Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A sátán csak azért került...

A sátán csak azért került bele a Bibliába mert a főnök gonosz volt ?

Figyelt kérdés
Láttam egy videót ahol azt fejtegették hogy a sátánt már utólag rakták bele a Bibliába , mert a főnök túl gonosz volt a sok népirtással meg ilyenekkel és valakire kellett mutogatni hogy bezzeg ő a hibás mindenért. Kicsit olyan ez mint a Gyűrűk Ura bővített kiadása ?
2023. nov. 30. 18:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

"Egy csecsemő vajon miben hibás ?"


Mondjuk abban, hogy tudta Isten, ha felnő ugyan olyan ganéj lesz mint a szülei.


Mert ugye mi nem cselekszünk előre, ha mondjuk tudjuk valakiről, hogy tömeg mészárlásra készül? Na ugye......


Amúgy meg az is érdekes, ha ítélkezik Isten, akkor az a baj, ha nem csinál semmit, hanem hagyja hogy a gonosztevők szabadon garázdálkodjanak, akkor meg az a bajotok.


De bakker! Csak nekem riaszt a vírusirtó akárhányszor feljövök gyakorira?

dec. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
nekem is riaszt
dec. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

“Krisztián evangéliuma”


Van merszed?

dec. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Én egy olyan vélekedést olvastam még régebben ami szerint a sátánt azért emelték bele a Bibliába mert a világban rengeteg a rossz és már régen is probléma volt abból, hogy ezt össze egyeztessék azzal az elképzeléssel ami szerint Isten végtelenül jóságos, szereti az embereket, mindenható,...


Ezért kellett egy bűnbak, hogy nem Isten miatt van a sok szenvedés hanem a csúnya, gonosz Sátán miatt.

dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor népírtásról beszélünk Isten megbüntette a gonoszt, és nem hagyta tovább, hogy szenvedést okozzanak másoknak.


Vajon nem gonoszabb lett volna-e az Úrtól, ha hagyja a gonoszt büntetlenül


tovább hagyja garázdálkodni?"


Vajon melyik a gonosz és melyik a jó?

Az, hogy ha a gyereket legyilkoljuk amikor vissza szól a szüleinek, hogy megfékezzük a további rosszat vagy az, hogy ha megneveljük a gyereket?


Isten miért lett volna képtelen "megnevelni" a bűnösöket a mészárlás helyet?

A mindenható és mindentudót mi akadályozta meg abban, hogy a további bűn elkövetését úgy oldja meg, hogy a végén mindenkinek jó legyen és ne kelljen mészárolni?


"Mondjuk abban, hogy tudta Isten, ha felnő ugyan olyan ganéj lesz mint a szülei."


Ha ennyire tudja előre, hogy ki mit fog tenni (szabad akarat megy a kukába) akkor miért nem úgy teremtette meg a világot, hogy a rosszak meg se szülessenek? Ha pontosan tudja, hogy nekik csak az örök szenvedés jut majd akkor minek?


Egyébként a Bibliában nem volt szó ilyesfajta válogatásról.

A gyerekek akiket széttépett a medve vajon mind tömegmészárosok lettek volna? Vagy csak pár gyerekes ostoba csúfolódás miatt lettek széttépetve?

A drága jó Isten nem tudta volna megnevelni a szerencsétlen gyereket akár már korábban, hogy ne csúfolódjanak és ne kelljen széttépetnie a medvével őket.


De az egyiptomi elsőszülöttek esetén se volt nagyon ilyesfajta válogatásról szó és még lehetne sorolni.



"Amúgy meg az is érdekes, ha ítélkezik Isten, akkor az a baj, ha nem csinál semmit, hanem hagyja hogy a gonosztevők szabadon garázdálkodjanak, akkor meg az a bajotok."


Nem az a baj, hogy 1 bites az Isten. Két üzemmódja létezik a semmit tevő és a tömegmészáros.


Ennyire tartod az Istenedet. Konkrétan végtelenül bénának és ostobának nézed.

dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Helló! Krisztián vagyok.

14-esnek. Van.

A probléma az, hogy az egyháznak nincs mersze, pedig tudják jól, hogy a Biblia Róma jóváhagyásával és cenzúrájával mehetett csak ki.


Van merszem. Mert nincs benne tévedés, sem Isten káromlás, sem a Fiú káromlása, sem pedig a Szentlelket nem karmolom.

Aki pedig azt mondja, hogy bármelyiket is káromolnám, mutasson rá, hogy hol. Ha pedig valaki képtelen rámutatni a hibára, ám hazugnak állít be, vajon nem az káromolja-e a Szentlelket?


Mutasd hát meg, hogy hibáztam, majd mutasd meg az egyházat, hogy hol hibázott. Mert én tudom, hogy hol hibáztam és azt is tudom, hogy az egyház hol hibázott, sőt még azt is tudom, te hol készülsz hibázni. De vajon neked van-e merszed?

dec. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

"Vajon melyik a gonosz és melyik a jó?


