Adott egy drog miatti elvonási tünet (-X) és egy vallásos élmény ami ugyan azt a hatást váltja ki mint a drog (+Y) -> (mivel X=Y azért a két hatás kioltja egymást)


Lényegében a vallásos élményed szolgált drogként, váltotta ki ugyan azokat a hatásokat mint a drog és mulasztotta el az elvonási tüneteket.

2023. nov. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

Legyen Nektek, ahogy hittétek.

Igazatok van, van még hova fejlődnöm:

Itt az ideje befejezni a válaszolgatást a saját kérdésemre.


Mert a végső válasz:


Mindenki egyforma távolságra van Istentől. Csak van, aki felé fordul, mások pedig el fordulnak tőle.

2023. nov. 12. 18:59
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki egyforma távolságra van Istentől. Csak van, aki felé fordul, mások pedig el fordulnak tőle."


Jó, jó, de melyik isten felé?

Most tekintsünk el attól, hogy a körkörös érvelés, miszerint a Biblia, amiből tudomást szerzünk Isten létezéséről, azért igaz, mert Isten sugallatára, vagy ihletésére íródott - ami logikai hiba, hiszen amíg Isten létezése nem bizonyított, addig a sugallatát nem lehet figyelembe venni.

Szóval ha ettől el is tekintünk, akkor is sajnos ott van az az eset, hogy a Korán is ugyanezt állítja, hogy Allah diktálta Mohamednek, így a Korán Allahtól ihletett, ezért igaz, márpedig ezt a keresztények nem fogadják el, a muszlimok pedig a Bibliával szemben kritikusak.

Azt még hozzátenném, hogy mindkét szent könyv azt is megemlíti, hogy csak az ő istene a valóságos, a Biblia határozottam kijelenti, hogy más Isten, vagy istenek nem léteznek és hasonlóan nyilatkozik a Korán is, hogy - Allah az egyedülvaló Isten és Mohamed az ő prófétája -

Most akkor miért pont a keresztény Isten felé forduljak, meg tudod magyarázni?

2023. nov. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

Erről eszembe jutott egy vicc:



A nyuszika szeretné a kertjében lenyírni a füvet, de nincs fűnyírója. Eszébe jut, hogy elkérhetné a medvéét. Igen ám, de emlékei szerint a medve nem túl barátságos, segítőkész. Nem baj, azért elindul, hátha kölcsönkaphatja. Útközben elgondolkodik:

"Végülis a medve tényleg egy szemét állat. Szinte sosem segít senkinek. Na de mindegy, ha már elindultam, legalább megpróbálom, hátha most jó napja lesz."

Megy tovább, közeledik a medve házához, de megint csak eszébe jut:

"A múltkor a borz is mondta, hogy a medve hogy kiszúrt vele a patakparton; de igazán mástól sem hallottam még róla semmi jót. Kár volt eljönni, csak pocsékolom az időmet. De azért innen már mégsem fordulok vissza, ha már eljöttem, csak sikerül szót érteni ezzel a barommal."

Közben odaér a medve házához, a szép, pázsitos kert közepén, és bekopog. Míg várakozik, megint csak elgondolkodik:

"Tulajdonképpen a francnak jöttem el. Úgysem fogja kölcsönadni, örülhetek, ha ki nem hajít ez a rohadék, meg aztán..."

Ebben a pillanatban a medve ajtót nyit, barátságosan köszönti nyuszikát:

- Szia Nyuszika, miben segíthetek?

- Tudod mit Medve? B@zd meg a fűnyíródat!

2023. nov. 12. 20:11
 39/50 anonim ***** válasza:

#38

Aha, értem, így vagy te is Allahhal, mint nyuszika a medvével?

Nem kell a hetvenkét huri?

2023. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:

Barátom! Veled osztottam meg a viccet. Én már ismertem.

A hetvenkét hurit pedig az etesse, aki képes rá.

2023. nov. 12. 21:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!