Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet mégsincs Isten vagy...

Lehet mégsincs Isten vagy lehet hogy Isten rossz?

Figyelt kérdés
Kell azt tudni hogy nagyon vallásos családban nevelkedtem én egy vallásos ember vagyok minden vasárnap ott vagyok a szentmisén, katolikus vallásban nevelkedtem és katolikus vallásos vagyok, viszont elbizonytalanodtam Isten létezésében az utóbbi időben vagy legalábbis Isten jóságában. Egy nagyon közeli szerettem, unokatestvérem gyereke halmozottan sérülten született lényegében világ életében nyomorék lesz, szülei zokognak és nem értik hogy az Úr miért adott ekkora keresztet rájuk, egyszerűen én sem értem, ugyanis egy végtelenül jóságos család mély vallásosak és állandóan az Istent követik ennek ellenére mégis így született a gyermekük, mit ártott ő a világnak, Istennek hogy így született nyomorékon, nem fog élni valószínűnek 20 éves koráig sem de az is egy szenvedés lesz. És más családban miért nem születik ilyen halmozottan sérült gyermek?
febr. 4. 02:53
1 2
 1/20 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
16%
Nem sokat értettél meg a vallásodból, ha szerinted a katolikusok istenének az a feladata, hogy az evilágon szép ás jó és könnyű legyen minden. Gondolom csak troll vagy. Jób megvan?
febr. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
1 Ismerem Jób könyvét nagyon jól de nekem nem ad igazán választ rá, papokat is kérdeztem ezzel kapcsolatban, ezzel mindig bajban voltam.... tudom ha egy ember kérdez akkor az troll biztos a vallással kapcsolatban, igen nekem is ez a bajom hogy nem ez a feladata ezen világon hogy az embernek jó legyen de akkor miért teremtette meg, miért hagyta ezt , hiszen mindenható mindent meg tudna tenni nagyon elszomorít
febr. 4. 07:29
 3/20 anonim ***** válasza:
19%

Csatlakozom Gábor hozzászólásához.

Először is szeretném kifejezni mély sajnálatomat, az eset miatt. Nem vagyok érzéketlen, ahogy Isten sem. Azonban néhány dolgot tudni kell.

Vajon mi az oka annak, hogy némelyek úgy vélik, hogy Isten, Sátán világában megkíméli az embereket mindentől?

Jézus teljesen mást mondott a tanítványainak, követőinek.

(János 16:33) . . .A világban nyomorúságotok lesz. De bátorság! Én legyőztem a világot.”

Isten a messiási királyság alatt fogja megoldani az emberiség problémáit, megszüntetni az öregedést, a betegséget, és a halált.

Ha Isten kényelmes életet, egészséget biztosítana az embereknek, akkor két dolog történik.

Egyrészt Sátánnak lenne igaza, aki azt állítja, hogy Isten "lefizeti" az embereket, a szeretetükért. Az ember pedig érdekből, és nem az élet iránti hálából szereti Istenét, és tart ki mellette a nehézségek idején.

Másrészt Isten szándéka, és az amit elhatározott, és kimondott a száján, hazugság volna.

Vallásosnak lenni, vagy is elhinni Isten létezését, vagy keresztény életet élni, nem ugyan az. Óriási különbség van a kettő között.

Míg az első az elméjében, és a szájával hisz, addig a második, gyakorlati módon, tettekkel bizonyítja a hitét, nem tétlen.

Nehézségek idején is feltétlen bízik Istenben, hogy betartja az ígéreteit, és türelemmel várja a beteljesülésüket, miközben végzi azt a feladatot, amit Jézus a tétlenség elkerülése érdekében kiadott a követőinek.


Az ilyen esetekből látható, hogy a vallásokban az emberek mennyire ismerik, és élik Isten igazságát. A próféciákat pedig semmibe sem veszik.

Persze, ez nem teljesen az átlag ember hibája, hanem azoké, akik azt állítják, hogy az "igaz vallás" képviselői, és Isten földi helytartói.


Egy temetésen pl. azt hallottam, hogy a pap egy gyermek halálát azzal magyarázta, hogy Istennek, szüksége volt egy "angyalkára".

Micsoda bemocskolása ez Istennek és a személyének, valamint Isten szavának meghazudtolása.


Szeretnék vigasztalódást kívánni az egész családnak, az az ígéret által, amit Isten ígér a jelenések 21:3,4-ben

(Jelenések 21:3, 4) . . .„Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig a népe lesznek, és maga Isten lesz velük. 4 És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”

febr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
18%

"miért teremtette meg, miért hagyta ezt ,"


Kedves Kérdező-

A választ Isten leíratta, és mindenki tudhatja. Az tény,hogy az emberek az érzelmüket magasabbra emelik, mint az értelmüket, ezzel viszont elutasítják a tényeket, illetve elfogadhatatlannak tartják a válaszokat.


Nem azért teremtette Isten a földet, sem az embereket, hogy meghaljanak, vagy betegek legyenek.

Jób is úgy gondolta, hogy Isten bünteti, és bár nem rossz szándékkal, még is Istent vádolta, és nem értette a történteket.

Isten felhívta Jób figyelmét az életben megfigyelhető dolgokra, amit Ő teremtett. Ezzel megértette vele, hogy a gonoszság, és a rossz események, nem tőle, nem Isten akaratából származnak. Mindössze Ő megengedi ezeket, és okkal.

Sajnálatos, hogy sokan Istent teszik felelőssé a személyes nehézségekért, és egy igazán fontos tényt pedig nem tudnak, vagy nem vesznek figyelembe.