Az, hogy ha a gyereket legyilkoljuk amikor vissza szól a szüleinek, hogy megfékezzük a további rosszat vagy az, hogy ha megneveljük a gyereket?"



Na és ezt a megnevelést Isten részéről hogyan képzeljük el?


1 szabálya van, nem veheti el az emberiség szabad akaratát, mert akkor már rögtön értelmetlen lenne az egész, és az ember nem is ember lenne már.


Jött volna el az emberek közé és úgy próbálta volna tanítani/nevelni őket?

Ja hogy ez már megtörtént, és keresztre feszítettük......



"akkor miért nem úgy teremtette meg a világot, hogy a rosszak meg se szülessenek? Ha pontosan tudja, hogy nekik csak az örök szenvedés jut majd akkor minek?"


Na és hogyan?


Karcsi és Irénke szeretne gyereket, de Isten tudja, hogy gonosz gyermekük lenne és ezért sunyiban meddővé teszi őket.

Akkor meg az lenne a bajuk, jajjj nekem nem adott az Isten egy gyermeket óóó hogy rothadna meg......



"Nem az a baj, hogy 1 bites az Isten. Két üzemmódja létezik a semmit tevő és a tömegmészáros."


Sok üzemmódja van: szerető, megbocsájtó stb.....


Tapasztalataim szerint az beszél így Istenről akit valami sorcsapás ért.


Te kit veszítettél el? Szülő vagy gyerek?

dec. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"Tapasztalataim szerint az beszél így Istenről akit valami sorcsapás ért."

és azok is akik nem elfogultan olvasták a Bibliát ezért nem az a beteg kép alakult ki bennük, hogy "Isten jaj de jóságos volt, hogy széttépette a medvével a kisgyereket.


Az egész írásodból az látszik, hogy csak úgy vagy képes össze tartani az Istenről alkotott képedet, hogy közben bénának és ostobának nézed azt akit közben mindenhatónak és mindentudónak is tartasz.



"Na és ezt a megnevelést Isten részéről hogyan képzeljük el?

1 szabálya van, nem veheti el az emberiség szabad akaratát, mert akkor már rögtön értelmetlen lenne az egész, és az ember nem is ember lenne már."


Istennek tökéletesen tisztábban kell lennie az emberi pszichológiával (többek között). Nem jelentene gondot számára, (a mindentudása miatt különösen nem) hogy a szabad akarat megszegése nélkül például egy leendő sorozat gyilkost kezeljen, hogy ne alakuljon ki benne ez a hajlam, hogy legyen empátiája, ...

De már pusztán azzal is sokat szenvedéstől megkímélte volna az embert ha a szabad akarat mellett nem teremti meg úgy az embert, hogy mindenféle bűnös vágya, mentális betegségei, stb. legyenek (ezek természetesen "nem" ártanak a szabad akaratnak sosem).

Aztán ott van az is, hogy ostoba embereket teremtett ami szintén rengeteg bűnnek és szenvedésnek a forrása lett.

Ott van a környezetünk ami szintén rengeteg rosszat eredményezett és amit szintén tudott volna Isten másmilyenre, jobbra teremteni aztán még sorolhatnánk.


Persze tudom, hogy jobb híján nem tudsz mást csak azt ismételgetni, hogy szabad akarat, szabad akarat, szabad akarat és közben erősen be kell csuknod a szemed nehogy észre vedd, hogy a szabad akaratnak koránt sincs akkora jelentősége a világban lévő szenvedésben és bűn elkövetésben mint ahogyan azt beállítani akarják. Mivel a szabad akarat édes kevés ahhoz, hogy valaki bűnt kövessen el. (a világban lévő szenvedés jó részének pedig köze sincsen ahhoz, hogy valaki(k) bűnt követett el.


"Jött volna el az emberek közé és úgy próbálta volna tanítani/nevelni őket?

Ja hogy ez már megtörtént, és keresztre feszítettük......"

Jaj már. (csak a feltevés kedvéért fogadjuk el, hogy így volt)

Jézus egyáltalán nem azzal a szándékkal jött el, hogy rendbe tegye a világot és ne legyen több rossz a világban.

Arról nem is beszélve, hogy nem mint egy mindentudó, mindenható Isten jött el hanem mint egy béna ember aki tett pár csodát AZÉRT, hogy bizonygassa azt, hogy ki is ő. De közben koránt sem használta ki a lehetőségeit arra, hogy jót tegyen. Konkrétan elkövette a jóra való restség bűnét.



"Na és hogyan?

Karcsi és Irénke szeretne gyereket, de Isten tudja, hogy gonosz gyermekük lenne és ezért sunyiban meddővé teszi őket.

Akkor meg az lenne a bajuk, jajjj nekem nem adott az Isten egy gyermeket óóó hogy rothadna meg......"


