Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Sátán a jó és rossz tudásána...

A Sátán a jó és rossz tudásának a fájával hozzáfért az agyunk ahhoz a részéhez a rossz segítségével ami eltávolít minket Istentől?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy milyen képességek erednek a rossz megismeréséből és kíváncsi lennék, hogy a tudósok miért mondják, hogy a fáról másztunk le. Szerintem ez is a jo és rossz tudásának és az örökletes bűnnek a felmagasztalása. Sátán gyakorlatilag belénk ültette azzal az almával azt, hogy Istentől minnél távolabb legyünk azzal, hogy azt vetíti elénk, hogy a fáról másztunk le

jan. 12. 15:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
81%

Az alma, a tudás fájáról való.

TE, nem haraptál bele.

Ne haragudj, de zagyvaság a kérdésed. Minden irányból.

jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 IstenGyermeke1 ***** válasza:
61%
Tessék?! Ilyen baromságot még illuminált állapotban sem tudnék kitalálni.
jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező.


Az agyunkhoz Sátán nem férhet hozzá ilyen értelemben.

Az tény, hogy a gondolkodásunkat befolyásolhatja, de nem úgy, hogy beleturkál az agyunkban.

jan. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Sátán gyakorlatilag belénk ültette azzal az almával azt, hogy Istentől minnél távolabb legyünk azzal, hogy azt vetíti elénk, hogy a fáról másztunk le"


Almával? xD

A tiltott gyümölcs nem alma, csak a klasszikus ábrázolásokon, amúgy nem tudjuk miféle gyümölcs volt az, de biztosan nem alma.

jan. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

#4

Az alma 2 latin szó hasonlósága miatt jön. A jó és rossz tudás fáját (nominativus-ban (=alanyeset), a Vulgatában dativus-ban (=részes eset) van, és még egy kötőszó is közé van ágyazva; tehát pont így nem találod meg, Gen 2,17): "lignum sientiæ boni et mali". Az almát latinul "malum"-nak hívjuk. És a "mali" és a "malum" összecseng, főleg, hogy a "malum" genitivus (=birtokos) alakja szintén "mali".

jan. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm IstenGyermeke1, a te hozzászólásodból legalább tanultam valamit.

A 4-es válaszoló voltam.

jan. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#5

Ez is elírtam, nem tudok helyesen gépelni. "Lignum scientiæ boni et mali" ez lenne a helyes, egy "c" kimaradt.

#6

Köszönöm szépen.

jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, az alma Istentől volt. Sátánnak semmi köze sem volt hozzá
jan. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Jégszív ***** válasza:
74%

Az ember mindig tanul valamit.


Most tudtam csak meg, hogy a Sátán agykutatói jártassággal is rendelkezik!

(Arra azért szolidan kíváncsi volnék, a kérdező hányas volt humán anatómiából, vagy milyen természettudományos előképzettséggel rendelkezik... )😂

jan. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyetlen dologba még mindig hiszek, most akár van, létezik Isten, vagy csak az akkori őskorban eszelték ki, hogy azzal félemlítsék meg az embereket akkoriban... de viszont abban mindig hiszek még, hogy amilyen a viselkedésünk, olyan az életünk.. A viselkedésünknek is energiája van, ki hogy viselkedik az az energia száll vissza rá dettó ugyanúgy.
jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!