Az Édenkertben történt események Isten elleni támadása volt Sátánnak, aki nemcsak Isten személyét, jóságát, igazságát vonta kétségbe, de az uralkodásához való jogát is. Istent hazugnak állította be, és úgy utal rá, mint aki az emberi teremtményeit megfosztja mindentől, ami jó. Illetve lefizeti az embereket, hogy szeressék.

Az embert pedig mint írtam azzal vádolja, hogy érdekből tart ki Istene mellett, nehézségek idején, az ember megtagadja Istenét, hátat fordítva neki. Istent pedig pincérként használja.

Ebből az látható, hogy az embereket nem érdekli, hogy az életadójukat megvádolták, csak a személyes életükkel vannak elfoglalva. Akik Így gondolkodnak, azokra igaz Sátán állítása, mi szerint az embert önző érdekek vezérlik Isten mellé.


Isten jelenleg azért enged meg kellemetlenségeket, hogy az Őt, és az embereket ért vádak ellen bizonyíték szülessen, igaz-e, vagy sátán hazudik. De ezeket nem Ő okozza.

Bizonyítékok hiányában az emberi bíróságon sem hoznak ítéletet.

Isten megengedte, hogy a vádló, bizonyítsa állításait, Isten is teszi a dolgát.

Hamarosan változás fog történni, mivel az elmúlt "hosszú" időszak alapos bizonyítékokat szolgáltatott a hamis vádakra, mind a két fél oldaláról.

Sátán uralmahamarosa véget ér a földön,és Krisztus messiási királysága veszi át a hatalmat, és helyrehoz minden kárt, amit Sátán okozott.


(Lukács 4:5–7) 5 Erre felvitte őt, és megmutatta neki a lakott föld összes királyságát egy szempillantás alatt; 6 és ezt mondta neki az Ördög: „Neked adom mindezt a hatalmat és ezek dicsőségét, mert nekem adatott, és annak adom, akinek csak akarom. 7 Ha azért imádatot mutatsz be előttem, mind a tiéd lesz.”

Jézust is Isten ellen akarta hangolni, hogy a világban kapott hatalmat Jézusnak adja, és így Jézus előbb juthat ehhez a hatalomhoz, és még meghalnia sem kell. Mindössze Sátánnak kell imádatot bemutatni, nem Istennek.

Jézus vállalta a halált, nem csak az Istentől ígért hatalomért, hanem sokkal inkább az emberekért érzett szeretetéért. Így biztosítsa nekik a jövőjüket Isten királyságában.

Ő nagy áldozatot hozott, nekünk is ezt kell tenni érte, és egymásért

febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
17%

ma 07:29


A fszt nem vagy troll. Egy gyakorló vallásos nem kérdez rá alapvető ismeretekre, ez a műveletlen ateisták jellemzője. Hány éves vagy?

febr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
18%
😮😮
febr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem úgy tűnik mintha lenne Isten de majd meglátjuk ha befejeztük a földi életünket

Olyan sok rosszindulat van ezen a világon ha lenne Isten akkor azt minek engedné

febr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

Látod milyen lelketlenek a hívők? Amíg nem ők szenvednek, addig minden rendben van...

Remélem gyakran új családot kapnak, mint Jób, hogy isten ki tudja fejezni vele a féltő szeretetét.

febr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
17%

8

Tévedés Lucifer.

Hogy az Istent szeretők nem szenvednek? Hagy ne meséljem már el, min kellett keresztül mennem....a gyülekezetben lévő testvéreimmel együtt....

Igen, kapunk új családot, Jézus ígérte, nem vagyunk magunkra hagyva.

(Márk 10:29, 30) . . .„Bizony mondom nektek, hogy senki sem hagyott el házat vagy fivéreket vagy nővéreket vagy anyát vagy apát vagy gyermekeket vagy szántóföldeket énértem és a jó hírért, 30 aki százannyit ne kapna most, ebben az időszakban: házakat, fivéreket, nővéreket, anyákat, gyermekeket és szántóföldeket, üldözésekkel, az eljövendő világrendszerben pedig örök életet.

A feltámadáskor pedig újra találkozhatunk azokkal a szeretteinkkel, akik sajnos meghaltak.

Te vagy a lelketlen, mivel jelenleg olyan életet élsz, aminek nincs jövője.

febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

7.


A Bibliában Isten mindenkit tájékoztat arról, hogy a jelenlegi állapotok miért vannak, miért engedi meg Isten.

Szemmel láthatólag téged sem érdekel, csak a személyes érdekeid.

Ez nem lelketlenség, vagy Isten nem létezésének a bizonyítéka.

Te is pincérnek gondolod Istent, mint akinek kötelessége ugrálni a teremtményeinek.

A földi élet után, marad a földi élet. Sajnos sokan eltévedtek mert nem ismerik a próféciákat, amik Isten szándékát tárgyalják.

Ami Isten szándékát illeti a Földdel és az emberekkel kapcsolatban, az nem változott, még akkor sem, ha a vallások némelyike ezt hiteti el az emberekkel.

Jézus az emberi életet váltotta meg a haláltól, nem az angyalokat.

Az angyaloknak nincs megváltás, Sátán a démonaival pusztulásra vannak ítélve.

Az ember pedig földi életforma, nem az égből származik, ezért nem is megy oda.

Az újszövetség mást jelent, mint amit sokan gondolnak.

Jézus nem mindenkivel kötötte meg ezt a szövetséget. A "régi" szövetség, ami a földdel és az emberekkel kapcsolatos nem változott.

Ezért nem is olvassuk, hogy az Izraeliták az "égbe" mennek, nem is gondolták. A földre való feltámadásban hisznek, hittek.

febr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!