Az feltűnt már, hogy a testvérek nem egymásnak az idősebb, fiatalabb klónjai? Az, hogy egy gyerek milyen lesz nagyban függ a genetikájától (melyik spermium, melyik petesejt) , mikor született, stb. Szó sem volt meddővé tételről. Ennyire ne gondolkozz korlátoltan és ez az összes többi válaszodra is igaz.

Amennyiben pedig a gyerek azért válna gonosszá mert a szülei azok (bár ez a fenti szelekció miatt már nem lehetséges) akkor is tudná őket a jobb útra terelni végtelen féleképpen a szabad akarat megsértése nélkül ahogyan a környezetükön is tudna változtatni, ...



"Sok üzemmódja van: szerető, megbocsájtó stb....."

Melyik mészárlása esetén volt szerető és megbocsájtó vagy stb.?


Ádám és Éva esetén semmilyen szeretett nincs csak manipulatív, nárcisztikus, kegyetlenség ...

Noé esetén sincs szeretett vagy megbocsájtás. Ostoba és kegyetlen...

Jézus esetén is csak tett pár apró csodát amivel utána villogott majd eljátszotta a hattyú halálát, hogy kiengesztelje magát. Megint csak nincs benne semmilyen szeretett. Hiúság, manipulálás, ... annál inkább.

dec. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Krisztián"


Ez nagyon nagy katyvasz amit leírsz-gondolsz, és eléggé rossz út.

A "Krisztián evangéliuma" -önmagadról nyilván- elnevezés pedig legyen neked gyanús, hogy valami nagyon nem stimmel veled. Ha hangoktól kapod ezeket, ne hallgass rájuk, játék, és félrevezetés.


Bár én nem vagyok keresztény, de azt javaslom fohászkodj Jézushoz, elvárások nélkül, őszintén.

dec. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ez csupán az én személyes meglátásom, melyet Istentől kaptam:"

Akkor most a te személyes meglátásod vagy Isten kinyilatkoztatása?


"Ám isten lelke megjelent a semmiből és teremtett. "

Ezzel mondhatni eretnekséget követsz el.

Hogyan lett egyébként a SEMMIBŐL egy olyan komplex lény mint Isten?


"A semmibe teremtett isten lelke. 6 nap alatt megteremtette a világot. "

Semmibe teremtett? Akkor most létrejött vagy megteremtették Istent? Ha Isten teremtett akkor ki teremtette?



"ám pontosan tudta, hogy a világnak hogyan is kell kinéznie Jézus idejében."

Tehát szándékos volt részéről Ádám és Éva, Noé esete, Egyiptomi borzalmak, ... Minden azért volt mert ő így tervezte el és nem az emberek szabad akarata miatt?


"A kezdeti pillanatban pedig nem csak Isten lelke jelent meg, hanem a semmibe teremtés révén egyfajta anti-Isten is megjelent."

A sátánt Isten teremtette kezdetben jónak. Ezenfelül hatalma nagyban eltörpül Istenétől.


"Antianyagnak pedig továbbra sincsen nyoma, de előállítható."

Ez nem egészen igaz. Természetes módon létre szokott jönni rendszeresen antianyag.


"A nagyenergiájú gamma-kitörések vizsgálatára üzembe állított Fermi gammasugár teleszkóp 14 hónapos működése során 2009-ben 17 alkalommal észlelte, hogy földi villámlás során nem csak elektronok, hanem pozitronok is keletkeztek (amik az elektronok antianyag-megfelelői).[11] Az észlelést a World Wide Lightning Location Network is megerősítette. "


[link]


" Az Atya önmagát hozta létre, hogy az létrehozhassa önmagát, mert Ő a keresztre feszített Jézus Krisztus. "

Hol van a történelemből az Anti Jézus Krisztus (mert ugye felvetésed alapján amikor Jézus létrejött akkor az anti változatának is kellett volna létrejönnie).


"A sátán pedig mindvégig arra törekedett, hogy megakadályozza Isten minden törekvését arra, hogy beteljesítse azt, akit ma Jézus Krisztus néven emlegetünk. Mert a sátán legfőbb célja nem a gonoszság, hanem a semmi."

Arra pedig nem volt képes, hogy elintézze azt, hogy mást feszítsenek keresztre.


Arról nem is beszélve, hogy kicsit ellentmondasz egy korábbi válaszodnak ahol azt írtad:

"Jött volna el az emberek közé és úgy próbálta volna tanítani/nevelni őket?

Ja hogy ez már megtörtént, és keresztre feszítettük......"

A fentiek alapján Jézus azért jött, hogy megfeszítsék amiért Isten külön is tett. Tehát nem azért, hogy jobbá varázsolja a világot és a megfeszítése Isten célja volt.


Ha nem gond a maradék zagyvaságodat már hagyom.

dec. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!