Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik-e keresztény politika?

Létezik-e keresztény politika?

Figyelt kérdés

febr. 21. 11:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

#9


Amúgy mi is a helyzet a Kérdező által linkelt videóval?

Csak mert az origo ilyesmi videókra hivatkozik, aztán írták, hogy itt nem is arról van szó, amire gondolnak.

Ha jól emlékszem, nem is LMBTQ a dolog, hanem valami más, ahova a szülők önként vitték el a gyerekeket.

febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
31%
Létezik keresztény hitelvek szerinti politika. Ha a keresztények nem politizálnának, akkor a hatalmat olyanok ragadnák magukhoz, akik nem keresztények, és keresztényellenes politikát csinálnának, ami senkinek sem lenne jó.
febr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
18%

Nincsen keresztény politikai. Jézus teokratikus rend alapján vezeti a népét, akik, ha itt is élnek a világban, nincs közük semmilyen emberi törekvéshez.

A kereszténynek kizárólag Isten után, Jézus a vezetője, nem egy ember, akit kineveznek emberek.

Jézus úgy vezeti a népét, ahogy kezdetben is. Néhányukat, akik bizonyítják a hűségüket iránta, és Isten szava iránt, kiválaszt, de nem egy embert, hanem többet. Őket a szellem irányításával, és a Bibliával összhangban vezeti. Krisztus királysága, most még nem avatkozik bele a földön zajló emberi ügyekbe, így a tanítványok sem, nekik az a feladatuk, hogy elvégezzék azt a munkát amit rájuk bízott. Más feladatot nem kaptak.

Tehát nem lehetnek "hatalmon".

A beleavatkozása kizárólag Jézusnak lesz a joga, Ő kapta meg ezt a kinevezést, embert nem bíznak meg vele. Aki még is másként gondolja, az Jézus jogait tapossa sárba.

Ezért van, hogy a keresztény nem sztrájkol, nem lázad emberi uralmak ellen, de nem is támogatja ezeket. Amit meg kell fizetni azt megfizeti.

Isten majd a kellő módon és időben fogja leváltani Őket, de nem embereket használ fel erre.

A keresztény csendesen él, a maga kenyerét eszi, és türelmesen várja Isten ígéreteit, miközben végzi a rábízott feladatot.

febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

11

Nem tudom én sem pontosan, hogy mi történt de az 100% biztos, hogy a szülők önként vitték oda a gyerekeket és az is elég jól látható, hogy a szülők szórakoztatónak találták a műsört.


De ilyen pár másodperces bevágások alapján nehéz magáról a műsorról is nyilatkozni. Ezért kéne kicsivel több háttér infó az egészről mert a vágással lényegében úgy formálják az eseményeket ahogyan szeretnék és nagyon könnyen lehet felháborítóvá tenni egyébként jelentéktelen dolgokat is.


Az már mindenkinek a szíve joga, hogy pár másodpercnyi manipulált képkocka alapján alkot-e ítéletet vagy utánajár-e a dolgoknak.

febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

"Ezt talán úgy lehetne jobban megfogalmazni, hogy a kormány nagyon kardoskodik a gyerekvállalás mellett csak miután szülők legyártották jó pénzért a gyereket utána már magasról le vannak ....va a gyerekek. Utána már a kutyán nem érdekli, hogy milyen oktatásban lesz része, mi lesz ha megbetegszik, stb."



Hagyjuk már ezt a romokban az oktatás meg az orvoslás balos propagandát!



"Kezdjük azzal, hogy nem csak ez ellen beszélnek és sokan nem csak beszélnek. Az egész működésükkel azt erősítik, hogy ha valakinek a gyereke más milyen akkor a szülő azt ne fogadja el."



Hát ez nekem teljesen új. Erre irányuló beszédet tudtommal senki nem mondott.



"A család szerinte az, hogy ha van apuka és anyuka és már ebből is látszik, hogy az teljesen lényegtelen számára, hogy az apuka és anyuka szereti-e egymást és a gyerekeit, milyen körülmények között nő fel a gyerek a lényeg, hogy apuka és anyuka legyen."



ÉS?! Talán elvárod a kormánytól, hogy ők maguk neveljék fel a szülők helyett a gyereket? Akkor minek a szülő? Vagy talán az aktuális hatalmon lévő kormány tanítsa meg a felnőtt gyermekvállaló párokat hogyan szeressék egymást? Vagy mi?



"A videó esetén egyébként nem ártana tudni, hogy miért is voltak ott és mi volt ez az egész előadás... ez így elégé ki van ragadva a kontextusból ami nagyon sokat változtathat az egészen arról nem is beszélve, hogy ki vannak részletek ragadva az előadásból és még rengeteg ilyen probléma van az egésszel így."



NINCS OLYAN KONTEXTUS AHOL FELNŐTT HOMOSZEXUÁLIS FÉRFIAK PROSTITUÁLTNAK ÖLTÖZVE KISGYERMEKEK ELŐTT ERKÖLCSTELENÜL VONAGLÁSBA KEZDJENEK ÉS MAGA MUTOGATÁSBA! NINCS!



"Egyébként nem úgy néztek ki a szülők mintha kötelezték volna őket, hogy ott legyenek sőt még egészen jónak is tűnt a közönség hangulata."


Aha. Szóval ha a szülő belegyezik, akkor mindent lehet a gyerekkel?!



