Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyha Jézus megfeszítésének...

Hogyha Jézus megfeszítésének idején, inkább úgy döntött volna, hogy mégsem áldozza fel magát, hanem leszállt volna a keresztről, és bosszút állt volna mindenkin. Akkor ezt követően később milyen lett volna a keresztény vallás?

Figyelt kérdés

Tehát Jézus Krisztus nem halt meg a kereszten: megfeszítése után széttörte a feszületet, majd tűzzel és vassal bosszút állt kivégzőin és az összes hitetlenen.


Ez miben változtatott volna a későbbi keresztény vallások alakulásán?

És az ebből született vallás milyen hatással lett volna a világ alakulására?



febr. 24. 13:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Azért "egyszülött", mert Isten közvetlenül maga hozta létre, az idők kezdetén. Előtte nem létezett Ő sem, Isten nagyon jól elvolt magával, mielőtt teremteni kezdett volna."

Ilyet sehol nem ír, a Példabeszédekben pedig láthatóan nem Jézusról van szó, hanem az isteni bölcsességről, mint írja is az elején.


Azt írtad, hogy Jézus a sok millióból csak egy, lényegtelen, a Biblia pedig azt írja, hogy sokkal hatalmasabb az angyaloknál.


"(Jelenések 3:14) . . ., Isten teremtésének a kezdete. . ."

Igen, mivel Jézus által lett teremve minden, mint olvashatjuk.

febr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
31%

11

"Példabeszédekben pedig láthatóan nem Jézusról van szó,"

Az tény, hogy a bölcsességről is szó van. Azonban Isten fiáról is beszél.

Vajon Isten a bölcsességet létrehozta? Talán nem létezett bölcsesség?

A bölcsesség, soha nem lett létrehozva, mivel azzal Isten mindig is rendelkezett.

(Példabeszédek 8:22) . . .engem hozott létre elsőként, a legkorábbi műveként réges-régen.

(Példabeszédek 8:24) 24 Akkor születtem, mikor még nem voltak mély vizek, mikor még nem voltak vízzel teli források.

Isten megszülte a bölcsességet?

(Példabeszédek 8:24) 24 Akkor születtem, mikor még nem voltak mély vizek, mikor még nem voltak vízzel teli források.

(Példabeszédek 8:27) 27 Ott voltam, amikor az eget készítette,. . .

Isten az örömét a bölcsességben lelte?

(Példabeszédek 8:30) . . .mellette voltam mint mestermunkás, bennem gyönyörködött nap mint nap, én pedig mindig vidám voltam őelőtte.

(Példabeszédek 8:31) 31 Örömömet leltem a földjében, mely lakható, és különösen az embereket szerettem.

A bölcsesség, ami megszületett, örült az embereknek?

Isten a bölcsességét a teremtésben nyilvánította ki, de ezt a Fia által tette.

Istennek az emberiségre vonatkozó bölcs szándéka is a Fia, Jézus Krisztus által válik nyilvánvalóvá, benne összegződik. Ezért mondhatta az apostol, hogy Krisztus képviseli ’az Isten erejét és az Isten bölcsességét’, és hogy Krisztus Jézus „Istentől való bölcsesség lett nekünk, és igazságosság és megszenteltség és váltság általi szabadítás is”


Isten teremtésének Jézus volt a kezdete. Az első munkája. Ezt a példabeszédek könyve és más Biblia versek is megerősítik.

Az pedig, hogy részt vett a teremtésben, attól még nem egyenlő azzal a személlyel, aki Őt, mint első teremtését, létrehozta.

Soha nem mondtam, hogy Jézus nem vett részt benne, de az életet a létezés erejét, Istentől kapja mindenki, még Jézus is.

(János 6:57) . . .én az Atya miatt élek,. . .

Ő is az Atyjának köszönheti az életét.

febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Vajon Isten a bölcsességet létrehozta?"

Igen, azt írja, olvasd el :)


"Ezt a példabeszédek könyve és más Biblia versek is megerősítik."

Idéznéd a Példabeszédekből, hogy hol szerepel benne Jézus, vagy Isten Fia?


"Az pedig, hogy részt vett a teremtésben, attól még nem egyenlő azzal a személlyel, aki Őt, mint első teremtését, létrehozta."

Senki nem mondta, hogy személyben egyek. De idéznéd, ahol a Biblia Jézusra a teremtmény szót használja?


Hogy lenne Jézus teremtmény, ha "Mert minden belőle, általa és érte van. Dicsőség neki mindörökké!", nem értem mit beszélsz. Vagy ezek szerint a teremtmények is képesek teremteni?

febr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
31%

13

Ahogy a megváltóról szóló egyik próféciában sem szerepel, hogy Isten fiának nevezik, így ebben sem. Egyértelmű, hogy róla van szó.

Az első próféciában arról olvasunk:

(1Mózes 3:15) 15 És ellenségeskedést idézek elő közted és az asszony között, a te utódod és az ő utódja között. Az összezúzza a fejed, te pedig annak sarkát sebzed meg.”

Hol van írva, hogy ez Isten fiára vonatkozik? Vagy, hogy Jézusnak nevezik?

(1Mózes 22:18) 18 És az utódod által nyer áldást a föld minden nemzete, mert hallgattál a szavamra.«”

Ábrahámnak tett ígéretekben sem ír ilyesmit, senki nem tudta, hogyan valósul meg.

