Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tennél ha kiderülne, hogy...

Mit tennél ha kiderülne, hogy nem a te hited,vallásod nem az igazi?

Figyelt kérdés

1,Mit tennél ha kiderülne, hogy nem a te hited,vallásod nem az igazi?

2,És miért gondolod, hogy pont neked van igazad?

3,Van rá bizonyítékod.


A muszlimoknak van igaza és nem a keresztényeknek. Hiszen Jézusnak csak 3 éve volt prédikálni míg Mohamaednek 23. Nem tudta átadni telejsen az Isteni üzenetet.

Vagy kiderül, hogy a hinduknak van igazuk a több istennel és reinkarnációval.

Buzgó katolikus vagy aztán kiderül, hogy a koptok vagy a jehovások követik az igaz tanokat.

Ha kiderülne, hogy zsidóként nem is vagy kiválasztott...

Vagy mégis az evolúció eredményei vagyunk.



#vallás, hit,egyház, #kereszténység, iszlám, judaizmus, hinduizmus, ateizmus, evolúció #valláskritika, dogma,
dec. 19. 11:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ugyanaz lenne, ami eddig: élni az életet, várni a halált...végignézni a kijelentést követő anarchiát, majd a vallási háborúkat.

+ A folyamatos stressztől biztosan lennének más egészségügyi problémáim is - álmatlanság, depresszió, halálfélelem... hm... savasodás, magas vérnyomás. -ból kialakult szívpanaszok. (+ egyéb külső tényezők)

Mindegy. A vége úgyis halál.

dec. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
36%

Ha valaki felismeri, hogy helytelen úton jár, az akkor bölcs ha változtat.

Nem embereknek kell megfelelni, hanem Istennek.


Erre maga Isten is felszólít:

(Jelenések 18:4, 5) . . .Menjetek ki belőle, népem, ha nem akartok a bűntársai lenni, és nem akartok kapni a csapásaiból! 5 Mert bűnei egészen az égig halmozódtak, és igazságtalan tetteiről nem feledkezett meg Isten.


Miért kellene stresszelni, és értelmetlenül a halált várni?

Ezzel azt is megmutatjuk,milyen a hozzáállásunk Istenhez.

Ha változtatni kell, inkább meghalunk, mint éljünk?


(Ezékiel 33:11) . . .»’Nem gyönyörködöm a gonosz halálában, hanem inkább abban, ha változtat a viselkedésén, és életben marad. . . .

dec. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
60%

A legtöbb vallásos ember nem jutna el odáig sem, hogy felismerje, hogy a vallása nem igaz. Úgy értem, hogy vagy fel sem fogná, vagy kognitív disszonanciával kezelné.

Aki felfogja és nem üt be nála a kognitív disszonancia sem, annak az egyetlen racionális lépés elfogadni a valóságot.

Amennyiben az új vallása pusztán erősebb az eddiginél, akkor más vallásúvá válik. Ez naponta megesik sok áttérővel. Rendszeresen az iszlám és kereszténység közti mozgások.

Ha a meggyőző bizonyítékok pusztán a vallása tanait cáfolnák, akkor a racionális lépés az, hogy ateistává válik az illető.

dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 HakapiszikMatyi válasza:
100%

Kedves anonim "dec. 19. 23:50" válaszadó,

Tiszteletben tartom, amiben hiszel! :) És örülök, ha ez segített téged az életben. De ez egyéni kívánság!

Az én utam más egy kicsit, de valami "maradt" azért.

Saját akaratomból, isteni segítség nélkül nyomtam a 3 műszakot, mellette tanultam. És amikor "nagyjából" egyenesbe jöttem, akkor a helyi idősek segítésére szerveztünk 2 barátommal egy kezdeményezést. 18 éve kezdtük egy sörözőben, és onnan jött segítség, nem a templomból! Azért kiemelném, hogy akkoriban még 2 pap volt a településen, és Gábor atya rengeteget segített! Egy alkalommal kihajtotta a nyájat mise után egy kis fa pakolásra! :) Az első kör után mondjuk nem jöttek vissza, de segítettek!

Amúgy, az egyház letojja ezeket a magukra maradt idős embereket.

18 éve létezünk. 16 éve már egyesületként. Nekünk nem kell imádkozni, bejárni a templomba, vagy egyházi adót fizetni. Sosem felejtem el, amit 2006-ban mondott egy idős asszony.: "Nyócvanhat éves vagyok, de ilyet nem láttam! A jézuskrisztus küldött benneteket".

Pedig köze nincs az egyházhoz, amihez 86 éven át imádkozott.

dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

HakapiszikMatyi!


Ha minden igaz,amit írtál-nincs okom kételkedni abban-,akkor Krisztus tikos követője vagy akkor is,ha te semmit sem tudsz erről. Így,én testvéremként tekintek rád.


Viszont nem testvérem az,akinek keresztény kötelessége lenne az,amit ti tesztek s ők nem vesznek részt abban akkor is,ha életők árán is ragaszkodnak keresztény besorolásukhoz. Mást igazol az életük!

dec. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
32%

“13 évesen Ateista lettem. Ennyi...

Életem legjobb döntése volt! Pedig szüleim, nagyszüleim hithű Katolikusok voltak. Ha holnap meghalok, és mégis van menyország, hát tisztábban állok elébe, mint a templombajáró álszent családom!“


Hát mehh…ez azért ütött.

Érdekes meglátás. Ha ateista vagy, eleve nem lehetsz tisztább, hiszen nem hiszel az Ítélet Napjában.

Másodsorban attól, hogy valaki vallásosként bűnt követ el, még nem álszent, ha tényleg megbánta és az igaz úton marad. Az emberek eseteknek és gyengék. Csak Isten tudja kinek mi lakozik a szívében.

dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Jégszív ***** válasza:
67%

Aztán mikor és hol kéne kiderülnie...? 😊

Na bumm, akkor elismerem, hogy tévedtem: "ERRARE HUMANUM EST".

Ha van, számon kérném(!!!) az "Úrtól" hogy miért a hitre bízta önmaga megismertetését!

Ha ilyen előfordulhat (fikció, kötve hiszem!), feltennék neki hat kérdést. Ha válaszra méltat, utána oda küld el, ahova akar. Punktum.

jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Kései Sirató ***** válasza:
67%

Igaz egyház nincs, csak igaz Isten.

Mindenhol vannak hibák, tévedések, alkalmatlan vezetők, rosszindulatú tagok, stb.

jan. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
16%
A halál: Örökre szól!- Ha ezt választottad, az ateizmus lesz az örökre szóló koporsód.
jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Semmi!! Jehova tanuirol is lehet tudni ,megis?

Történik valami?

Semmi

jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!