Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták szerint mitől...

Az ateisták szerint mitől értékes az emberi élet?

Figyelt kérdés
Én hívőként azt gondolom, hogy Isten a saját képére teremtette az embert, ez az emberi élet értéket a lehető legmagasabb szintre helyezi. De az ateisták szerint az ember csapán kétlábon járó szerver molekulahalmaz, az érzelmei és a gondolatai csupán az agyban lejátszó biokémiai reakciók eredményei, az erkölcsről alkotott kép pedig nem más mint társadalmi konstrukció. Mindennek tudatában nem tudom megérteni, hogy hogyan képesek ennek értéket tulajdonítani.

2023. nov. 19. 10:20
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit csúnyán és gázosan fog hangzani, de én szerintem itt a menny és pokol csak félelemben tartás csak, hogy az emberek NE lázadjanak, ne bántsák egymást, ergó ne legyenek tömeg verekedések, azaz vérfürdő a földön.

Szerintem valamit régen elkellett az emberekkel hitetni, csak hogy az emberek ne bántsák egymást, ne bosszúljanak stb.

Én szerintem nem lesz semmi a halál után, mindenki úgy döglik meg, ahogy.

Amilyen a stílusa valakinek, amilyen a vére és genetikája úgy se tudnak senkit se megváltoztatni.

Mindenki amilyen, ő már úgy döglik meg, ahogy.

jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!