Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A modern, keresztény pünkösdis...

A modern, keresztény pünkösdista felekezeteket miért éri sok alaptalan támadás? Az elhangzó érvek abban kimerülnek hogy szektának minősítik őket, ami nem több némi sárdobálásnál

Figyelt kérdés

Olyan felekezetekre gondolok, mint például a

-Krisztus Szeretete Egyház

-Omega Gyülekezetek Hálózata

-Hit Gyülekezete

-MPE Agapé Pünkösdi Gyülekezet



2023. nov. 26. 20:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Lesz még itt keresztényüldözés...


Olyan indulat van az emberekben, hogy az borzalmas.

dec. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Indulat, vagy egyszerűen nem tetszenek a tények?
dec. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mik a tények?
dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Például vegyük ezt a hamis állítást:

"szakmailag az ország legképzettebb telógusa"


Tény, hogy diplomáját "házon belül", a saját maga által alapított oktatási intézményben, felesége adta ki számára.

Ha komolyabban vesszük kicsit, még csak nem is teológus, pláne nem "legképzettebb".

dec. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Olvastam én is, nem értek vele egyet, hogy a legképzettebb lenne.

Sok tekintetben káros a tevékenysége és komoly anyagi érdek fűződik hozzá, másrészt nagyon a saját feje után megy és nem következetes a bibliában írottakkal. Úgy magyarázza, ahogy számára szimpatikus.

dec. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Én voltam, akit lepontoztatok, pedig amiket írtam pl. a katolikusokról azok tények, akkor is ha bosszankodtok rajta.


Általános rossz véleménnyel vagyok a katolikus egyházról, pedig vannak igazán kedves katolikus ismerőseim. Nem az egyénekkel van gond, hanem a hatalmi kereszténységgel, ami elferdíti a bibliai tanításokat és megvezeti az embereket és ez igaz a kérdésben szereplő egyházakra és a Jehova tanúira is.



Nem vagyok semmilyen egyház tagja, viszont sok előadást hallgattam akár a szóban forgó egyházak lelkészeitől és nem sok pozitív tapasztalatom volt.


Jehova tanúi közt, is ismerek nagyon rendes embereket.


Itt alapvetően azzal van gond, hogy le van írva valami a bibliában és lehet többféleképpen magyarázni, de egy az igazság.


Pl. az adventisták, azt tartják magukról, hogy a laodiceai gyülekezethez írt levél nekik szól a jelenések könyvéből.

A végidők egyházának.

Azt tudni kell, hogy Jézus részéről semmi dicséret nincs benne rájuk nézve és ezzel tisztában is vannak.


Ők is sokfelé szakadtak már, vannak reform mozgalmaik.

Nagyon sokan elutasítják az uniót, mert lefeküdt a világi hatalmaknak.


Szóval ez egy nehéz kérdés és valószínűleg az egyénen fog múlni, mert minden bibliamagyarázatban vannak félreértelmezések és minden felekezetben jelen van a romlottság és lesz is.


Ha a bibliát vesszük alapul, akkor a végidőkben elég rendesen benne vagyunk.


Ha a tudományokat, akkor is rosszul áll a szénánk.


Nehéz és bizonytalan időszak köszönt az emberiségre és aki hívő, az tisztában kell legyen a bibliából, hogy nincs emberi megoldás és nem is az ember fogja kinyírni a bolygót, mert Isten nem hagyja.


A választottakért véget fog vetni ennek a borzalomnak, mielőtt az ember mindent teljesen tönkretenne és sikeresen eltűntetné magát.


Mindig volt egy határ Istennél, amikor végrehajtott ítéletet. A bibliában többször találkozunk ezzel.


Én azt gondolom a világ jelenlegi helyzetéből, hogy egyre közelítünk ehhez.


Na most a katolikus egyház ennek az ellenkezőjét állítja.


Mentsük meg a bolygót, forrasszuk egybe a vallásokat, fogadjunk el mindent, mindenkit.


Ferenc pápa kiadta a Laudato si enciklikát, majd nemrég a Laudate deumot, ami roppant magasröptű és vonzó is, de a bibliával szöges ellentétben van.


Nincs és nem lesz emberi megoldás. Ez nem más, mint hitegetés. Ugyan mit mondanak erre az emberek? Azt hogy jó, csináljuk. Legyen. Mentsük meg a bolygót, legyen békesség és biztonság.


Mit mond a biblia?


Ami az időt és az órát illeti, testvérek, arról nem szükséges írnom. Magatok is pontosan tudjátok, hogy az Úr napja úgy érkezik el, mint éjjel a tolvaj. Amikor azt mondogatják: „Béke és biztonság”, akkor éri őket hirtelen a pusztulás, akárcsak a várandós asszonyt a fájdalom, és nem lesz menekvés számukra. De ti, testvérek, nem jártok sötétségben, hogy az a nap tolvaj módjára lepjen meg benneteket.

dec. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Olvastam én is, nem értek vele egyet, hogy a legképzettebb lenne."

Örülök, hogy ebben egyetértünk, mivel teljesen képzetlen szegény, persze a híveit könnyen meg tudja vezetni. Amúgy nagyjából kibukott teológiáról, pedig elkezdte.

dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!