Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hivatásos hívőkben mi az a...

A hivatásos hívőkben mi az a tulajdonság, ami egy átlagembert úgymond 'zavarhat'? Most nem arra gondolok, hogy ateista valaki, és leírja, hogy nincs Isten.. hanem, hogy mi az, ami kicsit szerintem, annak ellenére, hogy olyan derűs,

Figyelt kérdés
magát kiegyensúlyozottnak mutató emberek ők, vagy nem tom:) , lehet, hogy csak annak tűntetik fel magukat, meg hogy szerintük segítenek másokon... de mégsem tűnnek mind olyan szimpatusnak, sőt kicsit gáznak. Ez stílusbeli különbség, vagy mi? Ti érzitek rajtuk azt az úgymond "furcsaságot", vagy nem?
febr. 6. 09:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Engem az szokott zavarni, ha valamilyen butaság előkerül, amit csinálnak.

Az igazi hithez elég sok ilyen dolog kell.

febr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Igen, érzem a furcsaságot.

Van egy szent kollégám: totál vallásfan. Őt Isten megvédi, szereti, ő nem bűnös sose semmiben sem, kimagyarázza magát, ha gond van, de a másik az totál bűnös mindenben, mindig, mert Istent nem fogadja be magának, bla, bla.


Nem engedi magához inkább az olyanokat, akik szerint az élet rossz, igyekszik meglátni a jó oldalát a dolgoknak, ebben térnek el a többitől. Viszont, ha szembesíted vele, hogy "te is szoktál beteg lenni. Most is háború van, akkor hol van Isten?", akkor csak a körbe magyarázás megy részéről.

febr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

"A hivatásos hívőkben"


Hogy mi? Mi az hogy hivatásos hívő? Ki számít hivatásos hívőnek? xD

febr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Én inkább meggyőződésest mondanék, a kérdező valószínűleg külhoni magyar...
febr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Papok,hittantanárok,apácák... Akiknek a foglalkozásuk ilyen.

Miért van az, hogy minden kérdésre a gyakorin' írnak olyan okkerek', akik csak be akarnak szólni? A frusztrációt nem tudjátok másutt levezetni... Ettől lesz itt annyira jó a társalgás.:)

febr. 6. 20:08
 6/14 A kérdező kommentje:
1-es, 2-esnek köszi a válaszokat. Szerintem is csak pozitív dolgokat fogják be', és ettől olyanok, mintha kicsit el lennének varázsolva. :)
febr. 6. 20:11
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Annak idején azt nem értettem, hogy miből élnek?

Merthogy dolgozni nem dolgoznak.

(Amúgy előbb is leírhattad volna, kikre gondolsz.)

febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Egyszer elmondtam a problémámat egy apácának. Gondoltam, hogy mivel lelki munkát végez, így tud pár okos tippet adni.

Végighallgatott. De a válasza kiábrándító volt.

Valami ilyesmit mondott, hogy amit most elmondtam neki, azt mondjam el Istennek imában...

Na, ez ilyen tipikus nesze semmi, fogd meg jól válasz volt, ami elég zavaró, mert többet vártam volna.

febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

"Hivatásos hívő"


Jézus nem mondta, hogy ebből hivatást kell csinálni, hanem a minden napi életéhez hozzátartozott az Istennek végzett feladat, bemutatása, elvégzése. Az tény, hogy régen Isten úgy rendelkezett, hogy némelyek életét adományok tartsák fenn, mert az imádattal kapcsolatos teendőkre nem lett volna elég idő, megszervezni azt ha más munkája is van.

Pál apostol pl. saját kétkezi munkát végzett.

Napjainlkban is vannak néhányan, akik az idejük nagy részét ezzel töltik. De ez nem mindenkire vonatkozik, akik tisztséget töltenek be egy gyülekezetbe. Nekik ugyan úgy dolgozniuk kell.

febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A 2-es tök igaz. Ez, hogy valahogy olyanok, mintha a "rosszat" ignorálnák. Pl valakit örömmel töltött el, hogy együtt' imádkozhatott, énekelhetett, egy beteggel, mert bár alig volt magánál, de szerinte, mosolygott. Olyan, mintha nem érintené meg érzelmileg az úgymond "rossz sors" ... Ezért olyan, mintha hipnotizálták volna őket. Illetve annak ellenére, hogy valaki vallásos, tiszta bunkó tud lenni. Beszól, ha valami őt hátráltatja, és nem őszinte érdeklődéssel kérdez más felől. Szerintem ez érzelmi sekélyesség.
febr. 6. 23:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!