"Ahogyan sok szélsőséges keresztény irányzat is létezik. Én például egy olyan tagja voltam, ami szerint egy csepp alkoholt inni is bűn. Akkor mondjam azt, hogy az összes keresztény ilyen?"



Pedig én is azon a nézeten vagyok, hogy egy csepp alkoholt inni bűn.

Talán Isten előtt nem bűn a mértékletes alkohol fogyasztás, de az énszememben igen. Meg a dohányzás is.



"Neked talán mindegy, hogy bizonytalan a jövő vagy sem. Vagy az is lehet, jó anyagi körülmények között élsz, ezért téged nem érint a téma. :)"


Jó anyagi körülmények között élek mert a szüleim megteremtették, de ettől függetlenül dolgozok, habár anélkül is megélnék.



"De én, meg rajtam kívül még sokan azon vagyunk, hogy a suli után elhagyjuk az országot, mert itt nem tudunk olyan színvonalon élni, ahogy szeretnénk. Ennyi az egész."



Tehát elfutsz a saját hazádból mert gyengék a képességeid ahhoz, hogy itthon boldogulni tudj. Értem..........



"Mindenesetre, azt megértem, hogy a kereszténység politizál, de én nem hinném, hogy nekik kellene hatalmon lenniük."



Bár igazi keresztények lennének hatalmon.......

febr. 21. 20:29
 16/24 A kérdező kommentje:

"Ha jól emlékszem, nem is LMBTQ a dolog, hanem valami más, ahova a szülők önként vitték el a gyerekeket."


Akkor tessék:


https://www.youtube.com/shorts/E5iy-mh11L0

febr. 21. 20:29
 17/24 A kérdező kommentje:
4és fél pipás bármibe lefogadnám, hogy te magad is homár vagy, habár felőlem unikornis is lehetsz.
febr. 21. 20:31
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"Hagyjuk már ezt a romokban az oktatás meg az orvoslás balos propagandát!"

Nem vagyok balos és ez politikától függetlenül elég jól látszik.


"Hát ez nekem teljesen új. Erre irányuló beszédet tudtommal senki nem mondott."

A gyűlöletkeltéssel ezt érik el. Nem kell konkrétan kimondani valamit ahhoz, hogy elérjék.


"ÉS?! Talán elvárod a kormánytól, hogy ők maguk neveljék fel a szülők helyett a gyereket? Akkor minek a szülő? Vagy talán az aktuális hatalmon lévő kormány tanítsa meg a felnőtt gyermekvállaló párokat hogyan szeressék egymást? Vagy mi?"

Sehol nem írtam olyat, hogy a kormánynak kéne felnevelnie a gyereket. De ha érdeklik őket a gyerekek akkor nem csak a fizetett gyártást kéne támogatniuk hanem arra is pénzt kéne fordítani, hogy a gyerek rendesen felnőjön és többek között minél jobb oktatásban részesüljön.

Nem csak fizetni pár milliót, hogy csináljanak gyereket aztán, hogy utána mi lesz a gyerekkel az már kutyát nem érdekli.

Az pedig, hogy a családnak sokkal létfontosságúbb része a szeretett mint az, hogy anya és apa legyen az pedig a kormány üzenete. Nem volt szó semmilyen szeretet megtanításáról hanem, hogy már az alap üzeneten látszik a teljesen hibás felfogás.



"NINCS OLYAN KONTEXTUS AHOL FELNŐTT HOMOSZEXUÁLIS FÉRFIAK PROSTITUÁLTNAK ÖLTÖZVE KISGYERMEKEK ELŐTT ERKÖLCSTELENÜL VONAGLÁSBA KEZDJENEK ÉS MAGA MUTOGATÁSBA! NINCS!"

Nem ártana tudni, hogy mi történt és nem azt amit te beleképzelsz.


"Aha. Szóval ha a szülő belegyezik, akkor mindent lehet a gyerekkel?!"

Fogd vissza kicsit a fantáziád. Semmi ilyet nem írtam.



"Jó anyagi körülmények között élek mert a szüleim megteremtették, de ettől függetlenül dolgozok, habár anélkül is megélnék."

Mindjárt kiderül, hogy magánorvosokhoz jársz és külföldi magániskolába jár a gyereked... Így lehet nincs baj az egészségüggyel és az oktatással...


"Tehát elfutsz a saját hazádból mert gyengék a képességeid ahhoz, hogy itthon boldogulni tudj. Értem.........."

Írja ezt az akinek anyuci és apuci a feneke alá tolt mindent...



"Akkor tessék:"

Te egész nap ezeket pörgeted és ezekből a pár másodperces összevágásokból tájékozódsz?

febr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

""Ha jól emlékszem, nem is LMBTQ a dolog, hanem valami más, ahova a szülők önként vitték el a gyerekeket."

Akkor tessék:

https://www.youtube.com/shorts/E5iy-mh11L0 "


Itt pontosan mit kéne látni?

Csak mert se gyereket nem nagyon láttam a videóban sem a leírás alapján prostinak öltözött drag queen-t.


A videóban X másodpercnél (ja még egy normális videót sem tudsz küldeni) az látszik, hogy beront egy teremben ahol pár idős ül körbe egy másik idős embert. Gyerek se drag nincs nagyon ott.

febr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
febr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!