(1Mózes 49:10) 10 Nem kerül el Júdától a jogar, sem a vezéri pálca térdei közül, míg el nem jön Siló, akinek a népek engedelmeskednek.


Az evangéliumok írják elsőként, hogy Isten fiának fogják hívni.

(Lukács 1:35) . . .„Szent szellem száll rád, és a legfelségesebb Isten ereje árnyékol be téged. Ezért fogják a születendőt szentnek hívni, Isten Fiának.


"a teremtmények is képesek teremteni?"

Mindent nem, de pl az angyalok is tudnak emberi testet létrehozni. Bizonyíték erre, amikor Sátán és a démonok emberi testet öltöttek, és lejöttek a földre, engedély nélkül. Elhagyták a maguk megfelelő lakhelyét.

Nem Isten készített nekik testet. (Júdás 6) 6 Az angyalokat pedig, akik nem őrizték meg eredeti állásukat, hanem elhagyták a maguk megfelelő lakóhelyét, . . .


Jézus részt vett a teremtésben, ami nem jelenti, hogy mindent Ő teremtett.

Sajnos sokan félreértelmezik az Ő személyét, mivel teljesen úgy vélik, hogy Istennel egyenlő személy, vagy is ugyan olyan halhatatlan, és teremtő.

Halhatatlanságot a feltámadása után kapott, addig Ő sem volt halhatatlan, és magasabb pozícióba lépett, mint azelőtt volt neki.

Vajon Isten fiának milyen nagyobb hatalmat lehet adni, ha Ő Isten fiaként, egyenlő hatalommal rendelkezik Istennel?

Ennek semmi értelme.

Addig nem hajtott senki térdet előtte, utána már ezt a lehetőséget is megkapta, mivel királyi hatalmat kapott. De ez nem teszi Istenével, és Atyjával egyenlővé, sem magasabban nem álhat Istennél.

Jézus személyét telhes homály fedte, a megszületéséig.

Amikor Jézus imádkozott, azt mondta:

(Máté 6:9, 10) . . .Atyánk, legyen megszentelve a neved. 10 Jöjjön el a királyságod. . . .

Nem azt mondta, hogy az az Ő királysága.

(Máté 28:18) . . .„Nekem adatott minden hatalom . . .

A hatalmát kapta, nem volt az övé.

Meddig fog uralkodni?

(1Korintusz 15:25) 25 Mert addig kell királyként uralkodnia, míg Isten a lába alá nem vet minden ellenséget.

(1Korintusz 15:27, 28) . . .De amikor azt mondja, hogy minden alá lett vetve, nyilvánvaló, hogy annak kivételével, aki mindent alávetett neki. 28 Miután pedig Isten mindent alávetett neki, maga a Fiú is aláveti magát annak, aki neki mindent alávetett, hogy Isten legyen minden mindenkinek.


Utána már senki nem fog Jézus nevében imádkozni Istenhez, hanem közvetlenül Istenhez fognak minden imát intézni, ahogy kezdetben is volt.

az Izraeliák, de Ábrahám, és még Ádám sem Jézussal beszélgetett.

Isten fiának kiléte ismeretlen volt, annyit tudtak, hogy élnek angyalok az égben, akiknek van "rangjuk".

febr. 25. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Ahogy a megváltóról szóló egyik próféciában sem szerepel, hogy Isten fiának nevezik, így ebben sem."

De ez itt nem is prófécia, a Példabeszédek írója az isteni bölcsességről beszél megszemélyesítve, ráadásul múlt időben. Amiket idéztél, ott meg egy eljövendő személyről beszélnek az írók. Mi köze egymáshoz a kettőnek?

Másrészt a ti hitehagyott vallásotok azonosítja Jézust Mihállyal, tudtommal ő több helyen is szerepel az Ószövetségben, tehát nem kellett volna még csak Jézusnak se nevezni ezen a helyen, hivatkozhattak volna rá máshogy.


"Jézus részt vett a teremtésben, ami nem jelenti, hogy mindent Ő teremtett."

A Biblia szó szerint az írja, hogy általa lett minden, ami lett. Miért tagadjátok Isten szavát?


"Halhatatlanságot a feltámadása után kapott"

Hol írja a Biblia? Illetve hányszor halt már meg korábban?


"Vajon Isten fiának milyen nagyobb hatalmat lehet adni, ha Ő Isten fiaként, egyenlő hatalommal rendelkezik Istennel?"

A Biblia azt írja, hogy minden hatalmat megkapott az Atyától. Szomorú, hogy ennyire nem ismeritek Isten szavát.


"Meddig fog uralkodni?"

Nézzük mit mond a Biblia:

"Urunk és Fölkentje megszerezte az uralmat a világ felett, és uralkodni fog örökkön-örökké!"

"Nagy lesz ő és a Magasságbeli Fiának fogják hívni. Az Úr Isten neki adja atyjának, Dávidnak trónját, és uralkodni fog Jákob házán örökké, s országának nem lesz vége."


"az Izraeliák, de Ábrahám, és még Ádám sem Jézussal beszélgetett."

A Biblia, amit nem ismertek, írja, hogy az Atyát soha nem látta senki, csak az Egyszülött:

"Istent soha senki nem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, ő nyilatkoztatta ki."

Tehát Ábrahám is Jézussal beszélgetett, ahogy Ádám és az izraeliták is.

febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez van...

Szép napot neked.

febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!